пропусни

[ Форум ] [ Правила ] [ Потребители ] [ Търсачка ] [ Полезни теми ]

1
2

Офлайн

Benifios

Adramelech

Коментари: 4616
Diablo Клан:
<Th3 Smurfs>
battle tag battle tag

Warden защитата на Blizzard се активизира

+2

Офлайн

Автор: Benifios на 11/02/2016 - 15:09ч.

Blizzard активираха Warden защитата, която има за цел да разпознава бот програми или други "third party" програми.
Официално подобрената версия на защитата е засечена на 09.02.2016 така, че всеки който е ползвал third party програми има голяма вероятност да е "записан" в черното тефтерче. Има доста голям шанс за доста големи бан вълни. Това не включва само Diablo 3, a всички други игри на компанията.

Форумите за third party програми веднага се напълниха с най-различни коментари. Почти всички third party програми са спряни за момента от техните разработчици, които призовават да не се използват.

"Tripwire" защитата на бот програмите е засякла подобрената Warden защита. Източник

q8ggRE4.jpg

Малко повече информация относно "защитата" и това как работи :

warden-ът чете всички DLL файлове на играта, след което използва функцията GetWindowTextA, за да прочете текста на отворените прозорци. Тези прозорци не са в процесите на играта, а във всяка една работеща програма на компютъра. Забелязах Warden-а да се рови в емейл адресите на хората, с които комуникирах чрез MSN, URL адресите на няколко сайта, които бях отворил по това време и имената на всички стартирани програми, включително и тези, които бяха минимизирани в toolbar-а. В тях спокойно може да се съдържат номера за сигурност - кредитни карти, например, ако в същото време съм отворил MS Excel с личните ми финанси.

След като информацията е получена, тя преминава през функция, която я сравнява със списък от "забранени думи" - ако има съвпадение, вероятно ще получите бан.

След това warden-а отворя всички процеси на компютъра. Гледах го как отваря емейл програмата ми и дори PGP key мениджърът. Според мен това е огромно нарушение на личното пространство.

Ето малко повече информация относно анти - чийт клиента

Темата беше редактирана от forge на 14/06/2016 - 04:50ч.

RE1988

Death Mauler

Коментари: 426
Diablo Клан:
<Tough Cookie>
battle tag battle tag

+1

# 1: Warden защитата на Blizzard се активизира

Офлайн

Автор: RE1988 на 11/02/2016 - 15:31ч.

Еееее тихо де, не им разваляй изненадата :) Неka се събудят един ден и отидат да видят колко парагона е изфермил бота нощес и да им замръзне фейса, като не могат да се логнат :D

All cheaters are bastards! (A.C.A.B.)

Benifios

Adramelech

Diablo Клан:
<Th3 Smurfs>
battle tag battle tag

0

# 2: Warden защитата на Blizzard се активизира

Офлайн

Автор: Benifios на 11/02/2016 - 15:34ч.

RE1988 написа на 11/02/2016-15:31ч.:
Еееее тихо де, не им разваляй изненадата :) Неka се събудят един ден и отидат да видят колко парагона е изфермил бота нощес и да им замръзне фейса, като не могат да се логнат :D

All cheaters are bastards! (A.C.A.B.)

То и да не им го казвам, програмите автоматично се изключват, хората които са ги разработили са ги спряли като са сложили fake версия на програмите и те да не могат да работят. Начин да ограничат хванатите им потребители :)

loafer

Minion of
Destruction

Коментари: 520
battle tag battle tag

0

# 3: Warden защитата на Blizzard се активизира

Офлайн

Автор: loafer на 11/02/2016 - 16:20ч.

Цитат:
...след което използва функцията GetWindowTextA, за да прочете текста на отворените прозорци. Тези прозорци не са в процесите на играта, а във всяка една работеща програма на компютъра. Забелязах Warden-а да се рови в емейл адресите на хората, с които комуникирах чрез MSN, URL адресите на няколко сайта, които бях отворил по това време и имената на всички стартирани програми, включително и тези, които бяха минимизирани в toolbar-а. В тях спокойно може да се съдържат номера за сигурност - кредитни карти, например, ако в същото време съм отворил MS Excel с личните ми финанси...

Това ми се вижда леко смешно. Кой го интересува как се казва джама на някаква прозоречна програма(приложение) при положение, че това се може да се смени от разработчика на приложението всекидневно и да се казва примерно "Мeга якия тетрис" :teeth: Същото важи и за имената на файловете. Още повече съществената част на една автоматизираща програма може въобще да няма прозорец - просто процес в паметта ще бъде.

EarthFace

Ветеран

Коментари: 3798
battle tag battle tag

0

# 4: Warden защитата на Blizzard се активизира

Офлайн

Автор: EarthFace на 11/02/2016 - 18:07ч.

най-накрая

Rj45

Fetish Shaman

Коментари: 226
battle tag battle tag

0

# 5: Warden защитата на Blizzard се активизира

Офлайн

Автор: Rj45 на 11/02/2016 - 19:17ч.

Интересно как стои въпроса с Wine.

tERROR85

<SPAM BOT>

Коментари: 2054
battle tag battle tag

0

# 6: Warden защитата на Blizzard се активизира

Офлайн

Автор: tERROR85 на 13/02/2016 - 08:41ч.

GG
Ама си е риск със сигурността и то голям... ако някой хакне Warden-на и се добере до информацията която събира ....

forge

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Коментари: 5136
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

+3

# 7: Warden защитата на Blizzard се активизира

Офлайн

Автор: forge на 26/02/2016 - 15:30ч.

Някой вече е бил баннат за използване на макро. линк

XiP8Sgh.jpg

vaskobgn

Rocky

Коментари: 7841
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 8: Warden защитата на Blizzard се активизира

Офлайн

Автор: vaskobgn на 27/02/2016 - 04:12ч.

Хммм е това не е ли тъпо?Поне аз не виждам нищо лошо да се ползва макро чрез софтуера на даденото устройство - мишка/клавиатура...в случая реално не се ползва някакъв нелегален/незаконен софтуер или нещо такова.

Benifios

Adramelech

Diablo Клан:
<Th3 Smurfs>
battle tag battle tag

0

# 9: Warden защитата на Blizzard се активизира

Офлайн

Автор: Benifios на 27/02/2016 - 11:43ч.

vaskobgn написа на 27/02/2016-04:12ч.:
Хммм е това не е ли тъпо?Поне аз не виждам нищо лошо да се ползва макро чрез софтуера на даденото устройство - мишка/клавиатура...в случая реално не се ползва някакъв нелегален/незаконен софтуер или нещо такова.

Зависи до каква степен се прави аutohotkey, пълната автоматизация е забранена, точно софтуера е забранен принципно, което пък е много странно при положение, че numlock трика е позволен. Политика на много компании е това да не се разрешава пълният автоспам или макрото през определен интервал понеже почти става като да използваш бот програма. Разбира се ако ползваш 1-3 скила може да не е такъв проблем, но да си кастваш всички скилове през определен период е абсурдно.

Alsoft

Greater Mummy

Коментари: 197
battle tag battle tag

0

# 10: Warden защитата на Blizzard се активизира

Офлайн

Автор: Alsoft на 27/02/2016 - 17:43ч.

Е защо не почнат да банват и тъпите спамери в WOW писна ми от тях.Ела в еди кой си сайт купи си голд ела там купи си ...... писнало ми е ама не ги махат!.

1
2

Подобни теми

bullet PC > Warden's Cloth - От mitakaa на: 21/10/2012 - 19:27ч.
bullet Парагон точки - нарастване на щетите и защитата. - От loafer на: 03/11/2017 - 12:56ч.
bullet Blizzard Пуснаха 100 000 бет - От EarthFace на: 03/02/2012 - 10:54ч.
bullet Blizzard ни честитят 14.02 - От forge на: 15/02/2012 - 15:29ч.
bullet Отговор на Blizzard за www.d3bg.com - От nzhul на: 01/03/2012 - 17:23ч.

В момента 0 потребителя разглеждат темата

Кой е Онлайн?

В момента онлайн има 1 регистрирани потребители. Общо 14 онлайн за последните 24 часа.

Онлайн потребители: KOMAP

Най-активни днес: forge, overcrash, Alexander, KOMAP, ThePeanut, Niksan_89

Рожденици днес: THIEF (34)

Легенда: Администратор, Модератор, Почетен потребител, Потребител

Статистика:

Мнения: 93976 | Теми: 6158 | Потребители: 6343 | Най-новият ни потребител е: Niksan_89

Спри се и ме чуй!

www.d3bg.org
НЕ ПОДДЪРЖА версия на Internet Explorer
- по-ниска от 8, защото:
  1. Internet Explorer има сериозни проблеми със сигурността!
  2. Internet Explorer не поддържа съвременните уеб стандарти,
    които позволяват на разработчиците като мен да предоставят
    качествено съдържание на потребителите!
  3. d3bg.org не е комерсиален проект, за да се притеснявам
    за количеството потребители. Дето се вика - важно е качеството.
  4. И не на последно място - Мързи ме да се занимавам с простотии!

Свали модерен браузър: