[ Форум ] [ Правила ] [ Потребители ] [ Търсачка ] [ Полезни теми ]

1
2 3

Офлайн

ThePeanut

Minion of
Destruction

Коментари: 499
Diablo Клан:
<RoS777>
battle tag battle tag

[2.1.1] Lightning DH - MVB - most valuable build

+15

Офлайн

Автор: ThePeanut на 22/10/2014 - 15:45ч.

Здравейте,

Следващите няколко редa ще напиша за новия билд на Демон Хънтъра, който се ползва за високите грифт нива (все още съм в тестов период и в търсене на оптимална екипировка):

Плюсове:
- няма нужда от висок тъфнес - 3 до 4 милиона са достатъчни
- много високи поражения и бързо чистене на грифт нива - говорим за 40+

Минуси:
- Няколко критично важни предмета, за да е оптимална екипировката.

1. Билд който се ползва:

Щракнете за да видите билда!

А) Какво правят точно тези скилове:

Elemental Arrow - Ball Lightning - стреля сини кълбовидни мълнии коит преминават през/край мобовете и им удрят светкавици през определен период(Ticks per second - TPS). Все още никой не знае какъв е TPS, но това не е важно. Някой пишат, че зависи от скоростта на оръжието...

Marked for Death - Contagion - маркираш някой моб и той започва да получава 20% повече поражения, след като умре маркира и най близките 3 съседни моба с дет марк. Може да се ползва и Mortal Enemy, и получаваме генерация на хатред. Всеки може да тества и да реши кое ще му е по добре.

Devices Sentry - Polar Station - Слага куличка която стреля, около която 16 ярда аура - ледено поле и при влизане на мобове ги забавя с 60% и активира този гем!

Hunting Companion - Wolf Companion - Призовава животинки които да се бият за теб. Изпозва се вълка за да му активираме ефекта на всеки 20-30 секунди (зависи от % намалено време за презареждане - Cooldown reduction - CDR) - и повишава пораженията с 30%

Smoke Screen - Lingering Fog - ставаме невидими за врага за 1,5 секунди. в този случай те не могат да ни бият и реално не ни закачат. Времето за презареждане е 2 секунди. Със около 30% CDR ставаме постоянно невидими за мобовете.

Preparation - Punishment - на всеки 15 - 20 сек (в зависимост от CDR) възстановяваме по 75 Хатред.

Пасивките:

Night Stalker - възстановява ни 1 дисциплина при всеки крит
Cull the Weak - всички забавени мобове - примерно заради аурата на кулата - получават 20% повече поражения
Steady Aim - ако на разстояние повече от 10 ярда - което е "един пръст на монитора" :) няма мобове правим 20% повече поражения
Custom Engineering - позволява ни да имаме 3 кулички, вместо стандартните 2

Б) Как точно работи билда:

Пускаме си една куличка, маркираме някой моб с дет марк и започваме да спамваме елементъл ароу. Докато "пътуват" мълниите от тях излизат светкавици и поразяват мобовете. Колкото по-бавно се движат толкова повече пъти ще се активират светкавиците - как да им намалим скоростта на мълниите - вижте Колчана за стрелите по-долу. Ако ни свърши Хатреда използваме Препарейшън и възстановяваме. През цялото време задействаме Смоук скрийн и сме недосегаеми за мобовете. Някой ще каже как ще стане постоянно Смоук скрийн - ами заради Night Stalker - и постоянните критове от многото кулички и от светкавиците имаме почти постоянна генерация на дисциплина (възможни са и моменти в които оставаме уязвими - свършва ни дисциплината)

2. Необходима екипировка:

Marauder's Visage - каска - задължително трябва да има 6% - крит шанс, Декстирити, колкото се може повече, сокет и 15% Елементъл ароу поражения

Marauder's Carapace - броня - задължително трябва да има - 15% поражения на сентритата, 3 сокета, декстирити и виталити

Marauder's Encasement - панталони - 2 сокета, декстирити, виталити и резист

Marauder's Spines - нараменици - 15% сентри поражения, 8% CDR, Декстирити и виталити

Marauder's Treads - ботуши - 15% елементъл ароу поражения, декстирити, виталити и резист

Tasker and Theo - ръкавици - пасивката помага за усилване скоростта с която стрелят кулите - колко точно вижте другата тема за Брекпойнтовете. Колкото по голяма пасивка получим толкова по-добре. Тя може да е от 40% до 50% - най добре да е повече от 45% за най-добри поражения и влизане в последния брекпойнт. Дригите неща които има - атак спийд от 5% до 7% - най-добре да е 7%. Крит шанс, крит поражения и декстирити.

Lacuni Prowlers или Steady Strikers - налакътници - задължително - атак спийд 7%, крит шанс 6%, 20% елементъл поражения - лайтинг и декстирити

Ring of Royal Grandeur - пръстен 1 - за да получим пълен сет от 5-те части на мородера, задължително ни трябва този пръстен. това което трябва да ни даде - 7 атак спийд, декстирити и сокет. четъртото винаги се ролва лайф пер хит, което можем да завъртим до 6% крит шанс или 50% крит поражения.

Stone of Jordan - пръстен 2 - препорачително да са максималните статове - 20% елемнтъл лайтинг, 30% елитни поражения, сокет и декстирити, като декстиритито го реролваме при мистика за атак спийд ако не ни достига, ако е достатъчне го слагаме на крит шанс или крит поражения.

The Witching Hour - колан - препоръчително 7% атак спийд и 45-50% крит поражения, декстирити и виталити. ако не го намерим може и Hellcat Waistguard - 6 атак спийд и 5 % поражения срещу елитни, декстирити и виталити.

Огърлица - при нея имаме много опции, най добрия вариант е Hellfire амулет с 20% елемент поражения(които не са задължителни) и една от следните пасивки:
Steady Aim, Cull the Weak,Night Stalker, Custom Engineering, Archery,
Ambush, Awareness,Perfectionist
- подредени са по необходимоста - първи са най важните 4. Ако се падне някой от тях се замества с някоя от другите пасивки. Друго необходимо в амулета са Крит шанс, Крит поражения и сокет
Може да се ползват и всякакъв друг вид огърлици кото дават - Крит шанс, Крит поражения и сокет , като декстиритито може да се ролне за атак спийд ако ни е необходима или елементъл.

Meticulous Bolts - Колчан за стрели - дава ни 15% до 20% атак спийд - най добре да е максимума, декстирити и Elemental Arrow - Ball Lightning now travels at 30–40% speed - което ще рече че намаля скоростта с която се движи мълнията и по този начин светкавиците удрят повече пъти. За разлика от всички предмети където тъсим максимума, тук се тъси минимума, т.е. 30%
Колкото по бавно се движи мълнията толкова повече поражения ще направи на мобовете. Другите статистики които искаме са - 15% елементъл ароу поражения, 10% крит шанс и виталити.

Helltrapper - еднорък арбалет - Най хубавото е че лесно се намира, но пък може да да не е с хубави статистики и може да се наложи да се потъси няколко пъти 10-15 пъти докато ни се падне с такива каквито искаме. Най важните му статистики и задължителни са: 7% атак спийд, 10% поражения, максимални мейн проажения и декстирити. Пасивката му е 7–10% chance on hit to summon a Spike Trap, Caltrops or Sentry. - т.е. 10% шанс да пусне трап калтроп или сентри(до максимум 5 със 3-те които ние пускаме). Хубаво е да е 10%, но и 7% не е проблем.

Гемове за пръстените и амулета:

Bane of the Trapped - увеличаваме с минимум 15%(със сигурност повече според нивото на гема) пораженията на всички мобове които са забавени от капаните на Хелтрапера или от аурата на Куличките

Enforcer - увеличаваме с минимум 15%(според нивото може и повече) пораженията на кулите и животинките, които се бият за нас.

Gogok of Swiftness - увеличава ни атак спийд-а с 15% (като бием) и CDR с 15% - които са ни много важни - Високия атак спийд ще ни позволи да сме в по-висок брекпойнт(малко по надолу формула) и да бием повече. CDR ни е важен за смоук скрийна

Гем в каската - Flawless Royal Diamond - получаваме CDR- 12,5% важно за смоук скрийна

Гемове в бронята и панталоните - Flawless Royal Emerald - за увеличаване на декстирити и от там пораженията, и армора.

