Руни и магии в Диабло 3 - Съществени промени

16

19/02/2012 - 19:16ч. - Автор: nzhul

Patch 13 е вече факт. (Утре ще пуснем всички промени от пач 13)

От Blizzard пак ни изненадаха с доста стабилни промени по играта в последния момент. Този път на прицел са магиите и руните.

Diablo 3 - промени в руните и магиите
Jay Wilson

"Миналия август проведохме Diablo III интервю с малка група от фен сайтове, когато за пръв път разкрихме че планираме бъдещи значителни промени по системата за руните. От тогава работим здраво по системите за руните и уменията, и днес бихме искали да споделим подробности за промените, които ще видите в бетата след Patch 13. Вярваме, че тези промени ще направят Diablo III по-добра игра.

Да започнем със системата за уменията. Нашата най-голяма цел с тази система винаги е била да дадем на играчите възможност да персонализират героите си. Вярваме, че постигнахме това по-рано чрез премахването на дървовидната структура, като позволихме на играчите да избират по своя воля умения, различни варианти с руните и пасивните умения в една по-гъвкава система за персонализация на героите.

Тази система беше голям успех, но няма никакъв смисъл ако е безполезна в бойни условия. Здравата битка винаги е била една от целите ни. Diablo III е модерна екшън игра направена с идеята да бъде "лесна за научаване, но трудна за осъвършенстване". Това означава, че играчите си избират набор от умения и способности, които трябва да работят заедно за тях в войната срещу инвазията на демините. Ето защо решихме да разграничим уменията в различни категории."

Сега всеки клас има 3 различни типа учения - разделени в категории както следва:
  • Primaty Attack - умения, които се използваш много често и в повечето случай служат за генериране на ресурс.
  • Secondary Attack - Вторичните умения са доста по-силни, но за сметка на това изискват повече ресурс и имат cooldown.
  • Дефанзивни умения - умения които ви помагат да оцелявате и да контролирате битката. Освен изброените 3 - имаме и по няколко магии - уникални за всеки герой - като Magic Armorа на магьосника или мантрите при монаха.

За да направим играта още по разбираема за новите играчи - направихме така, че новите умения които отключвате - автоматично ще се поставят на съответното им място във UI бара.

Пр: Barbarian:
Mouse 1 - Cleave
Mouse 2 - Ground Stomp
Action Bar 1 - Battle Rage
Action Bar 2 - War Cry
и т.н. Видове умения в Diablo 3

Разбира се много от вас ще искат повече свобода и затова сме оставили опция - “Elective Mode” в опциите на играта, която ще ви дава право да размествате уменията си както пожелаете.

Elective mode в Diablo 3

Skill Runes - съществени промени.

Тук ще го преразкажа малко с мой думи: Накратко - Runestones - или предметите, които падаха от монстъри и със тях можехте да променята изцяло начина по който рабити дадено умение - вече ги няма и са заменени със Skill Runes. Skill Runes са същото нещо, но вместо да падат като предмети - са вградени във интерфейса на играта като допълнителни умения, които избирате за всеки отделен активен скил. Всеки скил има 5 вида скил руни, които се отключват на различни левъли.

Skill Runes в Diablo 3

Навярно тази промяна ще намали до определена степен предметите в играта, но от друга страна ще даде на играчите по нещо ново за качване на всеки левъл - до 60ти.

Хубавата новина за хората, които имат достъп до бетата е, че тези промени вече са направени и всеки може да разцъка по малко и да ги разгледа.

Диабло 3 Бета

Jay Wilson - гейм директор на Diablo 3:

ПП: Очаквайте утре - всички промени по пач 13!

0

voteup

Офлайн

Коментари: 16

0

1. Коментари [pgaidarov] 20/02/2012 - 13:31ч.

Много, ама МНОГО съм доволен от новата система!!! Сега остава и да мога да я тествам...

Офлайн

0

2. Коментари [undeddo] 20/02/2012 - 17:58ч.

Бях на Банско тоя уикенд и съм изтървал един от основните пачове! ОМГ!
Благодаря за инфото!

Офлайн

0

3. Коментари [nzhul] 20/02/2012 - 17:58ч.

pgaidarov написа на 20/02/2012-01:31:45PM:
Много, ама МНОГО съм доволен от новата система!!! Сега остава и да мога да я тествам...

Да и аз ги удобрявам!
Сега поне системата ми изглежда супер разбираема и завършена.
Дано да не правят много други промени ами да се ориентират към приключване :)

Офлайн

0

4. Коментари [forge] 20/02/2012 - 18:12ч.

Харесват ми като цяло промените. Малко интерфейса куца според мен, но се надявам, че в следващите пачове ще го оправят.

Офлайн

0

5. Коментари [radoslav] 20/02/2012 - 21:01ч.

Не съм сигурен дали това е от сега или от предишния patch, но health поушънката е преместена на q клавиш вместо 5 :)

Офлайн

0

6. Коментари [vachoi] 20/02/2012 - 21:57ч.

Промените са супер. ;)

Офлайн

0

7. Коментари [doje] 21/02/2012 - 13:30ч.

Добре е ,кофтито е ,че руните ще са ни на готово няма да падат,а ще се отключват, в Д2 тръпката беше да ти падне Jah , а сега какво ще ти се отключи на определен левел.

Офлайн

0

8. Коментари [pgaidarov] 21/02/2012 - 14:47ч.

Всички се тюхкат, че руните са поднесени на тепсия. Не забравяйте runewords от D2, не забравяйте имаме Enchantress, която още не е решено какво ще се случи с нея- Blizz имат опции и ще се възползват от тях, сигурен съм! Все пак трябва да има нещо ново в бъдещите експанжъни( твърдят, че ще са не по- малко от 2)- нова система, предмети и т.н., а не само история!

Офлайн

0

9. Коментари [house] 21/02/2012 - 22:05ч.

Страхотно е !

Офлайн

0

10. Коментари [pgaidarov] 22/02/2012 - 17:28ч.

Има нещо, което ме притеснява и не мога да намеря отговор никъде. Пример:
DH има умение Hung.. Arrow / 115% wep dmg 35% chance to pierce though/
С първата руна chance to pierce though става 55%
Втората руна дава коренно различно нещо / прави стрелата огнена, като дава +35% fire damage for 3 sec/
Tа... въпросът ми е дали когато качваш ниво качваш и статистиките на руните
T.е. ако на ниво 6 първата руна ти дава chance to pierce though 55%, дали на следващото ниво ще дава 56%.... 60% и т.н.

Офлайн

Спри се и ме чуй!

www.d3bg.org
НЕ ПОДДЪРЖА версия на Internet Explorer
- по-ниска от 8, защото:
  1. Internet Explorer има сериозни проблеми със сигурността!
  2. Internet Explorer не поддържа съвременните уеб стандарти,
    които позволяват на разработчиците като мен да предоставят
    качествено съдържание на потребителите!
  3. d3bg.org не е комерсиален проект, за да се притеснявам
    за количеството потребители. Дето се вика - важно е качеството.
  4. И не на последно място - Мързи ме да се занимавам с простотии!

Свали модерен браузър: