[ Форум ] [ Правила ] [ Потребители ] [ Търсачка ] [ Полезни теми ]

1
2 3 4
lordlosh

Wraith

Коментари: 85
battle tag battle tag

Diablo 4 Съгласни ли сте с MTX модел ?

0

Офлайн

Автор: lordlosh на 11/11/2019 - 12:18ч.

Това е много обсъждана дискусия по чуждестранните форуми. Интересно ми е вашето мнение по темата и е добре да се аргументираме, защо сме ЗА или защо сме Против MTX в играта.

Засега единственото ясно е, че ще има MTX, не е ясно под каква форма е, но няма да е P2W.

KOMAP

Archangel

Коментари: 876
Diablo Клан:
<BGN>
battle tag battle tag

0

# 1: Diablo 4 Съгласни ли сте с MTX модел ?

Офлайн

Автор: KOMAP на 11/11/2019 - 12:26ч.

За момента съм съгласен, но ако разбера какво е MTX може да си променя мнението.

lordlosh

Wraith

battle tag battle tag

0

# 2: Diablo 4 Съгласни ли сте с MTX модел ?

Офлайн

Автор: lordlosh на 11/11/2019 - 12:35ч.

Нека сега си дам и мнението по темата.

Аз лично съм с две ръце за МТХ и смятам, че е задължителен ако искаме играта да получава наистина редовни нови contents, както и да се поддържа месечно, а не от базовата игра до Експа, да получим едно точно нищо.
Хубаво е да се отбележи, че под сериозна поддръжка аз нямам предвид просто да се сменят/добавят/махнат статсове от предметите, а редовно да има нови механики, нови предмети, нови end game модове и подобно на POE на всеки 3 месеца да получаваме нещо като мини-експанжъни, защото това е начина да поддържаш 1 игра жива за дълъг период от време. Големите експове вече са друго нещо и няма как да идват безплатно.

Всички ARPG, които са мултиплейър ползват такъв или подобен вариант за поддръжка на игрите си. Реално за да получищ нещо трябва и да дадеш.
Warhammer Chaosbane
Last Epoch
Wolcen
POE
Lost Ark
Torchlight
MU Legends
Част от игрите, които ползват подобен модел.

Лично аз мисля, че това беше 1 от причините Диабло 3 да се провали така в отношение играта да остане жива за дълъг период от време, като продажби е ясно, че е мега хит.

Офлайн

Neltharaku

the Blue

Коментари: 1429
Diablo Клан:
<MLC>
battle tag battle tag

0

# 3: Diablo 4 Съгласни ли сте с MTX модел ?

Офлайн

Автор: Neltharaku на 11/11/2019 - 13:01ч.

Споменаха че ще бъдат само за козметични неща, но след това подхвърлиха че обмислят също и за повече сташ място, което взе да ме притеснява.

MTX = Microtransactions

Коментарът беше редактиран от Neltharaku на 11/11/2019 - 13:03ч.

Alexander

Nephalem

Коментари: 1270
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

+1

# 4: Diablo 4 Съгласни ли сте с MTX модел ?

Офлайн

Автор: Alexander на 11/11/2019 - 13:18ч.

Дано да вкарат да си увеличаваш сташа и място в инвентара и някой друг ХП бууст

lordlosh

Wraith

battle tag battle tag

0

# 5: Diablo 4 Съгласни ли сте с MTX модел ?

Офлайн

Автор: lordlosh на 11/11/2019 - 13:20ч.

Много хора казват, че Диабло 3 влезе в maintenance моде още след излизането си и най-вече след като махнаха RMAH.
Ако реално искаме играта да е жива и да получава постоянни ъпдейти това е начина или monthly fee.

Поне според мен няма как да няма MTX на маунтовете, предметите, вероятно ще има не петовете, неща свързани с героите, няма да се учудя и за сташове да направят.
Реално всичко е optional и не ти е нужно за да играеш играта и да я превъртиш и реално не ти пречи на играта.
Единствено сташовете са от значение, защото в POE примерно да си купиш най-необходимите сташове отива към 60-70$, може и повече.

Аз на 100% подкрепям идеята, защото никой не те принуждава, ако ти харесва нещо и решиш, че искаш да съпортнеш даваш и всичко е окей, ако ли не здраве да е. Стига всичко това да е свързано с читава подръжка на играта и редовно нови content-и, механики, предмети и прочие.

Без MTX реално ни очаква от базовата игра до ЕКСП-а, абсолютно нищо. Няколко баланс пача, които само ще пипат по статсовете и това е. Така няма как да се задържи интерес в играта, дори и MMORPG да е. И 1000 контента да ти дадат, като не се добавя нищо ново е нормално да омръзнат и да ти писне.

