пропусни

[ Форум ] [ Правила ] [ Потребители ] [ Търсачка ] [ Полезни теми ]

1 2 3 4 5 6
7
Previous

Archangel

Коментари: 892
battle tag battle tag

+1

# 61: Хардуерни новини

Офлайн

Автор: Previous на 29/07/2015 - 18:24ч.

Интересно каква ли ще е тази памет... 1000 пъти по бърза от ссд-тата.. Звучи обещаващо.

forge

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Коментари: 5123
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

+2

# 62: Хардуерни новини

Офлайн

Автор: forge на 13/08/2015 - 17:34ч.

Новото Galaxy след 20 мин:

Previous

Archangel

battle tag battle tag

0

# 63: Хардуерни новини

Офлайн

Автор: Previous на 13/08/2015 - 20:44ч.

Интересно беше. Samsung Pay ми е интересно как точно ще работи. По думите на представящия, няма да излъчва информацията за картата ви, а ще иска някакъв код.. Интересно ми е да разбера как ще работи точно.

Wifi Charger-a е хубаво нещо, но няма да го видим разпространено в България в близките години.

Клавиетурката която седи отзад ме радва, явно са се вслушали в мрънкането на много от хората за тъч клавиетурата.

Като цяло съм доволен от представените неща. Но за жалост няма да съм доволен от цената, която сигурно ще е доволно висока за България.

vaskobgn

Rocky

Коментари: 7841
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 64: Хардуерни новини

Офлайн

Автор: vaskobgn на 13/08/2015 - 22:00ч.

Можеш ли набързо да драснеш 2 реда що за чудо е този Wifi Charger, че не съм гледал ревюто. :)

Previous

Archangel

battle tag battle tag

+1

# 65: Хардуерни новини

Офлайн

Автор: Previous на 14/08/2015 - 15:46ч.

С 2 приказки, Wifi Charger-а е плочка, с различни размери, която включваш към източник на ток, и върху нея си слагаш телефона, без кабели без нищо. Някой работят към USB други само на 220V. Има и такива с батерия, като батери паковете, с които си зареждаме телефона като 2ра батерия, но с Wifi.

Зарежда батерията доста по-бавно от колкото със зарядно или USB3.0. Поне старите модели, с новите Samsung-и явно това ще е подобрено.

Принципа му на работа е базата на магнитно поле. Излъчва слабо насочено магнитно поле, което индуцира ток.
Не всеки телефон има възможност за такова зареждане. Защото трябва специално да са го предвидили, телефона да може да "приема" излъченото магнитно поле. И то е една малка намотка, на точно определено място в батерията.

Едно малко по-старо клипче за някой от видовете WifiCharger-и.

Още преди година или две, имаше идея за безжично захранване на неща като телевизор, лампа и т.н. Но идеята не се прие кой знае колко, и не е много разширена, защото магнитното поле, което генерира за да захранва телевизора, не е съвсем безобидно, и увеличава вече пренаселеното въздушно пространство с нови магнитни излъчвания, които далеч не са полезни за хората. Но това е друга тема ;)

vaskobgn

Rocky

Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 66: Хардуерни новини

Офлайн

Автор: vaskobgn на 14/08/2015 - 19:53ч.

Благодаря за пояснението.Сега се сетих, че преди време бях чел нещо по темата, но щом бях позабравил явно не ми е било много интересно тогава.Идеята не е лоша, но да си остане само на ниво зареждане на телефон, таблет.То дори като се замислиш от друга страна може и без Wifi Charger да се мине... след като един Power Bank може да ти свърши много добра работа. :)

ilkobalev

Fallen

Коментари: 22
battle tag battle tag

+1

# 67: Хардуерни новини

Офлайн

Автор: ilkobalev на 15/08/2015 - 14:16ч.

Вчера гледах за home made Wifi Charger

tERROR85

<SPAM BOT>

Коментари: 2013
battle tag battle tag

+1

# 68: Хардуерни новини

Офлайн

Автор: tERROR85 на 17/08/2015 - 18:02ч.

Samsung анонсира 16 TB SSD диск

По време на конференцията Flash Memory Summit в Калифорния, Samsung представи най-големият в света по информационен обем SSD диск. При стандартен 2,5-инчов размер, това е най-големият не по физически размери диск, а по информационен обем - 16 TB или по-точно 15,36 TB флаш-диск.

05EF_55D1C622.jpg

Към днешен ден, най-големите HDD дискове се произвеждат от Seagate и Western Digital и побират максимум 10 TB информация.

7803_55D1C622.jpg

Samsung са постигнали това значително увеличение на обема на SSD благодарение на първата в света 256 Gb флаш-памет от ново поколение 3D V-NAND с 48 трибитови TLC слоя. Многослойната триизмерна флаш-памет постепенно става все по-сложна. В началото на тази година се появи флаш-памет, съставена от 36 слоя, а през 2013 година рекордът бе 24 слоя. Сега се използва третото поколение на тази технология с 48 слоя трибитова флаш-памет.

Върху 3D NAND работи не само Samsung, но и Toshiba и Intel, но след тази презентация се оказва, че те леко изостават от корейците.

По време на конференцията Flash Memory Summit компанията показа сървър с 48 подобни SSD диска с общ обем фалш-дисково пространство 768 TB.

Ако прогресът в разработването на SSD дискове продължи със същите темпове, то след няколко години HDD едва ли ще окажат някаква конкуренция на SSD.

vaskobgn

Rocky

Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 69: Хардуерни новини

Офлайн

Автор: vaskobgn на 15/03/2017 - 00:56ч.

forge

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Коментари: 5123
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

+1

# 70: Хардуерни новини

Офлайн

Автор: forge на 29/03/2017 - 20:46ч.

1 2 3 4 5 6
7

Подобни теми

bullet Ревюта на хардуерни компоненти - От Dex на: 09/06/2014 - 11:29ч.
bullet Тема за интересни новини - От Dex на: 21/09/2013 - 14:55ч.
bullet Софтуерни новини - От Dex на: 31/10/2013 - 18:39ч.
bullet Разработка на d3bg.org - От nzhul на: 18/01/2012 - 10:54ч.
bullet Диабло стана на 15 години! - От nzhul на: 18/01/2012 - 13:27ч.

В момента 0 потребителя разглеждат темата

Кой е Онлайн?

В момента онлайн има 2 регистрирани потребители. Общо 30 онлайн за последните 24 часа.

Онлайн потребители: KOMAP, Alexander

Най-активни днес: blackmage, forge

Рожденици днес: aleexx332 (26), Marvinito (38)

Легенда: Администратор, Модератор, Почетен потребител, Потребител

Статистика:

Мнения: 93859 | Теми: 6155 | Потребители: 6321 | Най-новият ни потребител е: Demonlife89

Спри се и ме чуй!

www.d3bg.org
НЕ ПОДДЪРЖА версия на Internet Explorer
- по-ниска от 8, защото:
  1. Internet Explorer има сериозни проблеми със сигурността!
  2. Internet Explorer не поддържа съвременните уеб стандарти,
    които позволяват на разработчиците като мен да предоставят
    качествено съдържание на потребителите!
  3. d3bg.org не е комерсиален проект, за да се притеснявам
    за количеството потребители. Дето се вика - важно е качеството.
  4. И не на последно място - Мързи ме да се занимавам с простотии!

Свали модерен браузър: