[ Форум ] [ Правила ] [ Потребители ] [ Търсачка ] [ Полезни теми ]

1
2

Офлайн

EarthFace

Ветеран

Коментари: 3861
battle tag battle tag

Защо Diablo III все още не е довършена

0

Офлайн

Автор: EarthFace на 24/05/2012 - 15:10ч.

Ако си един от тези 6,5 милиона купувачи, направиха миналата седмица Diablo III най-бързо продаващата се компютърна игра за всички времена, трябва да знаеш, че Blizzard признават, че има сериозни бъгове. И то не просто такива, които ще ти попречат да играеш (въпреки че компанията все още поправя подобни), а бъгове, които правят способностите на даден герой неумишлено могъщи.

Blizzard публикува списък с основни поправки – hotfixes, които бяха приложени вчера и като изключим няколко очевидни бъга в използваемостта, всички значително намалиха силата на определени ключови способности. Тоест, ако си използвал някои от тези способности преди patch-а, неумишлено си се възползвал от скилове, които са правили играта доста по-лесна, отколкото Blizzard първоначално са възнамерявали.

Да вземем магията Boon of Protection на Монаха, който позволява на страната на играча да абсорбира огромно количество щети за десет секунди. От компанията признават, че това е около десет пъти повече от предвиденото и в момента е снижено до изчезване, докато се предостави нова подходяща магия в бъдещ patch. Също така допълват, че по принцип се въздържат от подобни драстични мерки, но като е взета предвид сериозността на ситуацията, предпочитат да поправят грешката колкото се може по-бързо.

Играчите побързаха да се оплачат във форумите, че новите намалени способности ще направят практически невъзможна победата при най-голямата трудност, където враговете са си направо кръвожадни.

Геймърите заслужават по-добро!

Отдадените геймъри, които са използвали неволно завишените скилове при най-голямата трудност в играта, заслужават нещо по-добро от това сега да им кажат: „ами, играли сте грешна и недовършена версия на играта“. Сега тези играчи ще поглеждат назад към постиженията си със съмнение, чудейки се дали биха се справили толкова добре и след patch-овете.

Patch-овете след рилийз на даден продукт не са нищо ново в света на компютрите. Diablo II, например, продължаваше да бъде преправян чак до март 2010-та – почти десет години след излизането на играта. Освен това, разбираемо е, че игра като Diablo III с толкова много движещи се елементи ще има някои проблеми при рилийза. А поправянето им чрез patch-ове след това е по-добре, отколкото играта да бъде съсипана завинаги.

Но повсеместността на тези patch-ове доведе до това много разработчици да станат доста отпуснати що се отнася до баланса в игрите преди излизането им, знаейки, че винаги ще могат да поправят бъговете по-късно.

В заключение, единственото, което се е променило от тестването на Diablo III преди рилийза до сега, е, че Blizzard с голямо закъснение осъзнаха, че са направили някои немаловажни грешки в балансирането на способностите на героите в играта. Докато разследването на тези проблеми продължава и занапред, геймърите ще трябва да се примирят с мисълта, че Diablo III е далеч от съвършенството и все още има доста бъгове. Може би след около десет години ще я доизпипат…

Source:Kaldata

Явно играта ще нарасне значително до няколко месеца* (може и година) те първа според мен ще се нанесат нови и нови неща в играта.Като започнем PvP,баланс на скиловете,Експажън (които може да се очаква след 4-5 години) Също така се очаква да се оправят проблемите със демидж редукта,сървърите да станат по-стабилни,да няма крашове,помощниците да се обличат със гиър а не само със 2-а пръстена,амулет и оръжие.Играта във момента ако не се лъжа е около 6-7GB . След финализирането на играта може да мине 12GB (мое мнение). Това е от мен :)

Темата беше редактирана от EarthFace на 24/05/2012 - 15:13ч.

emoyot

Mummy

Коментари: 162
battle tag battle tag

0

# 1: Защо Diablo III все още не е довършена

Офлайн

Автор: emoyot на 24/05/2012 - 19:48ч.

Каква стана тя...
Първите гери от 60-ти левъл бяха направени до ден и половина от пускането на играта.
Инферното беше прегазено за по-малко от седмица.
Супер неравностойни герои, особено на по-високите нива.
Сетовете са по-тъпи от най-обикновени сини предмети ( че и златните са по-тъпи )
И какви ли още проблемчета...
Направо играта си е още в бета тест, само където бета теста е с пари.

