[ Форум ] [ Правила ] [ Потребители ] [ Търсачка ] [ Полезни теми ]

vaskobgn

Rocky

Коментари: 7909
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

Linux - Дискусия

0

Офлайн

Автор: vaskobgn на 27/08/2016 - 17:37ч.

Последните дни гледам доста видеа свързани с Линукс Дистрибуции и най-вече ubuntu/mint та реших да пусна една тема.Рабира се не само за тези две дистрибуции, но за линукс като цяло.

Аз сега примерно се чудя между Xubuntu и Mint KDE Beta - тъй като и 2-те дистрота ползват KDE Desktop среда ми е чудно какви разлики имат като цяло.

Върти ми се идеята на един нетбук/лаптоп да тествам малко линукс, а за след това нямам много сигурни планове.
Също така ще ми е интересно кой какви игри е подкарвал на Линукс и как са му вървели. :)

Офлайн

Rj45

Fetish Shaman

Коментари: 226
battle tag battle tag

0

# 1: Linux - Дискусия

Офлайн

Автор: Rj45 на 27/08/2016 - 19:19ч.

Аз съм използвал Ubuntu, Kubuntu и Antergos(Archlinux). От 2-3 месеца ползвам Mint 17 Cinnamon и съм супер доволен. Mint е базиран на ubuntu и командите са същите. Съответно и поддръжката е добра.

Моето мнение е, че KDE е много бъглив. Не знам дали аз съм бил карък, но 2-3 пъти съм слагал KDE и всеки път има някакви бъгове, но пък наистина е много гъвкав и можеш да го променяш много и ако ти харесва го пробвай. Сравнително новия plasma desktop беше много бъглив. Не вярвам да са го оправили.

За игри - аз играя d3, wow и hearthstone. От тези трите единствено d3 върви по-зле(като имаш предвид, че не съм с много силно PC). Някъде мернах, че можело да се вдигне фпс-то, но не съм пробвал.

Иначе на теория всичко що е .exe може да се инсталира с wine. На линукс минт става с десен бутон в/у .exe-то > Open with > Wine. Има и една програмка PlayOnLInux, в която има списък с игри, които със сигурност може да се инсталират. Има "native" игри в steam като dota2, serious sam, shadow of mordor и др.

Разбира се има и минуси, но има много информация в нета как да си оправиш проблемите. На мен например дибалото ми се бъгна и започна да крашва след някакъв ъпдейт. Оправих го като инсталирах hearhstone през PlayOnLInux. От там пускам battle net launcher-a и си избирам играта, която искам.

П.П: Ако искаш можеш да пробваш всеки Linux с LiveUSB/LiveCD преди да го инсталираш. Става бързо и лесно. Сваляш линукса, който искаш правиш си bootable usb с някоя програмка. След това буташ флашката и като рестартираш, ще ти даде меню, от където да избереш дали да инсталираш или да тестваш LiveUSB.

П.П2: От към гейминг не очаквай чудеса. Имам предвид, че ако очакваш някакъв висок фпс няма да стане. Виж примерно сравнение на фпс тук.

Коментарът беше редактиран от Rj45 на 27/08/2016 - 19:33ч.

vaskobgn

Rocky

Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 2: Linux - Дискусия

Офлайн

Автор: vaskobgn на 28/08/2016 - 01:23ч.

То да ти кажа честно ако всички игри вървяха на Линукс така както на Windows то отдавна да съм зарязал прозореца...

Като гледах Linux Mint 18 с KDE средата ми че то от към визуалната част има повече опции и изглежда по-готино от Win7-8-10... :)

Офлайн

Rj45

Fetish Shaman

Коментари: 226
battle tag battle tag

0

# 3: Linux - Дискусия

Офлайн

Автор: Rj45 на 28/08/2016 - 08:37ч.

vaskobgn написа на 28/08/2016-01:23ч.:
Като гледах Linux Mint 18 с KDE средата ми че то от към визуалната част има повече опции и изглежда по-готино от Win7-8-10... :)
Така е. Има много теми, които можеш да си сваляш и да инсталираш само с няколко клика. Според мен добре си се ориентирал към Mint с KDE. Ако не ти хареса можеш да го смениш. Дори можеш да инсталираш всичките KDE, Cinnamon, Mate, Xfce и да си ги въртиш когато поискаш. Преди при инсталация те питаше кои да инсталира, но сега май трябва ръчно да ги инсталираш.

П.П: Тъй като е бета версия, ако искаш разгледай този линк. Най-долу пише за проблеми, които могат да възникнат.

Коментарът беше редактиран от Rj45 на 28/08/2016 - 08:50ч.

vaskobgn

Rocky

Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 4: Linux - Дискусия

Офлайн

Автор: vaskobgn на 28/08/2016 - 13:17ч.

Мерси, ще ги прегледам задължително малко по-късно.
Иначе по ей това видео се зарибявах, интересно го обеснява пича. :)

vaskobgn

Rocky

Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 5: Linux - Дискусия

Офлайн

Автор: vaskobgn на 28/08/2016 - 22:09ч.

Ровичках се малко и в момента правя една флашка с Linux Mint 18 XFCE, че е по-лека десктоп среда и ще го изпера на нетбука да разцъкам... ако имам успех след това ще пробвам и на лаптопа, който също не е много силен(core2duo/2gb ram) да сложа Linux Mint 18 KDE Beta... пожелайте ми успех. :D

Подобни теми

bullet MAC и Linux - От diablofen11 на: 15/10/2013 - 18:59ч.
bullet Linux потребители - От Rj45 на: 13/08/2016 - 11:23ч.
bullet Diablo III Expansion дискусия - От Dex на: 20/11/2012 - 13:34ч.
bullet Дискусия:Кога ще пуснат 1.0.7 според вас ? - От BOBIRR на: 21/01/2013 - 17:07ч.
bullet Дискусия: Първи впечатления от 1.0.7 - От BOBIRR на: 13/02/2013 - 09:49ч.

В момента 0 потребителя разглеждат темата

Кой е Онлайн?

В момента онлайн има 0 регистрирани потребители. Общо 31 онлайн за последните 24 часа.

Онлайн потребители:

Най-активни днес: Neltharaku, tERROR85

Рожденици днес: Alelsandur (19)

Легенда: Администратор, Модератор, Почетен потребител, Потребител

Статистика:

Мнения: 95573 | Теми: 6217 | Потребители: 6013 | Най-новият ни потребител е: erkanno