Diablo 3 - Бета пач 10 (преведен)

4

24/01/2012 - 17:01ч. - Автор: nzhul

От Blizzard пуснаха пач 10 за Diablo 3 бета.

-- ЛИНК КЪМ ТЕМАТА В ФОРУМА ---

Промените ги дискутирахме в предния пост - затова тук само ще цитирам Lylirra (Diablo 3 Community Manager):
Diablo 3 бета пач 10

• Всички герой са нулирани - това включва: предмети, achievment-и, артисани, и др.
  • Battle.net баланса на всички потребители е ресетнат на 50 долара.
  • Значителни промени са направени по осномните атрибути на геройте.
  • Attack, Defense, и Precision са премахнати
  • Dexterity, Intellect, Strength, и Vitality са добавени
  • Strength
    • + Barbarian damage
    • + Armor
  • Dexterity
    • + Demon Hunter damage
    • + Monk damage
    • + Dodge
  • Intelect
    • + Wizzard damage
    • + Witch Doctor damage
    • + бонус квър от Health globes
  • Vitality
    • + Кръв
  • Armor-a сега заменя Defense, като в същото време дава +Phisical resist
  • + Chance to Crit е добавен като възможен афикс за предметите.
  • Геройте вече получават по 10 живот за 1 точка Vitality
  • Nephalem олтарите вече са премахнати и сега геройте могат да сменят магиите си по всяко време на играта. Смяната обаче ще пуска 30-секунден cooldown на ново-активираните магии, през което време магията неможе да бъде сменена с друга.
  • Моля, имайте предвид, че скил системата е в процес на разработка и това и състояние е само временно. Очаквайте значилетни промени във бъдещи пачове.
  • Скруловете за идентификация са премахнати от играта и играчите вече могат да идентифицират предмети като кликнат с десен бутон на мишката върху предмета.
  • Nephalem куба е премахнат от играта и вече може да разграждате предмети на материали за крафтинг - при Ковача
  • Cauldron of Jordan е премахнат от играта
  • Stone of Recall е преименуван на "Town Portal" и вече може да го използвате директно от полето със магиите ви.
  • Добавен е 5-ти бутон, до бутона за Town Portal, който в момента е свободен слот, но след дреме ще бъде предназначен за Хийлинг поушънки.
  • Магиите сега ще показват "опростен" туултип по подразбиране
  • За да видите подробни данни за магията - натиснете и задръжте CTRL докато курсора Ви се намира над иконката на магията.
  • Продължителността на slow-a, който вкарва всякакъв вид cold демич и увеличена от 0,4 sec на 0,6 sec.
  • Ачиивмънтите са пуснати отново.

Персонажи

Варварин
Active Skills
Ground Stomp
– Демиджа се увеличава от 70% на 110%
Ignore Pain
– Cooldown се намалява от 60 секунди на 30 секунди
– Времетраенето е намалено от 5 на 3 секудни
Leap Attack
– Демиджа се увеличава от 70% на 100%
Revenge
– Демиджа се увеличава от 150% на 220%
Passive Skills
Nerves of Steel
– Сега увеличава Armor-a със 25% от вашето Vitality

Monk
Active Skills
Blinding Flash
– Вече не се прекъсва от удап
– Времетраенето се намалява от 5 на 3 секунди

Wizard
Active Skills
Frost Nova
– Демиджа се намалява от 65% на 50%
Ice Armor
– Вече не увеличава Armor-a
Wave of Force
– Демиджа се увеличава от 205% на 350%
Passive Skills
Temporal Flux
– Забавянето се увеличава от 24% на 30%

Crafting

General
• За да вдигате ниво на артисана си на норма - ще ви трябва само злато.
Salvaging
• Белите предмети вече немогат да се разграждат на ресурси за крафтинг
• Разграждането на Magic (син) предмет винаги ще Ви дава магически ресурс, както и шанс за Rare (жълт) или Legendary (оранжев) ресурс.
• Разграждането на Rare (жълт) предмет винаги ще Ви дава Rare ресурс, както и шанс за или Legendary (оранжев) ресурс.
• Разграждането на Legendary (оранжев) предмет винаги ще Ви дава Legendary, Rare и Magic ресурс.

Items

General
• Attack, Defense, и Precision са заменени със Dexterity, Strength, и Intellect
• Базовия демич на по-бавните предмети е увеличен. Тази промяна се дължи на на факта, че по бързите оръжия имат повече предимства пред по-бавните когато има elemental бонус демич към оръжието.
• Намален е дроп рейта на Magic предметите между левъл 1 и 20.
Vendors (Продавачи)
• Скитащите търговци сега вече имат 50% шанс да продават Rare предмети.

