[ Форум ] [ Правила ] [ Потребители ] [ Търсачка ] [ Полезни теми ]

1
2 3

Офлайн

lordlosh

Wraith

Коментари: 85
battle tag battle tag

Най-добър избор на герой за One Hand + Shield

0

Офлайн

Автор: lordlosh на 27/11/2019 - 22:45ч.

Здравейте. Реших да си поръчам Играта, battlechest изданието с експанжъна и да разцъквам, евентуално докато излезе Диабло 4.
Наскоро врътнах 2-ката, ама там реално като минеш трите трудности, единственото което ти остава е ПВП, енд гейм контент-а е мега кът.

Аз съм играл 3-ката, но съвсем в началото и не се задържах в играта. Reaper of Soul не съм я играл и затова въпроса ми е следният:
Кой герой би бил най-подходящ за one handed sword and shield ? Предполагам ще е Crusader-a ?
По принцип съм фен на Барба и ми е чудно дали при него има вариант за такъв билд?

Има ли и нещо, което е добре да зная, преди да почна да играя, за да не се ос***** в последствие?
И в момента играта има ли PVP?
И има ли още хора, които да цъкат играта оттук, за да играем заедно по-нататък ?

Благодаря предварително.

Темата беше редактирана от lordlosh на 27/11/2019 - 22:46ч.

Офлайн

Benifios

Adramelech

Коментари: 4667
Diablo Клан:
<Always High>
battle tag battle tag

0

# 1: Най-добър избор на герой за One Hand + Shield

Офлайн

Автор: Benifios на 28/11/2019 - 00:12ч.

To кръстоносеца... си е само оръжие и щит, барба с тоя ренд тоя пач направо лепи плочки. Принципно барба е винаги с две оръжия или 1 на него, никога с щит, освен ако е съпорт. Ама и като съпорт, пак се избягва щита...

Коментарът беше редактиран от Benifios на 28/11/2019 - 00:13ч.

lordlosh

Wraith

battle tag battle tag

0

# 2: Най-добър избор на герой за One Hand + Shield

Офлайн

Автор: lordlosh на 28/11/2019 - 01:03ч.

Тоест единствената ми опция за меч и щит игра е с крузейдера?

KOMAP

Archangel

Коментари: 876
Diablo Клан:
<BGN>
battle tag battle tag

0

# 3: Най-добър избор на герой за One Hand + Shield

Офлайн

Автор: KOMAP на 28/11/2019 - 02:10ч.

С всички можеш да ираеш с меч и щит но крузейдъра има специални щитове които само той може да носи. Съответно другите герои си имат различни вариации на "щит" тоес специален предмет който носиш в другата ръка но не е точно щит. Само барба и попа основно са с оръжие във всяка ръка.
Крузейдъра има и пасивно умение което му позволява в едната ръка да носи щит а в другата оръжие за 2 ръце.

lordlosh

Wraith

battle tag battle tag

0

# 4: Най-добър избор на герой за One Hand + Shield

Офлайн

Автор: lordlosh на 28/11/2019 - 15:18ч.

А барба може ли да се играе с two handed или е основно dual wield ?

Офлайн

KOMAP

Archangel

Коментари: 876
Diablo Клан:
<BGN>
battle tag battle tag

0

# 5: Най-добър избор на герой за One Hand + Shield

Офлайн

Автор: KOMAP на 28/11/2019 - 15:44ч.

lordlosh написа на 28/11/2019-15:18ч.:
А барба може ли да се играе с two handed или е основно dual wield ?
Може но проблема е че "силата" на героя идва от специалните бонуси на екипировката. Про dual wield може да ползва 2 такива специални бонуса докато при two handed имаш само 1.
Като цяло в момента играта е сравнително балансирана откъм това какво можеш да ползваш. Ако нямаш намерение да се бориш за класациите може да си играеш с каквото ти е кеф. Има един нов уникален камък който ти позволява да играеш без сетове. Като цяло няма какво да му мислиш толкова, голяма част от предметите на Барба можеш да ги ползва и на Крузейдъра. А вдигането на нов герой отнема 3-4 часа соло или 10-15 минути ако някой те бустне. В общи линии няма как да сбъркаш с който и клас да започнеш.

