Реклами в следващото ММО на Blizzard

5

25/01/2012 - 20:16ч. - Автор: nzhul

Добре, това не е точно свързано с Диабло 3, но все пак мисля, че е интересно. От близард наскоро пуснаха обява за работа за Franchise Development Producer за тяхното следващо ММО.

продуктово позициониране в диабло 3

По част от длъжностната характеристика за тази работа някой фенове си правят извода, че най-вероято има голям шанс във следващото ММО (Titan) да има реклами в самата игра.

Длъжностна характеристика

*Работа със големи търговси марки за легализация и реализиране на продуктово позициониране
във следващото ни MMO.

*Анализиране на пазарните трендове и конкуренцията.

Възможно е действието на следващото ММО да се развива в сегашно време (21-ви век) и по този начин рекламите да не изглеждат брутално нелогични и дразнещи.
Незнам ... аз лично се колебая, но по-скоро би ме подразнило.

Вие какво предпочитате - безплатна игра с реклами в нея или месечна такста за играта, но без реклами?

0

voteup

Офлайн

Коментари: 5

Офлайн

0

1. Коментари [vladoms] 25/01/2012 - 21:22ч.

Аз лично нямам никакви проблеми с това. Дори помня, че преди няколко години в някое от българските гейм списания имаше поне 10тина игри с реклами. :) Стига да не ми ги тикат в лицето нека да има ;)

И все пак всичко зависи от играта. Както казваш, ако е свързано със сегашното време (пък защо не и бъдеще) нека да има. Ама ако играем с орки, елфи и подобни неща и ми пробутват, че орките се наливат с Туборг - не мерси :)

Коментара беше редактиран от vladoms на 25/01/2012 - 21:22ч.

Офлайн

0

2. Коментари [nzhul] 25/01/2012 - 23:59ч.

vladoms написа на 25/01/2012-09:22:17PM:
Аз лично нямам никакви проблеми с това. Дори помня, че преди няколко години в някое от българските гейм списания имаше поне 10тина игри с реклами. :) Стига да не ми ги тикат в лицето нека да има ;)

И все пак всичко зависи от играта. Както казваш, ако е свързано със сегашното време (пък защо не и бъдеще) нека да има. Ама ако играем с орки, елфи и подобни неща и ми пробутват, че орките се наливат с Туборг - не мерси :)

Мда ... може би ако ги вкарат по деликатно, да не дразнят - няма да е лош вариант.

Офлайн

0

3. Коментари [vladoms] 26/01/2012 - 10:19ч.

Още нещо по темата ;)

Офлайн

0

4. Коментари [nzhul] 26/01/2012 - 14:19ч.

vladoms написа на 26/01/2012-10:19:33AM:
Още нещо по темата ;)

Яка статия. Довечера ще взема да я прочета цялата.

Защо не учихме такива неща по Маркетинг в университета ... с всякакви други простотии ни губеха времето.

Офлайн

0

5. Коментари [vladoms] 01/02/2012 - 14:21ч.

nzhul написа на 26/01/2012-02:19:44PM:
vladoms написа на 26/01/2012-10:19:33AM:
Още нещо по темата ;)

Яка статия. Довечера ще взема да я прочета цялата.

Защо не учихме такива неща по Маркетинг в университета ... с всякакви други простотии ни губеха времето.

Защото е български университет, мейби ? :)

Офлайн