Чудовища

• Electrified чудовищата вече не пускат lightning при умиране.
• Arcane енчантнатите чудовища вече не кастват допълнителни arcane лъчи при умиране.
Bug Fixes

• Играчите вече няма да бъдат дисконектвани от Battle.net когато местят бързо предмети над техния Skill бар (доста странен бъг).
• Бързото местене на предмети в инвентара - вече няма да прави предметите да блокират.
• Строшените предмети - вече могат да бъдат слагани в аукциона
• Чудовищата вече правилно визуализират death анимацията си при умиране.

0

voteup

Офлайн

Коментари: 4

0

1. Коментари [moonface] 01/02/2012 - 12:17ч.

Според мен Blizzard правят грешка, чрез тези промени.
За 15 години разлика между първата и третата част, Diablo 3 трябва да бъде различна от останалите Role-Playing игри и предните части на играта.
Все още излизат игри със замисъл и геймплей базиран на Diablo 2. Тогава Blizzard наистина отвориха една нова страница в света на игрите. Защо Diablo 3 да не бъде сама по себе си оригинална и различна от останалите продукти на пазара?

Относно 5-та секция в скил-бара...лично на мен не ми допада идеята. По-добре би било ако я оставят за скил, а хийлинг поушънс да се пият с някакъв бутон (от сорта на Q или E). Ще се радвам ако на финалния релийз във въпросното квадратче може да се слага скил или поушън, по избор. За скроловете за идентификация и за порталите също не съм съгласен. По всяко време да можеш да пускаш портал или да си идентифицираш предмета...това е глупост. Ако няма да има скролове, какъв е смисъла въобще от тази идентификация на предмети по всяко време? Тогава по-добре предметите да си падат идентифицирани. За кубът на Нефалем също не съм съгласен, по-добре щеше да бъде, ако предметите могат да бъдат разглобявани по време на движение, но да отнема известно време (от сорта на 10 или 15 секунди, а ако бъде прекъснато от удар или движение, да се чупи предмета).
"Attack, Defense, и Precision са заменени със Dexterity, Strength, и Intellect" ...изтъркано. Първият вариант беше по-оригинален.
След като са премахнати Нефалем олтарите, също се губи капка от интереса по време на игра. Чрез тези олтари, играча трябваше да подбира внимателно действията и решенията си. Останалите промени ми харесват, фиксовете на скилове за баланс между героите са добре... Това са лично мои мнения. Ще се радвам ако обсъдим промените с другите потребители.

Офлайн

0

2. Коментари [pgaidarov] 01/02/2012 - 16:21ч.

И ние ще се радваме, но го обсъждахме в предишната тема... Както се казва: ще се съглася да не се съглася с теб (по някой неща де). В ядрото си Д1 не се различава толкова много от Д2, за да се говори за "нова страница в света на игрите". Просто тогава не се правеха много ARPG- та и беше лесно да си иновативен- нещо което им липсва на днешните девелъпъри.
Относно порталите и идентификацията- каква е разликата с преди и защо е глупост??? А... забравих- имаше 2 неща, които заемаха място в инвентара! Смисълът на "идентификация" е ефекта на "отваряне на подарък"- виждаш му формата, опакован е със златна хартия, но не знаеш какво има вътре.
Относно кубовете: както вече споменах в предишната тема, някой, някъде беше казал, че играе повечето време с отворен инвентар, за да може да продава всичко, което падне. Твоето предложение само задълбочава проблема, а не го решава. Blizz нееднократно споменаха, че не желаят подобно поведение от играчите. Те искат да има абсолютно НЕНУЖНИ предмети в играта, а при наличието на кубовете такива нямаше.
"Attack, Defense, и Precision са заменени със Dexterity, Strength, и Intellect" ...изтъркано, ама работещо и логично! Има една приказка: "Ако нещо не е счупено- не го поправяй!" Предишната система, макар и оригинална, караше ВСИЧКИ да търсят едни и същи предмети, независимо какъв клас герой са. Всички скилове зависеха от +Attack на оръжието (съжалявам, че ще повторя примера си но WIZZ с 2H axe!!! WTF?!?!). С новите-стари статс-ове всичко сега е специфично за класа с който се играе- ако си BRB- търсиш +STR, ако си DH- +DEX и т.н.
Нефалем олтарите са премахнати, но има 30 сек. cooldown на избиране на skill, така че в момента наказанието е по- голямо от преди- 5 сек TP и си в града, а там сменяш на воля и се връщаш. Ако знаеш какво искаш, можеш за <10 сек. да си отново в боя. А сега "играчЪТ трябваше да подбира внимателно действията и решенията си"
"...фиксовете на скилове за баланс между героите са добре..." Не разбирам противоречието- как можеш да не харесваш смяната на основните статистики, а да харесваш баланса на скиловете- с предишната система баланса беше се забил... да не казвам къде!!! PvP със старите статистики щеше да бъде убито още в зародиш!