Коментарът беше редактиран от KOMAP на 28/11/2019 - 15:45ч.

lordlosh

Wraith

battle tag battle tag

+1

# 6: Най-добър избор на герой за One Hand + Shield

Офлайн

Автор: lordlosh на 28/11/2019 - 20:15ч.

Е това е страшно глупост с извинение. Абсолютно никакви опции. То дори в Диабло 2 можеше да си направиш Барба какъвто искаш с dual wield, one hand + shield или Two Handed.
Другата глупост, да качваш героя на макс левел за 3-4 часа на соло .....
Това е абсолютна пародия за мен. Дигането на левел е едно от яките неща и трябва да става бавно и да имаш стимул. Най-оптималното е това, което беше в Диабло 2 или нещо от рода на ПОЕ.
Там е по-лесно, ама ако умреш губиш 10% експи и това те връща много назад с материала.
Дано в Диабло 4 да го направят по подобен начин, че ако пак макс левел се дига за 3-4 часа е безумно.

За Крузейдера да попитам, има ли значение с какъв тип оръжие играя ? Меч, Брадва, Боздуган ?

Офлайн

forge

¯\\(°_o)/¯

Коментари: 5363
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

+2

# 7: Най-добър избор на герой за One Hand + Shield

Офлайн

Автор: forge на 28/11/2019 - 21:20ч.

Първоначално реших да не пиша, за да не ти убивам кефа, защото трябваше да ти дам най-негативния коментар, който ще прочетеш за играта. Виждам обаче, че си започнал да се усещаш. В темата за Близкон се опитваше да ме обеждаваш, че Д4 не прилича на Д3, но поиграй и съм сигурен, че ще дойдеш на моето. ;)

Щом питаш и за ПВП, явно наистина не си запознат. Ето какво представлява геймплея:
  • Левелинга до 70 го отпиши. В момента в който вдигнеш 70 левел ще смениш всички предмети и 5 минути по-късно ще разбереш, че си си загубил времето. Затова, по-добре намери някой да ти буустне героя за 10 минути.
  • Сега за билда - можеш да си сменяш скиловете по всяко време, така че няма какво да объркаш, не е като в Path of exile.
  • Вземи си Канай куба. Рецептите са прекалено ОП и ще ти съкратят играта с часове. В тази страница можеш да прочетеш коя рецепта какво прави.
    • Трябва ти легендарно оръжие? Намираш няколко жълти оръжия от същата категория (mighty weapon или flail и т.н) и с няколко завъртания с Upgrade Rare рецептата е твой. Не ти трябва да играеш 100 часа, за да го намериш. Достатъчно е да направиш 5 рифта, за да събереш материали и да си го крафтнеш. Сетове се намират по същия начин абсолютно лесно и бързо. Ако имаш повтаряща част, достатъчно е с Convert Set Item рецептата от 6 варианта с 2-3 рерола да ти падне частта, която ти трябва.
  • Постави си цел
    • Можеш да играеш на най-ниските трудности с най-малоумния билд и да ги разцепваш и да си мислиш, че си постигнал нещо. "Хубавото" на диабло 3 е, че можеш да си регулираш колко да ти е трудна играта както и когато ти е кеф. =]
    • Другия ти вариант е да играеш за класацията. Тук се състезаваш с ботъри, чийтъри и експлойтъри.
      • Отваряш класацията и гледаш как играят останалите - с какъв сет, предмети, какви легендарни джемове и скилове. Копираш всичко. Забрави за барб с щит. Тука custom билдове няма. Най-оптималния билд вече са го "измислили". Не че има какво да му мислят, при положение че е заложен от Близард.. Може да видиш някакви дребни разлики по 1-2 предмета или някой джем, но все тая!
      • Главната ти цел е да си ъпгрейдваш легендарните джемове. От там ти идва всичко. Демидж и издръжливост.
      • Тъй като вече ще ти е адски писнало от циклене на рифтове, време е да пуснеш бота - той ще ти изфарми ранковете на джемовете. Докато през деня те няма, ще ти изфарми и ключове за greater рифтове. Вечер се прибираш, бота ти е изфармил няколко стотин ключа, на тебе ти остава да направиш рифта на живота си и да станеш топ играч. Затова пускаш мапхака (turbohud) и започваш да отваряш и затваряш рифтове, докато не ти падне перфектния layout, перфектните мобове (някои мобове зареждат боса по-бързо от други), перфектните пилони (временни бъфове, които ти вдигат демиджа няколко стотин пъти за 20-30 секунди). После се надяваш да ти падне най-лесния бос за биене. Воала вече си топ играч! След 5 сезона прогреса ти ще бъде изтрит и само ти ще си знаеш, че през сезон 19 си бил най-добрия в дадена категория, защото Blizzard трият информация от отминали Сезони. А може и да си поснеш една снимка в Похвалете се за постигнатото постижение, където да ти дадем зелено палче. Успех!

