[ Форум ] [ Правила ] [ Потребители ] [ Търсачка ] [ Полезни теми ]

petio0o18

Fallen

Коментари: 20
battle tag battle tag

Въпрос за онлайн магазин.

0

Офлайн

Автор: petio0o18 на 19/07/2017 - 16:24ч.

Здравейте приятели.Как е Наркоманта :D :D Некроманта исках да кажа.
Без да искам попаднах на един сайт предлагащ срещу месечна такса
да си имам собствен онлайн магазин примерно а според тази такса варират
и екстрите естествено. Какво мислите за този вид услуга и заслужава ли си
да инвестирам в подобно начинание? Благодаря предварително!

forge

¯\\(°_o)/¯

Коментари: 5313
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

+1

# 1: Въпрос за онлайн магазин.

Офлайн

Автор: forge на 19/07/2017 - 16:33ч.

Сайта ти е най-малкия проблем. Имаш ли какво да продаваш?

Офлайн

petio0o18

Fallen

battle tag battle tag

0

# 2: Въпрос за онлайн магазин.

Офлайн

Автор: petio0o18 на 19/07/2017 - 16:45ч.

Ще се намери все нещо за продан :sneaky: . Точно сайта ми е проблем,
защото за всичко останало или знам или мога да си набавя информацията
от надежден източник, но за сайта ми е сложно.

Коментарът беше редактиран от petio0o18 на 19/07/2017 - 16:47ч.

EarthFace

Ветеран

Коментари: 3842
battle tag battle tag

0

# 3: Въпрос за онлайн магазин.

Офлайн

Автор: EarthFace на 19/07/2017 - 17:19ч.

Вземи си хост и домейн,инсталираи една ЦМС платформа,донастрой и леко надгради и си ти,но после идва тегавата част,рекламата.Аз и еидн човек имахме,но рекламата гълта много пари.

Офлайн

petio0o18

Fallen

battle tag battle tag

0

# 4: Въпрос за онлайн магазин.

Офлайн

Автор: petio0o18 на 19/07/2017 - 19:48ч.

Това на което съм попаднал е нещо подобно, но се плаща такса
и предлагат съдействие за реклама и оптимизация примерно.
Проверих какво е ЦМС платформа и ми се струва, че е за хора с доста повече познания от моите. Коя платформа е най-предпочитана
и лесна за употреба? Бих споменал това на което аз попаднах ама
да не ракламирам :D

Коментарът беше редактиран от petio0o18 на 19/07/2017 - 19:49ч.

forge

¯\\(°_o)/¯

Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 5: Въпрос за онлайн магазин.

Офлайн

Автор: forge на 19/07/2017 - 20:29ч.

Зависи от нуждите ти. Виж тук са обяснени добрите и лошите страни за всяка една от най-популярните системи.

MrPresident

Night King

Коментари: 1325
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 6: Въпрос за онлайн магазин.

Офлайн

Автор: MrPresident на 19/07/2017 - 21:35ч.

За начало може и да става, а може и да не става, зависи от това което ще продаваш.
Правенето на магазин е лесно, но как ще накараш потребителите да влезнат там?
Тук опираме до оптимизацията, една не лека материя (с която се надявам да се захвана тази година), а самата оптимизация е свързана и с начина по който е написан кода на сайта ти, когато е готов сайта нямаш много свобода да пипаш.
Предполагам предлагат но вече срещу големи суми :)
Имам доста голям поглед над онлайн магазините и без оптимизация е нищо.
Освен ако не предлагаш нещо единствено и уникално, което ще те изстреля лесно, но се съмнявам :Д

petio0o18

Fallen

battle tag battle tag

0

# 7: Въпрос за онлайн магазин.

Офлайн

Автор: petio0o18 на 19/07/2017 - 22:30ч.

Предполагам, че има опция да се прехвърли сайта от една платформа на друга.

MrPresident

Night King

Коментари: 1325
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 8: Въпрос за онлайн магазин.

Офлайн

Автор: MrPresident на 19/07/2017 - 23:05ч.

Силно се съмнявам :)
Трябва да помислиш малко повече и да си направиш план и след това да действаш.
Тръгни от стоките, помисли колко са продавани къде, как ще ги популяризираш и т.н

forge

¯\\(°_o)/¯

Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 9: Въпрос за онлайн магазин.

Офлайн

Автор: forge на 19/07/2017 - 23:08ч.

https://www.shopping-cart-migration.com/

Тук като гледам предлагат инструменти за миграции от една система на друга, така че не е невъзможно, но се губи 100% някаква информация. Като например паролите на потребителите. Всяка система си ползва различен метод за хеширане на паролите, така че е почти невъзможно да мигрираш на 100% без проблеми. Освен това, че се и плаща.

2SHAE

Zombie

Коментари: 32
battle tag battle tag

+1

# 10: Въпрос за онлайн магазин.

Офлайн

Автор: 2SHAE на 19/07/2017 - 23:31ч.

Само да ти кажа, ако мигрираш от една система на друга в най-честия случай структурата на файловете и линковете ще се променят което ще ти разбие СЕО-то. Има агенции за по 100-тина лева на месец могат да те изкарат напред в резултатите. Рекламата може да е скъпа, но може и да не е зависи какво продаваш и как ще рекламираш. Ако използваш Google Adwords можеш да плащаш само когато някой реално си купи нещо от сайта. Тази реклама е по-скъпа от рекламата с клик но пък плащаш само ако купят нещо което си струва. Например ако купят компютър за 1000 лева а си дал 30 лева за рекламата не е много. Относно готовите системи има OpenCart която е безплатна и има безплатни темплейти, но както казаха другите кода е много сложен в тези системи, писан с години и СЕО-то става главно чрез разни плугини което означава, че нямаш пълен контрол над нещата. Като за първи сайт си струва някоя безплатна система, после ако направиш повече пари може да инвестираш в сайт + сео от някоя агенция, хем ще ти направят отстъпка и ще мигрират сайта за да не загубиш сегашното СЕО. Но за онлайн магазина има много повече неща от това да си пуснеш просто един сайт и да качиш няколко продукта вътре. Това е можеби най-лесната част. Ще трябва да се запознаеш със законите в България за онлайн търговия, най-вероятно ще трябва да регистриаш компания, плащане на данъци, ще трябва да намериш от къде да набавяш продукти и т.н. А ако искаш да не даваш пари на някой да ти поддържа магазина и да ти го инсталира, прочети как се качва сайт онлайн и прочети за локален сървър като например XAMPP, след това си изтегли някоя безплатна система прочети инструкциите и я инсталирай. Качването на реален сайт става по почти същия начин. Друго предимство на тези системи е, че имат администраторски панели така че няма да се налага да пипаш код. А колкото до това дали си струва да инвестираш само ти си знаеш, ако си си написал домашното и знаеш, че ще продаваш или имаш пари за хабене тогава си струва. Има много магазини в България които бутат цените надолу ако ще продаваш разни битови продукти или подобни и ще е трудно да се мериш с тях, но това не означава, че не можеш да пожънеш успех. А и още едно нещо което незнам колко е релевантно в България, но вмомента аз живея в Южна Африка и с познати сме почнали един малък бизнес с разфасоване на мотори и разпродаване за части като използваме само една Фейсбук страница и местните версии на продавалник и такива и за сега работи. Успех.

Подобни теми

bullet Онлайн магазин за компютри и периферия - От EarthFace на: 02/05/2016 - 14:50ч.
bullet Въпрос за онлайн магазини - От moonface на: 05/07/2016 - 16:46ч.
bullet Магазин - От EarthFace на: 17/04/2013 - 18:10ч.
bullet Първият магазин за марихуана в САЩ - От Benifios на: 03/01/2014 - 08:58ч.
bullet проблем с онлайн покупка на диабло 3 - От AccurseD на: 18/09/2012 - 12:41ч.

В момента 0 потребителя разглеждат темата

Кой е Онлайн?

В момента онлайн има 0 регистрирани потребители. Общо 58 онлайн за последните 24 часа.

Онлайн потребители:

Най-активни днес: ThePeanut, forge, EarthFace, vachoi, Alexander, Neltharaku, LionDance, loafer

Легенда: Администратор, Модератор, Почетен потребител, Потребител

Статистика:

Мнения: 95122 | Теми: 6207 | Потребители: 6005 | Най-новият ни потребител е: icntest