KOMAP

Archangel

Коментари: 876
Diablo Клан:
<BGN>
battle tag battle tag

+2

# 6: Diablo 4 Съгласни ли сте с MTX модел ?

Офлайн

Автор: KOMAP на 11/11/2019 - 13:35ч.

lordlosh написа на 11/11/2019:
Единствено сташовете са от значение, защото в POE примерно да си купиш най-необходимите сташове отива към 60-70$, може и повече.
Не знам защо даваш ПОЕ за пример при положение че играта е безплатна. Абсолютно съм ЗА в БЕЗПЛАТНА игра да има каквито си решат транзакции. При положение че вече съм плати 120-140 кинта не виждам защо трябва да продължават да ме цедят за неща които вече са направени. Ако искат още пари да направт нещо ново и да се пробат да ми го продадът пък ако ми хареса ще си го платя. Ама тва примерно син цвят броня да ми я дават за 15$(както се случва във fallout 76) при положение че веднъж вече съм платил за играта е меко казано нагло.

Офлайн

lordlosh

Wraith

battle tag battle tag

+1

# 7: Diablo 4 Съгласни ли сте с MTX модел ?

Офлайн

Автор: lordlosh на 11/11/2019 - 14:27ч.

Колега първо POE не е Диабло и GGG не са Близард, надявам се осъзнаваш това?
Второ не знам дали си играл ПОЕ, ама това f2p е много лъжливо понятие специално в POE, а и като цяло във всяка 1 игра.
ПОЕ я играех като излезе и последно около преди година. Последната ми игра беше около 10 месеца, в които аз съм дал точно 200 долара.
Точно 3 пака по 60$ и First Blood пак-а, който е 20$.
Реално за да играеш POE нормално ти трябват адски много Stashes, иначе нищо не правиш. Само най-необходимите ти са 60-70 долара.
Та дотук с POE е безплатна игра.
Второ и което е не по-малко важно. GGG никой не ги знаеше, POE също навремето, бяха някаква малка Indie компания, единственият им шанс да пробият беше да пуснат играта като F2P.
Бяха ли я пуснали платена, бройките закупени игри щеше да е супер малко, пък дори ид а беше някаква цифра, като нямаш MTX, няма как да инвестираш пари и услия в дадена игра, която някога ти е донесла някава печалба, но оттогава не ти носи нищо и единствената им опция е да направят Нова Игра, което струва не малко пари.
ПОЕ не можеш да го сравняваш с Диабло, понеже те навремето, пък и сега са инвестирали много по-малко пари, затова и еднжъна и сървърите им са супер спрели и има лагове, спайкове и играта яко ти товари машината.
Геймплей-а пък им е от 99 година.
Да не говорим, че дори сега "уж" разрастнали се GGG е от 120 човека някъде.
Близард е от 5000 човека, което означава много по-големи заплати, разходи и т.н.
Близард за да извадят Диабло 4 примерно, инвестират в пъти повече пари за играта. плащат на служителите си в пъти повече пари и имат в пъти повече проекти от POE. Ти си инвестирал 1 голяма сума пари в тая игра и най-нормалното нещо е да искаш да си избиеш инвестициите и това става като слагаш цена на тая игра. Виждаш ли къде е разликата.

От Близард не са ти длъжи да ти поддържат играта без пари след като са я пуснали на пазара, ако искаш качествена поддръжка и нови неща си плащаш за това.

Кажи-речи всички игри са по 60$ и в 80% от игрите на пазара ти какво точно получаваш ?
Получаваш сингъл плейър кампания, която е между 24 часа и 1 седмица. И след това тая игра я прибираш в кутийката и я забравяш.

От Близард ти дават игра, която можеш да играеш за адски голям период от време, има най-разнообразни неща в нея, предмети, енд гейм, герои и каквото там се сетиш. И това е най-малкото. От Близард ти дават мултиплейър и шанса да играеш с други играчи. И освен това ти дават и безплатен сървър на който да играеш.
Както виждаш за 60$ Близард вече са ти дали много повече от 80% от другите игри на пазара, нали ?
Никоя голяма фирма няма да ти поддържа игра за без пари, че то не е и за без пари, че даже те ще трябва да влагат пари, това няма как да стане, без значение колко пари са спечелили от продажбата на базовата игра.

Ако искаш игра, която да се поддържа постояно и да получава нови контенти, предмети и нови механики или плащаш monthly fee или слагаш MTX и оттам получаваш приход, с който от компанията да видят, че играта им носи доходи и да я поддържат регуларно.
Базовата игра и Експанжъните са нещо съвсем друго.

Без да знам какво точно ще предложи Диабло, ама съм сигурен, че сървърите и енджъна ще е 100 пъти по-добър от на ПОЕ, както и геймплейа ще е на светлинни години и само за което си струва и 100$ да платя за базовата игра.

Само за сравнение и Warhammer Chaosbane се заплаща за базовата игра и след това ще чарджват за енд гейм контенти. Така, че безплатен обяд няма.

