[ Форум ] [ Правила ] [ Потребители ] [ Търсачка ] [ Полезни теми ]

Офлайн

ThePeanut

Minion of
Destruction

Коментари: 511
battle tag battle tag

+2

# 391: BlizzCon 2019:A New Hope - Първи впечатления от D4

Офлайн

Автор: ThePeanut на 04/12/2019 - 13:38ч.

Пак почнахте Д2, ПОЕ....

Като Ви харесват, бегом да ги играете, НО моля да не ми натяквате колко са добри... Всеки има вкус Д2 беше добра преди 20 години.... ПОЕ е съвсем друг тип игра с малко общо с Диабло франчайза..

Играл съм ги всичките, но благините и графиката, както и скоростта на игра на Д3 е съвсем друго ниво.

Като излезе Д4 2021ва ще се играе пак, защото новото при Близард ВИНАГИ е по играно от старото

Офлайн

Benifios

Adramelech

Коментари: 4667
Diablo Клан:
<Always High>
battle tag battle tag

0

# 392: BlizzCon 2019:A New Hope - Първи впечатления от D4

Офлайн

Автор: Benifios на 04/12/2019 - 18:15ч.

lordlosh написа на 04/12/2019-10:15ч.:
Benifios, колко са тези билда, кажи цифра да видим ?
Дървото на POE е абсолютен шедьовър и може би най-доброто нещо, което са измислили, както и skill gem-овете и линковете към тях.

Всеки сет на героите + lon пръстените + само джема (нов джем, който заменя лон пръстените) - може да ти даде по минимум 3 билда с които да играеш на Тормент 16. Защото тормента е ограничението за трудности,а не ГР.
Сега ми обясни колко са билдовете в PoE и колко време ще ти е нужно да минаваш от един на друг, защото на мен ще ми е с един клик на мишката.
Кажи ми и колко от тия билдове на PoE са мета билдове! Защото мета билда се ползва винаги - не е нужно да ти обяснявам какво е мета билд.
Дървото и скил джемовете не ме кефят ама грам.. сори не ми харесва как е реализирано. За мен липсва нещо.

MOOhjSE.jpg

Тези атрибути за мен са безсмилени в един скилл трий, точно това за мен води до осакатяване, имаш си предмети на които може да им сложиш точно тези статове.Просто да цикля за 1 точка мана и две точки повече издръжливост при секс... не мерси. Иначе като дизайн кърти, като механика... за мен е мех...
Най-много от играта ми харесаха босове, за мен са поне 2 пъти по-добре направени от тук. Но за мен това не е проблем. Както всеки си има вкус - едни харесват ламборджини, трети лади, пети пежо,а има и такива дето си държат бмв-тата в гаражите.. както и да е схвана какво искам да ти кажа.
И секъндъри афиксите в диабло 3 важат с пълна сила за топ игра ;)

Почти всеки един билд, който сме поставали тук е работещ и днес, като ще прави същото. Просто има нови билдове, които го правят в пъти по-бързо.
Само за сведение, предните пачове позволяваха на соло барбове и соло хънтъри да използват почти всичките сетове или комбинации за да борят класациите, това беше огромен напредък. Жалко, че го няма и за другите класове.

Както ти казах, вкарай малко фантазия и т16 става с всеки адекватен билд... ако говорим за спийдове за по 2 минути или под си има спийд билдове.

@Necropolis - грешиш... идва от Diablo I, която изглеждаше в пъти по-мрачна и се чувстваше такава. Двойката доби блясъка си едва след експанжъна и няколко пача... за баланса няма да говоря и прословутото пвп-и, че и там беше мазало. Не целя да се заяждам. Просто много хора не може да оцените напредъка с тройката, защото все пак както и аз сме от старото поколение и си обичате двойката до болка. Тя получи огромен съпорт от екипа с пачове, нямаше почти никаква конкуренция и също доста по-трудно някой ти обясняваше билдове, как да минем тоя бос и какво да направим. Макар, че и сега при супер достъпното тубченце с билдове и всичко наготово пак има хора дето не могат да вържат две магии с предмет :)

Коментарът беше редактиран от Benifios на 04/12/2019 - 18:19ч.

Офлайн

forge

¯\\(°_o)/¯

Коментари: 5363
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 393: BlizzCon 2019:A New Hope - Първи впечатления от D4

Офлайн

Автор: forge на 04/12/2019 - 18:50ч.

ThePeanut написа на 04/12/2019:
Играл съм ги всичките, но благините и графиката, както и скоростта на игра на Д3 е съвсем друго ниво
Надявам се не го изтъкваш като плюс това, защото диабло 3 този сезон е пълен абсурд! Пародия на игра, от която най-много да получиш епилептичен припадък. Да държиш копчето за тичане и чудовищата да умират след теб, а погледа ти да не слиза по-долу от минимапа, защото иначе от тази скорост почваш да се блъскаш в стените!

Колкото до разнообразието от билдове, на Тормент 1 ако тръгнем да изброяваме ще ги докараме няколко хиляди билда, но кой ще отиде да мята ножки с DH-то на Т16 и да бие single target демидж, когато с барба само докато си минал с WW и си изринал рифта?!? Примерно..

ПС: Предполагам няма нужда от примери, но все пак..

Коментарът беше редактиран от forge на 04/12/2019 - 18:51ч.

Necropolis

Skeleton

Коментари: 55
Diablo Клан:
<RoS777>
battle tag battle tag

0

# 394: BlizzCon 2019:A New Hope - Първи впечатления от D4

Офлайн

Автор: Necropolis на 04/12/2019 - 19:15ч.

Каква е тая любов към игра за умствено изостанали? Хора, Д3 е пълен боклук.
От началото на сезона се облечеш и качиш макс левел за 2-3 дена
Започваш да играеш GRs за да търсиш енчанти, за да може да правиш същото на по-висок левел GRs, за да фармиш повече парагони и така до безкрайност. СЕРИОЗНО?!?

Съгласен съм за това, че всеки си има вкус и е свободен да играе каквото си иска, но не може да кажеш, че това е качествена игра.

Именно заради това хората не я играят вече. Те не я играят отдавна, но да кажем, че има някакъв интерес в началото на сесона (визирам пъривите си редове).

lordlosh

Wraith

Коментари: 85
battle tag battle tag

+1

# 395: BlizzCon 2019:A New Hope - Първи впечатления от D4

Офлайн

Автор: lordlosh на 04/12/2019 - 19:18ч.

ThePeanut, аз съм на 100% съгласен, че Диаблото което ще излезе трябва да е Диабло 4, не 2,3 или ПОЕ. Но това не значи, да не взаимства успешни неща от тези игри, дори и да са променени, защото ти можеш да вземеш идеята и да дадеш нещо съвсем различно.
А според почти всички хора, реално ПОЕ е така дълго чаканото продължение на Диабло 2, само че не от Близард ....

Benifios, виж сега ако играта ти е трудна и предизвикателна, това добавя replayability и едно усещане за готиност, като си постигнеш нещата.
В ПОЕ всяко едно решение си има и плюсове и минуси и всяко 1 нещо трябва да се извоюва.
Същото е и с реролването. Но да кажем, че имаш готов герой и искаш да респекнеш всичко, което е невъзможно, защото дори и да искаш да направиш на 100% различен билд, ти пак ще трябва да респекнеш 20-30-40 пасива макс.
А това ти е точно 1 час работа. Orb of Regret-те, които позволяват респект-а не струват много като currency и с 1 час игра ти ще изфармиш достатъчно currency, че да си купиш 30-40-50 и т.н.
Рес-а в ПОЕ е бил супер як и никога не е бил проблем, освен за играчи, които само минават да пробват играта и реално не играят енд гейм-а и истинската игра след кампанията. Винаги съм се учудвал на хората, които се оплакват от това.
Да респекнеш героя реално означава, че си направил грешка и за тая грешка е редно да си платиш. Такова е мисленето в ПОЕ. Нещо което би следвало да те прави по-добър геймър.
А що се отнася до пасивното дърво, да въпрос на предпочитания е, но няма стриймър или геймър, който да играе ПОЕ и това да не му е от любимите неща.
Това дърво дава изключителната възможност всеки билд да е различен и да правиш всевъзможни билдове. Всеки 1 пасив си има предназначение.
Играта е доста сложничка вече, но uniques-а са доста различни и там са така да го кажа build enable. С определени unique отваряш/правиш билдове, спрямо тях.
В ПОЕ никога не съм следвал Мета Билдове. Кампанията няма изобщо какво да я говорим, но да правиш най-трудните контенти и т16 мапове, и енд гейм босовете, реално можеш да го направиш с хиляди билдове и мета билда няма значение.
При Диабло 3 може ли да кажеш същото нещо за най-трудните босове/рифтове примерно ? Там по колко билда на герой са viable ?

В Пое има и адски много идиотски неща, няма как да го отрека това. Аз винаги съм казвал плюсовете и минусите, без да вкарвам пристрастия.
Реално дроп-а в 99% от случаите е пастет и вдигаш само currency-то, maps и DIV картите.
Ако очакваш да ти дропне читав equipment - забрави, което е страшна глупост. Другото, което е идиотско, че drop rate на Босовете в маповет е пастет. Нищо не пускат, а са тегави и всички ги скипват, защото или ти губят времето или има голям шанс да умреш.
Скоростта на играта е идиотска, но това се отнася и за Диабло 3. Съжалявам, ама тоя Power Creep е като на някаква ФПС игра. Минаваш и отстрелваш всичко за секунди, а това нито е забавно, нито е предизвикателно, нито нищо. С извинение, ама се харесва на дечковците, които искат да имат Супермени за герои. Това тотално обрича геймплея и вариативността в него.
В ПОЕ скоростта в момента е такава, че ти не виждаш нищо, с 1-2 клика и разчистваш всичко пред теб. Ти дори не си виждаш скила, с който атакуваш .....
Това е пародия и мен ме отказа от играта. Познавам страшно много хора, които quitn-аха заради това, а и има страшно недоволство във феновете им затова.
Но "големите специалисти", които са толкова хвалени от стримйовете, не правят нищо по въпроса. Както и за морално остарялата им трейд система.
И оня палячо Криссе се прави на ударен, че така искал да има комуникация между феновете, а това е пълна глупост, защото аз не виждам никаква комуникация, а само дразнене в трейд системата им, която е от 78 година големия сняг.
Реално в ПОЕ има много хубави неща, но да играеш и да ти доставя наистина удоволствие, трябва да отделиш адски много време, да фармиш идиотски едно и също нещо продължително, да не ти писва да гледаш едни и същи местности, защото реално маповете са има същите неща, от кампанията, просто с различен layout или както те му викат random generate. Актовете от 1-5 и от 6-10 реално са същите актове, с по-горното нещо.
Същото е и с маповете.
Факт е, че вадят много нов контенти- но 90% от тях са пародия и всички отново е до безцелно убиване и убиване. Никаква мисъл, нещо различно и интересно, което да добавят като енд гейм контент.

Necropolis

Skeleton

Коментари: 55
Diablo Клан:
<RoS777>
battle tag battle tag

+1

# 396: BlizzCon 2019:A New Hope - Първи впечатления от D4

Офлайн

Автор: Necropolis на 04/12/2019 - 19:33ч.

lordlosh +1
Лично мен ме отказа от пое гадната графика (играта ми е адски грозна) и това, че само биеш мапове, все едно играеш д3 - едно и също докато не пукнеш. Пое 2 изглежда сууупер яко, ако я разнообразят т.е. да не играеш само мапове ще се пръсна. Все пак ще играя пое2

ThePeanut

Minion of
Destruction

Коментари: 511
battle tag battle tag

0

# 397: BlizzCon 2019:A New Hope - Първи впечатления от D4

Офлайн

Автор: ThePeanut на 04/12/2019 - 20:30ч.

forge написа на 04/12/2019-18:50ч.:
ThePeanut написа на 04/12/2019:
Играл съм ги всичките, но благините и графиката, както и скоростта на игра на Д3 е съвсем друго ниво
Надявам се не го изтъкваш като плюс това, защото диабло 3 този сезон е пълен абсурд! Пародия на игра, от която най-много да получиш епилептичен припадък. Да държиш копчето за тичане и чудовищата да умират след теб, а погледа ти да не слиза по-долу от минимапа, защото иначе от тази скорост почваш да се блъскаш в стените!

Не говоря за този сезон а по принцип, усещането за скорост, усещането за действие, Д2 е по близо до Балдурс гейт като скорост, само дето е в реално време

Искам жива игра, динамика, макар и в Д3 да има кусури - двете крайнуси (лакунита и Рийпъри - голяма скорост, Зомбита и разни подобни - може да чакаш 5 минути за да дойдат до тебе.

В една игра трябва да има динамика, ако искаш да избегнеш рендж атаките, или ако имаш 1 скорост повече от моба да го удариш да се дръпнеш и т.н.

Benifios

Adramelech

Коментари: 4667
Diablo Клан:
<Always High>
battle tag battle tag

+1

# 398: BlizzCon 2019:A New Hope - Първи впечатления от D4

Офлайн

Автор: Benifios на 04/12/2019 - 20:37ч.

Necropolis написа на 04/12/2019-19:15ч.:
Каква е тая любов към игра за умствено изостанали? Хора, Д3 е пълен боклук.
От началото на сезона се облечеш и качиш макс левел за 2-3 дена
Започваш да играеш GRs за да търсиш енчанти, за да може да правиш същото на по-висок левел GRs, за да фармиш повече парагони и така до безкрайност. СЕРИОЗНО?!?

Съгласен съм за това, че всеки си има вкус и е свободен да играе каквото си иска, но не може да кажеш, че това е качествена игра.

Именно заради това хората не я играят вече. Те не я играят отдавна, но да кажем, че има някакъв интерес в началото на сесона (визирам пъривите си редове).

Кажи какво си правил на Diablo II, понеже аз съм умствено изостанал... някви Бал Рънчета, някакви енигмички ли си търсил? Понеже аз мога да се облека в bnet на двойката за същото време както в Diablo III, а също така и да стигна макс левела за няколко дни... та... къде викаш е разликата? Кое прави двойката толкова по-велика? След като и PoE ти е мега грозна и т.н. коя игра играеш от тоя род? Grim dawn - дето е полу Tower defence mode или нещо по - сериозно. Едно и също е във всичките такива игри.... безсмислен фарм до умиргане, само дето като има класация си мериш п€тк№та и понякога трябва и скил..

@lordlosh В крайна сметка описа проблемите не само на PoE, а и на Diablo III, само, че тука имаш една изкуствена трудност освен power creep-a, а тя се нарича Greater Rifts. Там вече ти трябва скил, предмети, джемове, карти, босове, пилони и отново много скил.

Всички босове може да ги биеш с почти каквито билдове респектнеш и герой. Говорим за така наречените Т16 мапове, а за грифтовете вече е друга бира. Но пак имаш на всеки клас по поне един или два мета билда, защото са най-добри и стигат най-горе в класацията. До определено ниво например 110 може да биеш и минеш картата с всеки сет или норнално направена комбинация. Обаче се иска скилл..
Най-якото за мен е че понякога изриваш макс левела и се пада боса дето те отказва, а това означава ГГ ню гейм.
За да не гледаш билдове, гайдове и т.н. трябва да си запознат с играта. Със синиргията на уменията и механиката. С карти, босове, моби и т.н.
Много хора си мислят, че Diablo III е елементарна игра, само защото им позволява да прегазват всичко до едно ниво... но както и да е. Играта не е шедьовър, но щеше да ми е забавно ако никой не можеше да вижда билдовете, начина на игра, да няма тубъри да им казват какво да правят. Щях да се пръсна от смях да гледам как хората дето се присмиват на играта щяха изобщо да направят прогрес в нея. То понеже и сега като отворя листата виждам хора, които продължават да се мъчат и да не разбират какво да правят. Както каза, колегата горе... играта е за умствено изостанали, така че ... не е за всеки ;)

Офлайн

vaskobgn

Rocky

Коментари: 7892
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 399: BlizzCon 2019:A New Hope - Първи впечатления от D4

Офлайн

Автор: vaskobgn на 04/12/2019 - 21:16ч.

Дали ще е уместно да питам защо коментирате Д3 и ПОЕ в темата за Д4?

Коментарът беше редактиран от vaskobgn на 04/12/2019 - 21:17ч.

lordlosh

Wraith

Коментари: 85
battle tag battle tag

0

# 400: BlizzCon 2019:A New Hope - Първи впечатления от D4

Офлайн

Автор: lordlosh на 04/12/2019 - 22:55ч.

Коментарите за POE може би дойдоха в някаква степен от мен.
Идеята ми беше, че дървото в играта е много детайлно и ще е хубаво в 4-ката да има много голямо разнообразие що се отнася до билдове.
Що се отнася до Диабло 2 и Диабло 3, аз пак казвам играта, която ще излезе е Диабло 4.
Тя трябва да вземе някои от добрите страни, но това не означава, да взаимства някои неща и те да са на 100% еднакви с 3-ката. Ти можеш да вземеш някаква идея, но да направиш нещата по съвсем различен начин.
Според мен ММОРПГ, а и не само много помогнаха на такъв тип игри, които се цели да се играят дълъг период и да задържаш хората и интереса в играта.
Затова обаче си трябва инвестиция, трябват си нон-стоп контенти и да има разнообразие във всяко едно отношение, но може би най-важното е в енд гейм контента.

Има много неща, които може да се заимстват от игри като Elder Scrolls, The Witcher и т.н.
Това са игри, които имат много голямо replayability, въпреки че са single player игри.
Това са игри, които можеш да играеш изключително дълго време и има много неща за правене, а не само да циклиш на 1 и също място.

Не виждам причина да не може да се направят такива неща и в Диабло 4.

На мен лично отдавна ми се иска да видя в Диаблото или в някоя подобен тип игра, да можеш примерно да нападаш крепости или да нападат твоята крепост.
В Диаблото в случая ще е местностите. Ще бъде супер яко и различно.
Project TL(Lineage Eternal) предоставя точно това и от геймплея е супер интересно, но това е игра, която не се знае дали някога изобщо ще излезе.
Годината е почти 2020, а Диаблото няма и да излезе скоро, не виждам причина защо не ни предложат някакъв изключително нов и интересен енд гейм, а не типичното Dungeons/Maps, ама 100 са, 1000 са, 2000 са, е да, ама е 1 нещо. Никаква вариативност.

Аз за пореден път го казвам, че очаквам доста от Диабло 4. Обещанията са големи, смятам, че заслужаваме дори повече от това, което обещават. Имат ресурсите да направят нещо голямо. Държат и най-голямото ММОРПГ, трябва да им е ясно какво държи играчите в една игра и как да дадат вариативен енд гейм.

Подобни теми

bullet Първи впечатления от PvP на PTR-a - От vaskobgn на: 16/01/2013 - 13:36ч.
bullet Дискусия: Първи впечатления от 1.0.7 - От BOBIRR на: 13/02/2013 - 09:49ч.
bullet Diablo 3 Patch 1.0.8 Първи впечатления - От BOBIRR на: 08/05/2013 - 11:09ч.
bullet Първи впечатления - От Dex на: 05/10/2013 - 21:42ч.
bullet Roland Set - първи впечатления - От Benifios на: 12/08/2014 - 10:39ч.

В момента 0 потребителя разглеждат темата

Кой е Онлайн?

В момента онлайн има 0 регистрирани потребители. Общо 29 онлайн за последните 24 часа.

Онлайн потребители:

Най-активни днес: lordlosh, tERROR85

Легенда: Администратор, Модератор, Почетен потребител, Потребител

Статистика:

Мнения: 95415 | Теми: 6215 | Потребители: 6008 | Най-новият ни потребител е: itsgosho