ПС: ПВП има, но там е offscreen one shot фест и няма да намериш с кой да го играеш и без това.

Коментарът беше редактиран от forge на 28/11/2019 - 21:22ч.

lordlosh

Wraith

battle tag battle tag

0

# 8: Най-добър избор на герой за One Hand + Shield

Офлайн

Автор: lordlosh на 28/11/2019 - 23:09ч.

forge, мерси за изчерпателния коментар, както и информацията.
Реално мен класации и да се боря с ботове и чийтове никога не ме е интересувало. На мен leaderboard винаги ми е бил безсмислени. В онлайн фокусирана върху ПВЕ игра да се състезаваш е безсмислено. Не виждам какво може да докажеш с това, ама лично мнение.

Относно Диабло 4, от това което видях, няма да има нищо общо с Диабло 3 като геймплей, игра, левелинг, билдове, скилове, таланти, че и парагони дори.
Нямам намерение да те убеждавам в каквото и да е. Всеки може да си има каквито иска размисли и надежди, както и очаквания.

tERROR85

<SPAM BOT>

Коментари: 2319
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 9: Най-добър избор на герой за One Hand + Shield

Офлайн

Автор: tERROR85 на 29/11/2019 - 09:09ч.

А това което Forge не каза че играта е за късметлии.. Тоест ако нямаш късмет и ти трябва 1 част за билда да се получи нито с гринд нито с куб ще ти се падне. Давам ти пример тоя сезон трябваше да направя 50++ баунтита да ми се падне Ring of Royal Grandeur за да си завърша билда (виж го него виж и тоя на Tangra и с двата се играе много приятно) . Обикновено ми падат по 5-6 такива пръстена с баунтитата колкото да си завърша жърнито. Друг пример е преди време на Барба бях решил WW да правя беше скапан билд тогава ама аз така исках цял сезон не ми се паднаха оръжията нито едното добре че играех с други Барбове че ме донейтваха.

Офлайн

lordlosh

Wraith

battle tag battle tag

0

# 10: Най-добър избор на герой за One Hand + Shield

Офлайн

Автор: lordlosh на 29/11/2019 - 10:38ч.

Добре, а на оръжията какво се гледа най-вече, DPS-а ли ?
Гледам в сайта им оръжията, пише някакъв DPS и отдолу някакви нереални атрибути и не мога да се ориентирам кои са по-добри. :Д

Коментарът беше редактиран от lordlosh на 29/11/2019 - 10:46ч.

1
2 3

Подобни теми

bullet Дайте съвет за най-добър герой.. - От Qk1qW0lf на: 25/05/2012 - 12:07ч.
bullet PC one hand sword - От skipar1 на: 09/09/2012 - 21:16ч.
bullet PC One hand weapon - От madsnake на: 16/07/2013 - 20:12ч.
bullet Кой колко е ДАЛ за да има по-добър герой. - От mystic_s на: 27/09/2013 - 16:31ч.
bullet Най-Добър Соло Клас ? - От reckk на: 23/02/2013 - 18:54ч.

В момента 0 потребителя разглеждат темата

Кой е Онлайн?

В момента онлайн има 0 регистрирани потребители. Общо 29 онлайн за последните 24 часа.

Онлайн потребители:

Най-активни днес: lordlosh, tERROR85

Легенда: Администратор, Модератор, Почетен потребител, Потребител

Статистика:

Мнения: 95415 | Теми: 6215 | Потребители: 6008 | Най-новият ни потребител е: itsgosho