Офлайн

0

3. Коментари [moonface] 02/02/2012 - 17:44ч.

Аз също мисля, че имаше нужда от промяна на статистиките, но не такава.
"С новите-стари статс-ове всичко сега е специфично за класа с който се играе- ако си BRB- търсиш +STR, ако си DH- +DEX и т.н." - точно за това говоря, че статистиките трябва да играят по-важна роля в развитието на героя. Развитието не трябва да зависи изцяло от скиловете. Ако Precision даваше някакъв процент atk spd и crit hit, щеше да се замислиш дали на BARB ще блъскаш само STR. Въпроса ми беше, че това щеше да даде повече възможности за развитие. Дали героя ти да прави повече dmg, но да бъде по-бавен, или да прави по-малко, но по-пъргав. За олтарите, прав си донякъде. За 10 секунди си пак в боя, но бях споменал по-горе за скроловете за ТП. Ако съществуваха, нещата щяха да са донякъде различни. Тогава щеше по-внимателно да подбираш действията си, защото ако забравиш да си купиш скролове, или свършат във важен момент, тези 10 секунди можеха да се окажат доста повече.
Не мислиш ли, че като можеш да пускаш ТП, когато си поискаш, нещата не стават почти същите като да имаш куб? Дали ще ги разглобиш по време на движение за няколко секунди, или ще отидеш да ги продадеш за няколко секунди е почти едно и също.
А доколото "А... забравих- имаше 2 неща, които заемаха място в инвентара!" можеха да се направят 2 квадратчета до екипировката, за да не ти пречат чак толкова.

Офлайн

Офлайн

0

4. Коментари [pgaidarov] 02/02/2012 - 18:20ч.

Прав си, но... отново до някъде. Надявам се осъзнаваш, че тази игра се върти около предметите и точно така я искат Blizz! Те не искат голямо разнообразие при развитието на героя, а блъскат различни предмети с + статистики, било то на speed, crit и т.н. "Но защо?" ще попита човек! Защото има RMAH! Предметите са в центъра на всичко, а продажбата им на търга е в центъра на вселената за Blizz, защото от всяка продажба те изкарват пари. Евентуално всеки предмет, който си заслужава, ще бъде изтъргуван в RMAH, може да мине през 2-3 героя преди това, да се сложи в сташа да "прашасва", да бъде продаден за злато, но накрая ще се озове там!
Та... свободата, Санчо, опира до салама! А Blizz искат ГОЛЯМО парче от салама- ножа е в тях! А твоята свобода е да избереш с какви прибори ще ядеш, но дали ще ядеш- това е коренно различен въпрос.

Edit:
И още нещо което ми хрумна... Как точно имаш възможност за развитие, когато не разпределяш точките на статистиките си? Преди не можеше и сега не можеш! Всичко се определя от нещата, които носиш- беше така и сега е така. Проблема беше, че с предишната система предметите не бяха толкова ориентирани спрямо даден герой, а сега са. Въпросът ми е: ако беше намерил с твоя Barb wand, която дава + Precision щеше ли да я носиш? Респективно с новите статистики ако намериш wand със сигурност няма да ти даде +STR или брадва, която да дава +INT. Според мен предметите трябва да бъдат ориентирани спрямо героя (доколкото могат, разбира се), с който играеш и се радвам, че промениха нещата.

Коментара беше редактиран от pgaidarov на 03/02/2012 - 12:04ч.

Офлайн

Спри се и ме чуй!

www.d3bg.org
НЕ ПОДДЪРЖА версия на Internet Explorer
- по-ниска от 8, защото:
  1. Internet Explorer има сериозни проблеми със сигурността!
  2. Internet Explorer не поддържа съвременните уеб стандарти,
    които позволяват на разработчиците като мен да предоставят
    качествено съдържание на потребителите!
  3. d3bg.org не е комерсиален проект, за да се притеснявам
    за количеството потребители. Дето се вика - важно е качеството.
  4. И не на последно място - Мързи ме да се занимавам с простотии!

Свали модерен браузър: