[ Форум ] [ Правила ] [ Потребители ] [ Търсачка ] [ Полезни теми ]

forge

¯\\(°_o)/¯

Коментари: 5322
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

Feedback от играчите

+3

Офлайн

Автор: forge на 09/11/2019 - 19:12ч.

Quin си споделя мнението и дава обратна връзка.

ma3xplayer

Skeleton

Коментари: 69
Diablo Клан:
<StZ>
battle tag battle tag

0

# 1: Feedback от играчите

Офлайн

Автор: ma3xplayer на 09/11/2019 - 19:14ч.

И аз преди малко го пуснах да видим какво ще каже :)

forge

¯\\(°_o)/¯

Коментари: 5322
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

+1

# 2: Feedback от играчите

Офлайн

Автор: forge на 09/11/2019 - 19:46ч.

nzhul

Nephalem

Коментари: 1110
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

+2

# 3: Feedback от играчите

Офлайн

Автор: nzhul на 10/11/2019 - 09:30ч.

Тва видео на Quin е мега добро.
Аз дори си записах някой неща :).

Любимото ми беше това, че трябва Magic и Rare itemите да бъдат viable в endgame-a.
След това седнах и се замислих как точно са го постигнали маниаците в diablo 2.
И стигнах до следното заключение, което от части е споменато и в видеото.

За да имаш viable (използваем) Magic или Rare предмет трябва да си играеш с максимума и минимума на атрибутите както и с техния брой.

Ето пример.
Magic - 2 attributes
Rare - 4 attributes
Unique - 6 attributes

Magic предметите може да имат само 2 атрибута но тяхното value има шанс да се ролне с най-голяма стойност.
Rare имат 4 атрибута и valueто им е с средна стойност.
Unique имат 6 атрибута но valueто им е с най-ниска стойност.

Ето пример с предмети които са rollнали на макс. В скобите е възможния range.

Magic amulet
+3 skill level. [1-3]
+20% increased attack speed. [10-20]
n/a HP [200-700]
n/a all resist [10-30]
n/a fire resist [20-50]
n/a light radius [2-5]

Rare amulet
+ 2 skill level. [1-2]
+ 15% attack speed. [10-15]
+ 500 HP [200-500]
+ 20% all resist [10-20]
n/a fire resist [20-40]
n/a light radius [1-3]

Unique amulet
+ 2 skill level. [1-2]
+ 10% attack speed. [5-10]
+ 300 HP [200-300]
+ 10% all resist [5-10]
+ 10% fire resist [5-10]
+ 2 light radius [1-2]
+ 1 [Unique Mechanics]

Тази механика би работила само ако стане другото нещо за което Quin говореше.
А именно да премахнат base stats атрибутите - или това което той имаше предвид беше не толкова да ги премахнат отколкото да не са основен параметър който е толкова важен, че обезмисля стойността на другите параметри.

Офлайн

ThePeanut

Frozen Horror

Коментари: 498
Diablo Клан:
<RoS777>
battle tag battle tag

+1

# 4: Feedback от играчите

Офлайн

Автор: ThePeanut на 10/11/2019 - 10:15ч.

Не знам, защо всички толкова тръгнаха да обясняват за Диабло 4, като то даже не е в Алфа фаза!

Докато излезе ще има толкова много промени, че може да няма нищо общо с Диабллото

Те Д3 показваха толкова много неща, които никога не излезнаха

Радвайте се че е обявено, но толкова - нямаше нужда играчите да обясняват на всички какво трябва да направят Близард за да става Д4 за игра

До сега Бллизард не са слушали играчите си, че сега ли ще почнат....

То 90% от играчите са на толкова ниско ниво, че ще играят играта по 1 ден в месеца...

Коментарът беше редактиран от ThePeanut на 10/11/2019 - 10:16ч.

Офлайн

lordlosh

Skeleton

Коментари: 51
battle tag battle tag

+1

# 5: Feedback от играчите

Офлайн

Автор: lordlosh на 10/11/2019 - 12:05ч.

Е сори, ама това са страшни лигавщини. Нито играта е излязла, нито знаем какъв и колко ще е енд гейма(най-важното може би да има дългосрочие една игра), те почнаха да обясняват какво трябвало и не трябвало да име.
Извинявам се, ама с такива дебилни работи е напълно нормално да не слушат играчите си.
POE супер много я прецакаха точно заради лигльовците от Редит и разни стриймърчета.
Като не пускайте различен енд гейм от маповете, защото видиш ли нямало как да го направят да бъде оптимално като "reward" и едната система нямала да е толкова оптимална като дроп и тем подобни глупости. Тоест не давай разнообразие и избор на играчите те да избират какво да правят, ами нека да гриндиме едно и също нещо, та като си помислиш за играта да ти става лошо като знаеш, че трябва да репеатваш едно и също нещо стотици пъти на ден.
И с разякото шейкване на мета глупостите, понеже на стриймовете им се плаща и са кажи речи 24/7 пред компа и нямат проблем с това.
ПОЕ в последните години са управлява от стриймърите. И всеки гледа и казва каквото каже дадения стриймър, което нали ви говори за нивото им на интелигентност колко е под нулата. Баш като овцето, каквото каже водача и ние следваме безмозъчно.
Че трябва да има фийдбек от играчите и да се чуват какво казват е така, но най-важното е тия, които работят над играта и се занимават с играта да са навътре с нещата и да преценят дали дадено мрънкане е основателно или не.
Пак давам пример с ПОЕ, тя стана 1 клик и убиваш всичко около тебе, power creep-a си е****** ****** точно заради стриймърите.
И заради определени influencer-и играта тръгна в много лоша посока, понеже на тях им изнасят определени неща.

Единствените предложения, които може да се дадът към комента е да има разнообразие и различни билдове, както и голямо replayability и различни енд гейм контенти, защото като цяло това задържа играчите в една игра.
Трейда също е наложителен.
Що се отнася до предметите, айде няма нужда да е като ПОЕ, 99,99% от предметите които падат да са джънк, 99,99% от уникатите, които падат да не струват нищо и ти дори да не ги дигаш за идентификация, пропускаш всички Босове в Маповете, понеже само ти губят времето, има голям шанс да те убият и ти реално не печелиш нищо от тях, защото дропа им е жалък. И всичките ти "енд гейм" итеми си ги взел от друг чрез трейд. Да трейда трява да има, ама честно казано трябва да има баланс между трейд и това да намираш предметите си сам. А не да гриндиш по 10 часа на ден и единственото което да взимаш от земята са currency-то, разбирай Орбове и divination карти.
П.П. Забравих да вметна за Paragon levels-а, да съгласен съм, че в Диабло 3 бяха далеч от перфектни, защото правеха играта много лесно, но тя играта си беше направена да е лесна и не мисля, че точно Paragon level-а беше проблема.
Нека погледнем обаче от другата гледна точка. Качваш левел 40 примерно, макс левела, какво ти остава след това да правиш ? Някак си убийствата на чуждовища не са задоволяващи ако не по някакъв начин не печелиш от това, като experience имам предвид. Ти реално не печелиш нищо и какво ти остава освен да врътнеш нов герой и така докато не ти писне, а и маса народ обича да играе с 1-2-3 героя, а не като в ПОЕ, всеки сезон да въртиш по 3-4 героя и в акаунта ти да има 50+ героя след 1 година игра.
След като стигнеш макс левел, реално трябва да има нещо, което да ти задържи интереса да убиваш чудовище след чудовище и това да ти носи нещо, освен item hunt. Как точно ще го направят да е интересно за всички не знам, но убиването на чудовища трябва да ти носи experience по някакъв начин и ти трябва да получаваш нещо от това. Просто трябва да има сериозен Scaling Difficulty и играта винаги да ти е трудна/предизвикателна, дори и да си на макс с енд гейм итемите, левелите и парагоните.

Така, че проблема не е в парагоните.

Коментарът беше редактиран от lordlosh на 10/11/2019 - 12:22ч.

CerberuS

Nephalem

Коментари: 1104
battle tag battle tag

+2

# 6: Feedback от играчите

Офлайн

Автор: CerberuS на 10/11/2019 - 15:24ч.

Каквото и да кажем ние , близард имат последната дума. Но няма нищо лошо стриймър от ранка на Куин и Алказайзера да насочат екипа за подобряване на играта.Просто всички се надяваме да играем една разноцветна игра , а не както досега ГР до откат и то само Метата на сезона.Жанра е от над 20 години игри много! Могат да взаймстват от тук от там най-доброто от другите игри и да избегнат грешките в тях. От казаното на БлизКон сме доволни към какво се стремят и поне на мен ми хареса . Енд гейм , трейд , пвп , отворени зони , скинове по геройте , намаляне на скороста на геройте и тн.Но за мен ниския дроп и намирането на наистина уникален и мощен предмет падащ изключително рядко като Чам руна е нещото което би ме израдвало най-много в играта.

anton87

Sand Maggot

Коментари: 125
Diablo Клан:
<ХАН>
battle tag battle tag

0

# 7: Feedback от играчите

Офлайн

Автор: anton87 на 10/11/2019 - 23:58ч.

на 200000 % съм съгласен с Миро .RNG-to си е манчщината в диабло което в 3ката изчезна.всички в топ 100 имат примал деатх лиш 3124 24ареа и тнт.
всеки които е играл д2 и знае чувството да ти падне чам руна както казва или tiraels might/ shard /jah ber и тнт с шанс 0,00002 % едвали нещо в д3 би довело до такава емоция че да си скъсаш тениската от кеф на лаф стреем
https://www.youtube.com/watch?v=A9rW75aFfdU

Офлайн

Neltharaku

the Blue

Коментари: 1416
Diablo Клан:
<MLC>
battle tag battle tag

+1

# 8: Feedback от играчите

Офлайн

Автор: Neltharaku на 11/11/2019 - 00:30ч.

Red Shirt "April's Fool" Guy
Склонен съм да се съглася с всичко което каза.

Коментарът беше редактиран от Neltharaku на 11/11/2019 - 01:10ч.

В момента 0 потребителя разглеждат темата

Кой е Онлайн?

В момента онлайн има 3 регистрирани потребители. Общо 53 онлайн за последните 24 часа.

Онлайн потребители: LionDance, CerberuS, paradise

Най-активни днес: forge, ThePeanut, FlagellumDei, EarthFace, CerberuS, lordlosh, tERROR85

Легенда: Администратор, Модератор, Почетен потребител, Потребител

Статистика:

Мнения: 95184 | Теми: 6208 | Потребители: 6008 | Най-новият ни потребител е: itsgosho