П.П.
Логиката ти е много грешна, сега ще ти обясня и защо.
Двамата с теб си купуваме един и същ модел кола. Ти си взимаш базов модел, аз обаче искам да е металик и да имам 17-ки джанти, искам и по-мощен модел. По твоята логика тия неща трябва да влизат в базовата цена и двамата да платим еднакво, нали се сещаш, че тая логика куца яко и това няма как да стане.
Като искаш хубави Джанти, Металик, мощен двигател, следователно плащаш екстра.
С такъв тип игри е същото.

Коментарът беше редактиран от lordlosh на 11/11/2019 - 14:37ч.

anton87

Sand Maggot

Коментари: 126
Diablo Клан:
<ХАН>
battle tag battle tag

0

# 8: Diablo 4 Съгласни ли сте с MTX модел ?

Офлайн

Автор: anton87 на 11/11/2019 - 15:31ч.

с наи голямо удоволствие бих си плащал дали месечно както WOW,дали за петове скинове
сташ таб и тнт.даже бих платил ако ми дигнат капа на конвертиране на жълти в бели :D
само да не е P2W които плашта наи много да получава сила в играта която компнсира или остава на заден план УМЕНИЯТА.

Офлайн

Benifios

Adramelech

Коментари: 4667
Diablo Клан:
<Always High>
battle tag battle tag

0

# 9: Diablo 4 Съгласни ли сте с MTX модел ?

Офлайн

Автор: Benifios на 11/11/2019 - 15:47ч.

Само да кажа, в Diablo III има микротранзакции, дори голд и експи бууст. Не са достъпни за всички региони а само за Азия. Там си изкараха маса пари от това. RMAH бе затворен заради новият loot и заради една пречка в закона, щяха да ги заковат за това, че метнаха 100000 предмета страници и изкараха чиста пара... Защото бях един от първите хора стигнали до Инферно и видиш ли.... стотици страници с едн гейм предмети копеле... импосибрю!

Относно PoE, безплатна игра и затова се играе от малко повече хора в сравнение с тройката. Нека направят Diablo III и ще видим колко нова паплач ще дойде.
Това да си плащам за сташ няма да стане никога, особено ако няма да вадя пари от тая простотия. Единствено това би ме накарало да набия кинти в дадена игра. Козметиката е винаги добре дошла, шаренко да има,а и по този начин да съпортнем, но компания като Близърд да сравняваш с компании като GGG, не е уместно. Хората няма ресурсите и не са продали 30 милки копия за да си избият парите. Точно и затова плащаш като поп за сташове и т.н. Иначе играта имаше потенциал и то огромен.
Трябва да приемем, че микротранзакциите са част от гейминга. Понякога дори накланят везните, за Фифа пойнтс например някои хора вкарват по 2-3к евро за да има полу готов топ отбор и да се борят за място на про сцената... но това не ти гарантира супер отбора, но поне няколко топ играча.
Тука ще има микротранзакции, дано обаче са само козметични, че иначе тегло...
В спортните игри имаш модела на микротранзакциите, всяко промо е безплатно и може без пари да изкараш новият контент.

Коментарът беше редактиран от Benifios на 11/11/2019 - 16:02ч.

Офлайн

tERROR85

<SPAM BOT>

Коментари: 2319
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 10: Diablo 4 Съгласни ли сте с MTX модел ?

Офлайн

Автор: tERROR85 на 11/11/2019 - 15:50ч.

Ако МТХ имат предвид козметични глупости кончета, петчета, крилца съгласен съм така или иначе не ми пука за тях :)
Но ако включва бустове, инвентари, герои специални ОП предмети ... даже няма да я купя играта.
DLC бих купил но зависи колко и какво има в него.
KOMAP написа на 11/11/2019:
POE примерно
...
Ако играта е безплатна да слагат каквито си искат транзакции, ако съм дал пари искам пълен пакет не половин игра!

Коментарът беше редактиран от tERROR85 на 11/11/2019 - 15:53ч.

1
2 3 4

Подобни теми

bullet От кой град сте? - От EarthFace на: 11/04/2012 - 19:30ч.
bullet Колко Massacre сте правили най-много? - От ZzozZ на: 22/04/2012 - 17:14ч.
bullet Сигурни ли сте? - От monsterbg на: 14/05/2012 - 21:20ч.
bullet Колко пъти сте умирали досега ? - От selix на: 19/05/2012 - 09:20ч.
bullet Най-скъпия предмет който сте купували? - От FolTheReaper на: 31/07/2012 - 14:57ч.

В момента 0 потребителя разглеждат темата

Кой е Онлайн?

В момента онлайн има 0 регистрирани потребители. Общо 29 онлайн за последните 24 часа.

Онлайн потребители:

Най-активни днес: lordlosh, tERROR85

Легенда: Администратор, Модератор, Почетен потребител, Потребител

Статистика:

Мнения: 95415 | Теми: 6215 | Потребители: 6008 | Най-новият ни потребител е: itsgosho