EarthFace

Ветеран

battle tag battle tag

0

# 2: Защо Diablo III все още не е довършена

Офлайн

Автор: EarthFace на 24/05/2012 - 19:57ч.

Съгласен.Сега те първа ще преработват итемите.Не става в жълтите итеми да са по-добри от златните.Няма логика.Като гледам 90% носят жълтите.Баланса на дропа не е нагласен като хората!Пак се изгърбват от ботене за добър предмет.Имат доста работа по играта/пачовете.

Stillborn

Claw Viper

Коментари: 222
battle tag battle tag

0

# 3: Защо Diablo III все още не е довършена

Офлайн

Автор: Stillborn на 24/05/2012 - 20:03ч.

Пейшънс янг грасхопър... Ако Близард искат да направят всичко честно за всички, след като изчистят сериозните недомислици и бъгове, трябва да ресетнат, но това едва ли ще е скоро и не се знае дали въобще ще стане.

nzhul

Nephalem

Коментари: 1116
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 4: Защо Diablo III все още не е довършена

Офлайн

Автор: nzhul на 24/05/2012 - 20:14ч.

Играта в момента има толкова много проблеми и недомислици, че не е истина просто ...

EarthFace

Ветеран

battle tag battle tag

0

# 5: Защо Diablo III все още не е довършена

Офлайн

Автор: EarthFace на 24/05/2012 - 20:16ч.

То ще стане.Но защо пуснаха играта тогава (не се обиждайте) толкова рано.Поне дропа да бяха оправили като хората.И близард казват във статията: "Геймърите заслужават по-добро!" . Да заслужават/ме повече.Също така АН не работи правилно,има доста бъгове,има някакъв много досаден лимит на итемите.По-добре да го направят като WoW да нямаш ограничение на итемите.Никога не съм играл Д2,WoW оригинални.Но даже във стартера аз намерих 1-н бъг (нормално 1-н защото е стартер)!

Stillborn

Claw Viper

battle tag battle tag

0

# 6: Защо Diablo III все още не е довършена

Офлайн

Автор: Stillborn на 24/05/2012 - 20:18ч.

И все пак ми е забавно да я играя и съм доволен от доста неща в нея. Вярвам, че Близард ще се справят адекватно с проблемите след като имат голяма база данни която са натрупали от фийдбека на играчите. Близард не спят, те чакат... хаха

EarthFace

Ветеран

battle tag battle tag

0

# 7: Защо Diablo III все още не е довършена

Офлайн

Автор: EarthFace на 24/05/2012 - 20:19ч.

Stillborn написа на 24/05/2012-08:18:05PM:
И все пак ми е забавно да я играя и съм доволен от доста неща в нея. Вярвам, че Близард ще се справят адекватно с проблемите след като имат голяма база данни която са натрупали от фийдбека на играчите. Близард не спят, те чакат... хаха
Да те ще се справят :) и да играта е забавна.Няма спор :) . А и другото все още нямат защита :)

Stillborn

Claw Viper

battle tag battle tag

0

# 8: Защо Diablo III все още не е довършена

Офлайн

Автор: Stillborn на 24/05/2012 - 20:25ч.

За мен е добра и я оценявам от факта, че скоро игра не ме е задължала толкова пред компа. За защитата не мога да коментирам, до колкото знам доста имат проблем след като са играли в пъблик гейм.

flame

Claw Viper

Коментари: 203
battle tag battle tag

0

# 9: Защо Diablo III все още не е довършена

Офлайн

Автор: flame на 24/05/2012 - 20:42ч.

Очакването на перфектната игра, която да се хареса на 100% от играчите, е безумна идея сама по себе си.

EarthFace

Ветеран

battle tag battle tag

0

# 10: Защо Diablo III все още не е довършена

Офлайн

Автор: EarthFace на 24/05/2012 - 20:46ч.

flame написа на 24/05/2012-08:42:17PM:
Очакването на перфектната игра, която да се хареса на 100% от играчите, е безумна идея сама по себе си.
има перфектна игра :) ТЕТРИС

1
2

В момента 0 потребителя разглеждат темата

Кой е Онлайн?

В момента онлайн има 2 регистрирани потребители. Общо 32 онлайн за последните 24 часа.

Онлайн потребители: CerberuS, Banks

Най-активни днес: forge, tERROR85, Banks, Neltharaku, ThePeanut, Necropolis

Легенда: Администратор, Модератор, Почетен потребител, Потребител

Статистика:

Мнения: 95745 | Теми: 6226 | Потребители: 6021 | Най-новият ни потребител е: 1nindja