[ Форум ] [ Правила ] [ Потребители ] [ Търсачка ] [ Полезни теми ]

1
2
forge

¯\\(°_o)/¯

Коментари: 5430
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

Кои са вашите Топ 5 игри на десетилетието?

+2

Офлайн

Автор: forge на 29/12/2019 - 20:46ч.

Избройте до 5 игри, които смятате за най-добрите за изминалото десетилетие.

Не мога да се нарека геймър. Играя само на PC и дори не съм играл Playstation ексклузивните заглавия, но ето това е от мен:
  • Batman: Arkham Knight - уникална мрачна атмосфера, графика, музика и история, плавна транзиция между геймплей и кътсцени. Все едно гледаш филм, а в същото време и играеш. Origins също е много добра, но между двете бих избрал Arkham Knight. City - също много добра!
  • Subnautica - много подценявана игра. Иска се доста търпение докато разбереш какво се случва, наистина, но мистерията и чувството да си самотен на планета от един огромен океан за мен беше незабравимо преживяване. Добра и балансирана крафтинг система. Нямам търпение за Subnautica: Below Zero.
  • Portal 2 - най-добрата пъзел игра. Интересни и разнообразни пъзели, странен, но ненатрапчив хумор и интересна история.
  • Dark Souls 3 - Играх я с мишка и клавиатура. До колкото знам не е особено оптимизирана, но на мен ми хареса. Като се има предвид, че джойстик не съм пипал, надали би ми било по-лесно. Най-добрата комбат система, която съм виждал. Атмосферата също е невероятна. Не съм играл другите Souls игри, но вече съм фен на FromSoftware.
  • GTA 5 - Петата позиция ми беше трудна, но мисля че ГТА 5 заслужава това място. Играл съм само кампанията, не ме интересува Role Play-а и подобните глупости, но кампанията много ми хареса.

Игри, които за малко не влезнаха в списъка:
  • Mafia 2 - за времето си беше топ.
  • Fortnite Battle Royal - кой каквото иска да говори, играта е супер добра. Не заслужава лошата слава, която и се носи заради детската аудитория. Изисква много скил, мислене, планиране и позициониране. Няма как да влезнеш в нея и да си добър. Освен това е най-добре поддържаната игра, която съм виждал. В момента това е играта, с която убивам време.
  • Assassin’s Creed Origins - Любимата ми AC игра от AC 2 насам. Харесва ми как включва най-различни механики от другите игри преди нея, а историята и атмосферата ми харесват много повече от Odyssey - опитах се и тя да ми хареса, но просто не харесвам гръцката история и митология.
  • Tomb Raider трилогията - Много добра първа част. Ставаща втора. Невероятно тъпа трета. Няма какво повече да кажа, бях голям фен, но ме разочарова.
  • CS:GO - Израстнал съм с CS 1.5 и 1.6, но CS:GO не успя да ме спечели. Имам над 500 часа в Steam, но винаги съм бил скептичен към нея. Стрелбата ми е доста противна. Повече от година не съм играл изобщо.
  • Въпреки, че съм прекарал най-много часове в Diablo 3 и Overwatch през последното десетилетие, за съжаление това са игрите, които са някъде на дъното в списъка ми. В Диабло 3 сигурно повече няма да влезна никога, а Overwatch я осакатиха брутално. Продължавам да я игра от време на време с един приятел, но не спирам да си задавам въпроса защо си губя времето с тази глупост. :)

Дано не пропускам нещо! Ще се радвам да видя вашия списък :)

KOMAP

Archangel

Коментари: 894
Diablo Клан:
<BGN>
battle tag battle tag

+1

# 1: Кои са вашите Топ 5 игри на десетилетието?

Офлайн

Автор: KOMAP на 29/12/2019 - 23:01ч.

Skyrim - Даже продължавам да я играя. Не съм играл по добра сингъл плеър игра. Последно време цъкам с модове разни.

GTA 5, RDR2 - слагам ги на едно ниво защото в общи линии са ми доста идентични като игра. Историят на RDR2 e уникална.

Forza horizon сериитe - (играл съм само 2,3 и 4 но са в общи линии еднакви) - Ако ми се цъка с няква кола това са игрите на които се спирам.

7 Days to Die - Игра в стил Minecraft но със зомбита, оръжия и по-добра графика.

Banished - Ситибилдър разработен от 1 човек. С модове е още по-забавна.

В общи линии това са игрите които винаги стоят инсталирани на компютъра/xbox-a ми и винаги са ми интересни.

azsambot

Minion of
Destruction

Коментари: 582
battle tag battle tag

+2

# 2: Кои са вашите Топ 5 игри на десетилетието?

Офлайн

Автор: azsambot на 30/12/2019 - 09:41ч.

Witcher 3 може би най-добрата игра за това десетилетие,историята и е невероятна,стига да има човек 150-180 часа за пълно потапяне.

Tomb Raider ребуута успешно надгражда предишните игри и основния си конкурент Uncharted сериите.

The Last of Us Въпреки че бях скептичен към демото,си остава много добра игра с много добро стори.

Starcraft 1HD/2 Е тази игра ми е слабост,тя ми беше и най-чаканата.

Uncharted 4 Втората игра в тази класация на Naghty Dog,тия момчета си изпипват всичко до най-малкия детайл.

Кой без малко да влезне ми RE 2 Remake,RE 7,Uncharted 3.

А кои са най-чаканите за след това:Тук пак има игри на Naghty Dog:The Last of Us 2,пак игра на CD Project:Cyberpunk 2077,пак игра Capcom:RE 3 Remake,и евентуално Witcher 4 :)

Офлайн

tERROR85

<SPAM BOT>

Коментари: 2367
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

+2

# 3: Кои са вашите Топ 5 игри на десетилетието?

Офлайн

Автор: tERROR85 на 30/12/2019 - 10:10ч.

Трудно ще е да ги подредя но ще се опитам.
На първо място Assasin's Creed изиграх цялата сага през това десетилетие но последните две игри разчупиха много жанра най-добра за мен беше Odyssey. Единственият недостатък за мене е че доста се отдалечиха от лорето и войната между Темпларите и Асасините с която ме спечели жанра.

На второ място слагам Starcraft II особено ме впечатли колко труд бяха вложили Близард в последния експанд. Най-изпипаната игра (експанд LotV) която съм си купувал именно за това я поставям на номер 2.

Ghost Recon и въпреки че ми е доста трудно да преценя коя от 2 те последни игри е по добра мисля че Breakpoint вкарва доста нововъведения в жанра а и в игрите като цяло. Единствения недостатък са изключително многото бъгове в играта и това е факта че не е номер 1.

На трето място слагам Watch Dogs 2 и въпреки че първата част беше доста малка и се губеше спрямо GTA V втората поправи тая грешка. По доброто GTA за мене като лоре и като геймплей. С нетърпение чакам Legion.

(Тука бутнах копчето изпрати по погрешка :) )

На четвърто място слагам Mass Effect: Andromeda въпреки че се изля много хейт по тази игра на мене играта ми хареса. Лорето беше на ниво геймплея също така и не срещнах толква много бъгове колкото се пишеше в нета. Препоръчвам да се изиграе и да се прочете книжката Бунт в Ядрото. Един достоен наследник на жанра.

На 5 слагам Portal 2 най добрата пъзел игра. Още по добра в мултиплей.

Други добри игри които не намериха място в топ 5:
Номер 6 The Crew 2 най добрият рейсър за мене. Играта си има доста недостатъци но се развива.
Prey новата игра няма толква много пъзели колкото предшественика си с същото име но си заслужава да се изиграе.
World of Warcraft излязоха доста добри разширения през това десетилетие и е добре да се спомене. Лорето си остава номер 1 за всички времена за мене с нетърпение очаквам Shadowlands догодина.
Diablo 3 ами най-добрата arpg игра която съм играл някога. Липсата на прогрес я уби за мене.
Overwatch играта беше много добра за известно време но липсата на сингъл и лошият мачмейкинг надделяха ...
Други игри които не са лоши GTA 5(най-добрата в серията), Bioshock(още не съм почнал 3-тата част), Star Wars Battlefront 1 и 2(най добрата графика която съм виждал в игра, и тука не съм почвал 2-ката), The Devision 2, Destiny 2, Brawlhalla ...
Имайте предвид че това са игрите които съм си купил и играл възможно е да има и други които да ми допаднат или още не съм ги пробвал но ги имам като A Way Out, NFS: Payback, Endless Space ...

Коментарът беше редактиран от tERROR85 на 30/12/2019 - 10:56ч.

Dreamfield

Mummy

Коментари: 158
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 4: Кои са вашите Топ 5 игри на десетилетието?

Офлайн

Автор: Dreamfield на 30/12/2019 - 11:54ч.

Надали са от измининалото десетилетие, но.. в произволен ред.

Starcraft franchise

Diablo franchise

Half-Life franchise

Portal franchise

Crysis franchise

EarthFace

Ветеран

Коментари: 3861
battle tag battle tag

0

# 5: Кои са вашите Топ 5 игри на десетилетието?

Офлайн

Автор: EarthFace на 31/12/2019 - 12:28ч.

Хмм

TF2
CS:S
D3?
OW

Мисля че тези. Нече имам време да играя де.. Ма 😁

forge

¯\\(°_o)/¯

Коментари: 5430
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 6: Кои са вашите Топ 5 игри на десетилетието?

Офлайн

Автор: forge на 31/12/2019 - 17:49ч.

Тишо, две от игрите, които изброи, са почти от миналия век. :teeth:

EarthFace

Ветеран

Коментари: 3861
battle tag battle tag

0

# 7: Кои са вашите Топ 5 игри на десетилетието?

Офлайн

Автор: EarthFace на 31/12/2019 - 19:30ч.

А едната има повече играчи от колкото другата 😁 като ням кво да цъкам влизам в тф 2 и се размазвам

Офлайн

Neltharaku

the Blue

Коментари: 1462
Diablo Клан:
<MLC>
battle tag battle tag

0

# 8: Кои са вашите Топ 5 игри на десетилетието?

Офлайн

Автор: Neltharaku на 01/01/2020 - 05:07ч.

Тъй като само преди 3 месеца си сглобих нова машина не съм играл толкова много нови игри по-сериозно и въобще по-начина който ми се искаше през последните години...

Игри на които съм се насладил максимално (в произволен ред):
  • Tomb Raider 2013, Rise 2015 и Shadow 2018 трилогията.
  • Star Wars: The Old Republic - най-вече кампаниите на различни класове.
  • World of Wacraft: то това няма как иначе.
  • StarCraft II: Liberty 2010, Swarm 2013, Void 2015 трилогията, но само кампаниите.
  • Diablo 3 + RoS (добре че ги имаше постиженията)
  • Star Wars: The Force Unleashed II
  • Mass Effect 2, 3 + Andromeda
  • BioShock Infinite
  • Crysis 3
И още прясно прясно от тази година:
  • Star Wars Jedi: Fallen Order - завърших я преди няколко дни и останах мнооого доволен!
  • CONTROL - каква изненада само! Независимо че не съм я завършил (малко остана), страшно се наслаждавам на тази все още. Мисля че от всички игри до сега, където е имало умение подобно на телекинеза, в тази усещането като я използваш е най-задоволяващо. Може да се каже същото и за нивото на разрушение на околната среда, което може да стане в резултат на битките които правиш.

И само ще спомена че от игрите които още не съм пробвал - The Witcher 3: Wild Hunt ми е най-желаната. Двойката скоро я взех за 3 евро и искам нея първо да мина, че да ми станат малко по-познати персонажите. Първата игра с тая комбат система бързо ме отказа. На сериала пък остана да изгледам последния 8-ми епизод.

Коментарът беше редактиран от Neltharaku на 02/01/2020 - 22:13ч.

lordlosh

Fetish

Коментари: 100
battle tag battle tag

+1

# 9: Кои са вашите Топ 5 игри на десетилетието?

Офлайн

Автор: lordlosh на 01/01/2020 - 15:07ч.

SWTOR - изключително приятно ме изненада играта, понеже не съм фен на типичните ММОРПГ и как те принуждават да играеш нон-стоп в парти.
Радвам се, че вече се съобразяват с това в доста от ММОРПГ. Играта е уникална във всяко едно отношение.

- The Witcher, цялата поредица е брутална, но 3-ката избива рибата.
- Elder Scrolls Skyrim, както и ESO.
- Assassin's creed Origins and Odyssey
- Crysis 3

Stillborn

Claw Viper

Коментари: 222
battle tag battle tag

0

# 10: Кои са вашите Топ 5 игри на десетилетието?

Офлайн

Автор: Stillborn на 10/01/2020 - 16:20ч.

Тоталка на базата на отпечатъкa, който са оставили в душицата ми.

1. Fallout 1&2
2. Baldur's Gate 1&2
3. Skyrim
4. The Witcher 3
5. World of Warcraft

1
2

В момента 0 потребителя разглеждат темата

Кой е Онлайн?

В момента онлайн има 0 регистрирани потребители. Общо 31 онлайн за последните 24 часа.

Онлайн потребители:

Най-активни днес: forge, vaskobgn, KOMAP

Легенда: Администратор, Модератор, Почетен потребител, Потребител

Статистика:

Мнения: 95729 | Теми: 6226 | Потребители: 6021 | Най-новият ни потребител е: 1nindja