PTR на 2.4.3.42336 - Списък с промени

13

08/12/2016 - 09:27ч. - Автор: Benifios

eisAMK8.png

Това са само промените, които са вкарани с новата версия! PTR на 2.4.3.42336

Останалите промени може да видите тук!

Основни промени:
Оправени бъгове
  • PTR Оправен е проблемът, който не позволяваше да се взимат трансмог наградите от "The Darkening of Tristram".
Предмети:
  • Някои стари легендарни предмети, които са нямали специални афикси са преработени и към тях са добавени такива.
    Важно: Промените за тях не са ретроактивни и ще трябва да ги намерите наново!
    С промение, които на въведени по тези промени е сложено и ново ниво от което те ще имат шанс да бъдат намерени. Това ниво се определя от нивото на отключване на умението, което подобряват!

• Faithful Memory - предмет за Кръстоносец
      Всеки ударен враг чрез Falling Sword ще увеличава процента поражения от Blessed Hammer с 50-60% за период от 10 секунди. Добавен е и кап на стакването на тези поражения от 10 пъти.
    • The Barber - предмет за Знахар
      Spirit Barrage вече няма да причинява директни поражения, а ще ги натрупвва на чарджове.
      Ако дадена цел не абосрибира поражения от Spirit Barrage умението за период от 1.5 секунди или умре, чарджовете ще се детонират и ще нанесат поражения в радиус от 15 ярда.
    • Промени по сет предметите
      • Barbarian - Wrath of the Wastes
        Бонуса от 6 части е променен:
        Whirlwind получава ефекта на руната Dust Devils и всички поражения от Whirlwind са увеличени на 400%
      • Crusader - Roland's Legacy
        (4) Бонуса от 4 части
        Увеличава пораженията от Shield Bash и Sweep Attack с 750% 1250%.
        (6) Бонус от 6 части
        Всяко ползване на Shield Bash или Sweep Attack, което успее да уцели враг увеличава с 50% Attack Speed и дава 10% 15% damage reduction за 8 секунди. Този ефект стаква максимум 5 пъти.
      • Demon Hunter - Embodiment of the Marauder
        (6) Бонус от 6 части
        Вашите основно умения Elemental Arrow, Chakram, Impale, Multishot, Cluster Arrow, Companions и Vengeance правят 800% 1200% повече поражения за всяко активно Сентри.
      • Monk - Inna’s Mantra
        (6) Бонус от 6 части
        Получавате всички руни на Mystic Allies през цялото време и вашите поражения са увеличени със 50% 100% за всеки Mystic Ally, който имате активен.
      • Witch Doctor - Spirit of Arachyr
        (6) Бонус от 6 части
        Пораженията от вашите "creature skills" се увеличава с 1500% 2400%. Creature умения са Corpse Spiders, Plague of Toads, Firebats, Locust Swarm, Hex и Piranhas.
      • Wizard - Delsere’s Magnum Opus
        (6) Бонус от 6 части
        Враговете засегнати от Slow Time получават 2000% 2800% повече поражения от следните умения Arcane Orb, Energy Twister, Explosive Blast, Magic Missile, Shock Pulse, Spectral Blade и Wave of Force.
  • Greater Rifts
    • Вече ще се изписва процента който ви оставя за зареждане на GR рифта, когато е над 90%+.
    • Прогреса и опита, който се получава от малките чудовища е увеличен!
    • Добавена е и нова опция за безплатен ъпгрейд на легендарен джем при успешно завършване на Greater Rift - условието е да не умирате в него.

Източник

+5

voteup

Офлайн

Коментари: 13

0

1. Коментари [CerberuS] 08/12/2016 - 19:01ч.

Добре ,че са бъфнали някой скилове , само не можах да разбера защо е нерфнат WW билда на барба. Дали това не е подготовка за завръщането този билд за в бъдеще.Само не знам защо прилепите на докотора са толкова напомпани отново.

Офлайн

0

2. Коментари [Int24rain] 08/12/2016 - 20:07ч.

Дали се връща Орб метата със слоу тайм при Уизърдите?

Офлайн

0

3. Коментари [KOMAP] 08/12/2016 - 20:32ч.

Изглежда като нърф на барба ама не е точно така. Предишните 2500% не бяха за WW a само за допълнителните торнадота. Сега бонуса е за WW което значи, че ще се стаква и с други WW бонуси и ще може да се качи доста повече.

Офлайн

0

4. Коментари [ThePeanut] 09/12/2016 - 10:43ч.

Барба не качва нищо махаш 2500% и слагаш 400% - кое е по силно 2500 или 400, ако пръстена беше множител примерно *400%, а не адитив 400% можеше и да има демидж, каквито и предмети да има не можеш да докараш въртележката на 1000%, спрямо досегашните 2500% на торнадотата е изключително слабо - тествах едва едва се прави 75-ци с 2300 парагона и почти на макс предмети!

Офлайн

Офлайн

0

5. Коментари [loafer] 09/12/2016 - 12:33ч.

Skull Grasp се умножава, не се събира - това беше променено в patch 2.4.1

До сега сета Wrath of the Wastes даваше ефекта и увеличаваше дмг руната Dust Devils на 2500% weapon dmg - което е 25 множител на торнадота.

С промените увеличение с 400% на всички щети на въртележката и даване ефекта на руната Dust Devils според мен би означавало - примерно ако се използва последната руна "Volcanic Eruption" която два 400%(4 множител) weapon dmg и това се увеличи с 400%(5 множител) то това ще даде 20 множител на "Volcanic Eruption". И понеже се взима ефекта на руната "Dust Devils" ще имаме също торнадо 120% weapоn dmg увеличено с 400% или още 6 множител. Така би трябвало да имаме общо увеличение 20+6 = 26

//добавено
Сега погледнах в d3planner.com, въртележката има по бърза атака от торнадота с 50%. Което означава при горните сметки и промените ще имаме множител 20 на въртележката с 50% по-бърза атака в секунда това означава 30 множител + 6 от торнадота общо 36, а преди беше 25. Или с 44% повече щети ако се ползва руна "Volcanic Eruption" и 26% повече ако се ползва някоя друга руна или без такава.

Коментара беше редактиран от loafer на 09/12/2016 - 13:14ч.

Офлайн

Офлайн

0

6. Коментари [ThePeanut] 09/12/2016 - 15:05ч.

Не гледай какво пише на теория, аз ти казвам на практика как е едва едва 75 - преди супер лесно 75!!!

ако скул граспа беше множител знаеш ли колко щеше да е демиджа на Waste-а? 400%*400%=160000%

Предмети с множители са винаги с малки числа - 10-15-20-30-60%

Предмети с големи множители са винаги адитив!2500%, 3000%, 6000% ...

Освен това д3 планера не е обновен за новия птр пач! Сета все още е 2500%!

Коментара беше редактиран от ThePeanut на 09/12/2016 - 15:11ч.

Офлайн

Офлайн

0

7. Коментари [loafer] 09/12/2016 - 19:11ч.

Ето на практика как е при мен. Тествал съм времето за което убивам Azmodan в Live и PTR сървъра при еднакви скилове и статистики за dmg. В PTR е малко по-бързо с 1-2 сек. Но в никакъв случай не е по-бавно, особено пък 6 пъти, ако се сравняват 400% срещу 2500% понеже пресмятането става по различен начин. То и тези бонуси са върху различни неща.

Видео:
https://youtu.be/4Xp3s63l1io

Бонуса който дава пръстена Skull Grasp се умножава и по умението Whirlwind и по торнадота при руната на Dust Devils, т.е. ако се сложи този пръстен, ще се прави 4 пъти повече щети. Това също съм го пробвал на live сървъра и на PTR. Но не ми се занимава да правя още клипове. Това всеки лесно може да го провери сам.

Колкото до бонуси който увеличават щетите, дали се умножат или събират не знам защо мислиш, че само малки бонуси се умножават. Примерно бонус от този меч Rimeheart се умножава по всичко, не се събира с нищо.
Примерно weapon_dmg * main_stat * element_clod_dmg * 100(това е 10 000% бонуса от меча) и т.н.
Обикновено бонуси които се събират по между си са %Skill Dmg към умение, някои бъфове и дебъф на чудовища от предмети и скилове и те обикновено са между 10-30%.

d3planner.com и ptr.d3planner.com наистина не са си обновили някой неща, предполагам като проверят кое как точно работи, ще го направят.

Коментара беше редактиран от loafer на 09/12/2016 - 19:36ч.

Офлайн

0

8. Коментари [ThePeanut] 09/12/2016 - 20:37ч.

Сори ама сравняваш сингълтаргет демидж!!! Дъст девил-а силата му е в мелето, колкото повече толкова повече демидж.

Най-лесно влез на Лайв сървър и направи една 80-ка и след това влез на ПТР-то и пробвай със същия варварин 80-ка - гарантирам ти че няма да успееш!!!

Офлайн

Офлайн

0

9. Коментари [loafer] 09/12/2016 - 21:18ч.

Нямам желание да се мъча с барба в Live и PTR при GR80. Колкото до това дали може да се направи 80, ето един който е направил GR83 днес с WW.
lu96apG.png

//добавено
ето една 80-ка и от мен на PTR-a, сега видях, че съм и дублирал единия си пасив с амулет-а, т.е. можеше и по-добре
cVSoexy.png

Коментара беше редактиран от loafer на 09/12/2016 - 22:23ч.

Офлайн

0

10. Коментари [KOMAP] 10/12/2016 - 12:31ч.

ThePeanut написа на 09/12/2016-15:05ч.:
ако скул граспа беше множител знаеш ли колко щеше да е демиджа на Waste-а? 400%*400%=160000%

Не може да умножаваш 2 процентни числа.
Едното 400% е множител 5, 5*5=25 кето ти е 2400%.

Офлайн

Спри се и ме чуй!

www.d3bg.org
НЕ ПОДДЪРЖА версия на Internet Explorer
- по-ниска от 8, защото:
  1. Internet Explorer има сериозни проблеми със сигурността!
  2. Internet Explorer не поддържа съвременните уеб стандарти,
    които позволяват на разработчиците като мен да предоставят
    качествено съдържание на потребителите!
  3. d3bg.org не е комерсиален проект, за да се притеснявам
    за количеството потребители. Дето се вика - важно е качеството.
  4. И не на последно място - Мързи ме да се занимавам с простотии!

Свали модерен браузър: