[ Форум ] [ Правила ] [ Потребители ] [ Търсачка ] [ Полезни теми ]

1
...
368 369
370
371 372
...
377

Офлайн

forge

¯\\(°_o)/¯

Коментари: 5433
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

+1

# 3691: ☕ На кафе в D3BG

Офлайн

Автор: forge на 29/09/2019 - 12:12ч.

tERROR85 написа на 29/09/2019:
- по лесна е за разбиране и игра;
Това уби играта. Близард взеха този модел прекалено навътре и я направиха прекалено плоска.
- лорето е по интересно и голямо;
Няма геймплей и прогрес, който да се върти около лора, а прогреса и развитието на героя е основната идея на този жанр. След първото изиграване, кампанията после се обезсмисля. Спрямо POE да има лоре, но като цяло е пълен батак, който дори не си заслужава да се преиграва, освен ако нямаш фетиш към пеперудки и стари дядовци.
играта е лека става за почити всяка машина;
Играта е в разработка от около 2005, нормално е да върви на машини от преди 15 години. Това обаче с нищо не помага играта в момента да бъде играна.
дропа е по интелигентно направен (като ти падне нещо е за твоя клас);
По 10 легендарни предмети на рифт (който понякога трае 1 минута) не мисля, че е особено интелигентно, особено като 99% от предметите са пълнеж предназначен да бъде счупен за материали. Светлинни и звукови ефекти, лъчове, ще си кажеш, че си спечелил от тотото, а се оказва поредния скапан предмет. Не помня последно кога съм се радвал на легендарен. :] Предметите в тази игра се фармят основно с крафтинг.

tERROR85

<SPAM BOT>

Коментари: 2372
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 3692: ☕ На кафе в D3BG

Офлайн

Автор: tERROR85 на 29/09/2019 - 13:16ч.

Това си е лично мое мнение на никого не го натрапвам да се обоснова написах предимствата и недостатъците за мен лично и защо ще избера Диаблото.
Обичам да ми е лесно ако има опция играта винаги давам на най-лесното възможно се пак се забавлявам не нерва с гейминга.
Не харесвам този тип игри и не бих почнал нова освен ако не се заформи група около мен която я играе.
ПоЕ е играта с най-малоумно направената файлова система. Направо си е убиец за твърди дискове.
На Д3 дропа е в пъти по добре направен от PoE просто както написах системата им не е направена хубаво от там идва и прекалено голямото количество дроп. В ПоЕ от 1 до 85 ниво нито веднъж не ми падна легендарен предмет за моя клас и ниво нито веднъж. А съм направил цялата кампания и участвал в всички евенти....
Еми предпочитам да ми паднат 10 предмета в Диабло които са боклук но мога да ползвам отколкото 1 в PoE който е супер уникален и ценен но не е за моя клас....

Офлайн

Benifios

Adramelech

Коментари: 4676
Diablo Клан:
<Always High>
battle tag battle tag

0

# 3693: ☕ На кафе в D3BG

Офлайн

Автор: Benifios на 30/09/2019 - 00:33ч.

tERROR85 написа на 29/09/2019-09:21ч.:
Ако трябва да избирам в момента между двете игри коя да играя бих избрал Диаблото без да се замисля.
Предимства:

Недостатъци:
- няма развитие след RoS;
- кампанията е по малка;
- дропа е прекалено много и идейно не до измислен.(дропа на големите сложности трябва да е по малко но по качествен като статове).
- адвенчър мода чупи играта тотално(не трябва да е отделен трябва да е част от лорето, трябва да се стига до него само след направена кампания);
- трудност (тука е пълна катастрофа и то при положение че имаха д2 за шаблон ...). Има два варианта на добре направени трудности тип Д2 като се докажеш на едната почваш от начало на следващата или Убисофт стил трудността е една но ако избереш по лесно играта ти помага. Имаш повече живот, повече, щит, виждаш враговете на картата, виждаш къде са ти куестите ... е такива дребни неща които не влияят на съотборниците ти но ти помагат.

- няма развитие след RoS; - как да нямаш развитие ... имаш супер клас Некромансър, добавени сетове, предмети през сезоните, дори нов легендарен джем, това, че са за толкова години толкова малко неща си е така, но това си е развитие.
- кампанията е по малка; кампанията е точно толкова дълга за да не ти писне. Дори да не кажа, че е прекалено дълга.

- адвенчър мода - за да ти е достъпен трябва поне един път да си минал кампанията или някой да те е "превел" през нея.

- трудността няма да я коментирам - абсолютно си е същото, тука имаш инфинити (150), като ида да фишвам и мъча соло 132 с ие направо през 2 минути нова игра и отказване. Защото един път имаш стандартна трудност и друг път имаш трудност над стандарта. Не знам как за толкова години хората не го разбраха..... както и в останалите игри от този тип можеш просто да си угодиш с някой адон (забранени са за DIII, ама и в DII са забранени, но хората си ринат с тях.)

За гледаемостта е нормално, ПоЕ-то не пуснаха ли новата лига скоро ? Или наближава. Като гледаемост може и да води в туич, ама по играемост почти нямат разлика в бройките. Ама да не се заяждам @forge
В друга тема имам пост дето сравнява
Benifios написа на 13/07/2019-19:12ч.:
lordlosh написа на 11/07/2019-02:15ч.:

Benifios, колега не малко ревюта съм гледам в нета и маса народ казва, че е най-играното АРПГ в момента. Хубаво е да се дава информация, като даваш някакви данни, иначе си говорим ей така:
https://www.reddit.com/r/Games/comments/a4bwmj/path_of_exile_smashes_its_player_count_record/
https://store.steampowered.com/stats/Steam-Game-and-Player-Statistics?l=english
И доколкото ми е в известно в Китай тая игра просто убива. Там са на отделен realm ако не се лъжа.

Показателно е, че всяко едно безпристрастно ревю/артикул, не говоря по форуми е в полза на POE.
Ако ние не си казваме къде са проблемите в играта и се правим на ударени, че играта е бомба, как очаквате да ни дадат добра игра?
Indy компания направи 100 пъти по-добра игра от Диабло 3...

40к са логнали за един ден, накрая ще е както това което казах с всички реалми 90к, средно на ден. С кое не съм бил точен?
lordlosh написа на 07/07/2019-21:49ч.:
Явно грам не си играл играта.
Това е най-играта ARPG игра. Играят я милиони хора в момента. Страшно много стриймъри я рекламират и я определят като най-доброто ARPG. В момента на 100% е.

Та, как са милиони като в най-големият си пийк са били близо до 200к. Това твърдение си беше чиста фенбойщина.
Някъде да съм казал, че PoE не е по-добро от Diablo? По-добро е защото в момента се правят пари от него, стриймърите са там, има редовен контент, който обаче не е уникален колкото и да ме обеждаваш.

Само да ти дам една кратка статистика при D3 имаше над 5.8 милиона играчи дневно в най-големият си връх в началото, а след това през първата година над 2.1 милиона дневно.
Като отчитане е дори само да логнеш в играта и да прекараш 1 мин да кажем. Когато пуснаха Некромансър пача бяха 120 к, като не говорим за Корейците, както ти каза си имат отделен реалм. Това важи и за Диабло.
За мъртва игра да има над 40 или дори 80к на ден си е прилично, щом ще я сравняваме с PoE.
Да най-играното в момента, но не и с милиони играчи :)
Да те питам и за енд гейм, в Diablo II например има ли енд гейм? Тук ЕНД гейма ти е на таймер и рекорд в ранглистата.
Сега ми кажи колко лесно резетвваш билдовете и колко време ти отнема да ги сменяш в PoE, за целта всеки път какво ти е нужно като време и средство. Защото например в Diablo отнема 1 клик, а не загуба на часове. Както ти го казах, лично на мен не ми харесва играта заради излишните неща лично за мен, а и нуждата да инвестирам време на вятъра за да мога да изиграя 2 билда на кръст, защото някой е решил да ме ограничи да си сменям нещата през 5 секунди. Не знам гледал ли си стриймове наскоро на PoE но поне аз виждам само 3 билда според даденият клас. Някъв пич играеше нещо като некромансер с някакви бойни единици и пускаше тотемчета и прегазваше всичко, друг беше как да го опиша с някакви дискове около него в радиус от около 100-150 ярда и всичко падаше. Като едно умение на Хънтъра, на чакри. И ето този пич - където фарми все едно обикновенните рифтове в Diablo III и го зарива с предмети EhdOUuH.jpg

За послените 3 сезона нямам толкова часове колкото този в Diablo. Играта е умряла от подръжка след експанжъна, та и преди това. За съжаление обаче си има фен база и играчи, които доближават моментата бройка на PoE. Колкото и да ти е гадно от този факт. Да PoE е по-добра, безплата и т.н. да не изброявам отново всичко. Инди компанията са близки приятели с екипа на Diablo и си гостуват и обменят опит. То и торчлайт казваха , че е върхът ама... както и да е :)
[/spopiler]

Коментарът беше редактиран от Benifios на 30/09/2019 - 00:37ч.

aspirina

Greater Mummy

Коментари: 189
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 3694: ☕ На кафе в D3BG

Офлайн

Автор: aspirina на 30/09/2019 - 08:55ч.

Колеги маниаци на тема Диабло, имама молба към вас!
Моля ако някой има активен акаунт на Диабло 2 с развити герой в официалния сървър на Близард Европа и няма да играе никога повече, моля да ми пише на ЛС.

tERROR85

<SPAM BOT>

Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 3695: ☕ На кафе в D3BG

Офлайн

Автор: tERROR85 на 30/09/2019 - 16:59ч.

Benifios написа на 30/09/2019:
имаш супер клас Некромансър
Тоя Никроманър за 15€ да си го заврат .... преди по малко от месец си взех Season Pass за Assassin-a 16€ който включваше 2 DLC-та(2 нови кампании + 3 нови бая големи зони - приблизително около месец игра) освен това бонус Assassin Creed 3 Remaster...

forge

¯\\(°_o)/¯

Коментари: 5433
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 3696: ☕ На кафе в D3BG

Офлайн

Автор: forge на 30/09/2019 - 18:58ч.

За гледаемостта е нормално, ПоЕ-то не пуснаха ли новата лига скоро ? Или наближава. Като гледаемост може и да води в туич, ама по играемост почти нямат разлика в бройките. Ама да не се заяждам @forge

Нито ти имаш числата, нито аз. Просто грубо предположение, защото двете игри са в един и същ жанр с периодично покачване и спадане на интереса заради сезоните/лигите. Ако се погледне от гледна точка на това колко е тъпа и плоска диаблото - да, хората няма нужда да гледат и да "учат" различни билдове, тактики и т.н, като при PoE, което допълнително може би намаля зрителите. При диабло си копираш билда от класацията и си ти човека. Предметите се крафтват за отрицателно време, дори не ти трябва урок как да си ги изфармиш и какви джемове да ползваш.

Alexander

Nephalem

Коментари: 1272
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 3697: ☕ На кафе в D3BG

Офлайн

Автор: Alexander на 30/09/2019 - 22:54ч.

Излиза утре явно хората се кефят Активижън тази зима с две мобилни игри ще избият пазара

tERROR85

<SPAM BOT>

Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

+1

# 3698: ☕ На кафе в D3BG

Офлайн

Автор: tERROR85 на 01/10/2019 - 12:06ч.

Destiny 2 вече официално не е в Battlenet а в Steam. Пусната е preload и се чака старта а новия експанд.
daHqNO1.jpg

Benifios

Adramelech

Коментари: 4676
Diablo Клан:
<Always High>
battle tag battle tag

0

# 3699: ☕ На кафе в D3BG

Офлайн

Автор: Benifios на 02/10/2019 - 00:11ч.

forge написа на 30/09/2019-18:58ч.:

Нито ти имаш числата, нито аз. Просто грубо предположение, защото двете игри са в един и същ жанр с периодично покачване и спадане на интереса заради сезоните/лигите. Ако се погледне от гледна точка на това колко е тъпа и плоска диаблото - да, хората няма нужда да гледат и да "учат" различни билдове, тактики и т.н, като при PoE, което допълнително може би намаля зрителите. При диабло си копираш билда от класацията и си ти човека. Предметите се крафтват за отрицателно време, дори не ти трябва урок как да си ги изфармиш и какви джемове да ползваш.

За новите билдове изобщо не е така, поне в Diablo. Има адски много неща, които може да се сторят лесни, но не е така. Има си определени тайминги, които без макро например на траш килъра е абсурд ако не си наистина много добър да го направиш. Точно и затова едни затварят 139 за 5 минути, а други 120 за 14 минути.
tERROR85 написа на 30/09/2019-16:59ч.:
Тоя Никроманър за 15€ да си го заврат .... преди по малко от месец си взех Season Pass за Assassin-a 16€ който включваше 2 DLC-та(2 нови кампании + 3 нови бая големи зони - приблизително около месец игра) освен това бонус Assassin Creed 3 Remaster...

Никой не говори за пари... Активижън са алчна компания, героят който получихме си е топ. Бяха се постарали, колкото и да ти е странно.

tERROR85

<SPAM BOT>

Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

+1

# 3700: ☕ На кафе в D3BG

Офлайн

Автор: tERROR85 на 02/10/2019 - 10:26ч.

И
Benifios написа на 02/10/2019:
tERROR85 написа на 30/09/2019-16:59ч.:

Никой не говори за пари... Активижън са алчна компания, героят който получихме си е топ. Бяха се постарали, колкото и да ти е странно.

И Убисофт са алчна компания даже повече от Близард ама поне предлагат нещо реално за парите си. Пуснали нов герой уау ... Ся ще ми кажеш че и в Оверлоч и в ХотС и в ХС има развитие щото имат нови герой... Развитие си представям не скинове и герои а нова кампания, нови нива, нови умения, нови механики. В Диаблото няма развитие играта си е същата просто добавиха още един клас аз и с Маг не съм играл това значили че ако го почна ще има развитие в играта... Опа забравих за куба той може да се брои за развитие.

1
...
368 369
370
371 372
...
377

Подобни теми

bullet d3bg.org или www.d3bg.org - От nzhul на: 30/01/2012 - 19:44ч.
bullet [игра] Easter в D3BG - От EarthFace на: 06/11/2014 - 14:26ч.
bullet Diablo 3 Stream FireandFury#2266 - От FireandFury на: 22/12/2014 - 22:19ч.
bullet FireandFury live Twitch Stream - От FireandFury на: 06/12/2014 - 16:43ч.
bullet Blizzcon 2013 by D3BG - От vaskobgn на: 18/10/2013 - 01:42ч.

В момента 0 потребителя разглеждат темата

Кой е Онлайн?

В момента онлайн има 0 регистрирани потребители. Общо 33 онлайн за последните 24 часа.

Онлайн потребители:

Най-активни днес: qbadabaduuu, lordlosh, ThePeanut

Легенда: Администратор, Модератор, Почетен потребител, Потребител

Статистика:

Мнения: 95752 | Теми: 6226 | Потребители: 6021 | Най-новият ни потребител е: 1nindja