3. Калкулатор за Брекпойнт - необходимо ни е да мсе в най високия брекпойнт за максимален резултат. Достига се при 4,154 атак спийд

БП = Скорост на оръжието * Пасивката на Таксър и тео * Скорост на героя(от предметите ни)

Скорост на оръжието - стандартната скорост е 1.60 - задължително ни трябва 7% атак спийд. Т.Е. 1.6*1.07=1.712 е скороста на оръжието

Таскър и тео - от 40% до 50% - на добре да е минимум 45% - за калкулатора 1.4 до 1.5

Скорост на героя - сбор от скороста на всички предмети
скорост на пръстен 1+ скорост на пръстен 2 + скорост на колчана + скорост на пояса +скорост на налакътниците + скорост на ръкавиците + скорост на амулета + скорост от парагон точките + от Gogok of Swiftness Максимума е както следва - 7+7+20+7+7+7+7+10+15=87% - за калкулатора 1.87

БП при 40% таскър и тео = 1.712*1.4*1.87=4.482016 - т.е. влизаме в графата, но много трудно ще постигнем макс на всички предмети. Минимум от предметите - 73,4%
БП при 45% таскър и тео = 1,712*1,45*1,87=4.642088 - от тук - минимума от предмети е - 67,4%
БП при 50% таскър и тео = 1,712*1,5*1,87=4.80216 - - от тук - минимума от предмети е - 61,8% - това се постига доста лесно - 20% от колчана, 10% от парагон нива, 5% от колана, 6 % от ръкавиците, 6% от налакътниците, 15% от Gogok of Swiftness = 62%

4. Елитки и босове

Тук има елитки и бос, които имат 1 много интересен афикс, заради който ще увеличим адски много пораженията. Нарича се - Missile Dampening affix - не е често срещан афикс, но когато се падне елитка или грифт бос - единствено Erethon се сещам с такъв афикс
Какво точно прави този афикс - ами мобовете са обвити в един балон, като балона на магьосниците и действа като слоу. А ние точно това искаме мълниите да се движат възможно най бавно :) Така, че елитките и Erethon за нас ще са най лесните за убиване мобове.

ПС Ако някой има въпрос или желае да се допълни или поправи нещо да пише.

Темата беше редактирана от ThePeanut на 23/10/2014 - 10:47ч.

Dimcho

+1

# 1: [2.1.1] Lightning DH - MVB - most valuable build

Офлайн

Автор: Dimcho на 22/10/2014 - 16:13ч.

Поздравления
Хубавата и полезна тема :)

Въпрос
Като търсим новия колчан с ниска скорост, удачно ли е да се ползва добрия стар Bombadier's Rucksack, който е без бонуса (не съм и тествал дори руната за светкавици)?

Лична гледна точка
След няколко доста слаби арбалета от торбите в Act V, както и необходимия главозамайващ AS (близо 80% при добри TaT), предпочитам да си бия на Cold, а рекордите да борят хората с много свободно време, както и тези, които дърпат RNG-божеството за шлифера :D

Офлайн

Benifios

Adramelech

Коментари: 4654
Diablo Клан:
<Always High>
battle tag battle tag

+2

# 2: [2.1.1] Lightning DH - MVB - most valuable build

Офлайн

Автор: Benifios на 22/10/2014 - 16:33ч.

Поздравления за темата и превода :) Също така за старанието и допълнителните обяснения.

Само ще отбележа, че Kridershot при 4.154 може да е по-добър вариант от трапера - но ти трябва перфектен гиър

Не искам да се заяждам и се надявам да не го приемеш лично, понеже билда е повече от известен за повече "ловци" като Meticulous Punishmen, а автора му е wudijo, който за първи път минава 45 с него

Хубаво е да се упомене тази информация защото все пак той е създател на билда.

Другото, което искам да обсъдя и с другите, които ползват билда дали са по-доволни от този билд понеже аз с него минах 38 и 39 соло без юнити, но на 40 определено ще трябва ако не е перфектен рифта. Лично аз сменям бола шота за фрийз в парти и доста добре се получава :)

Коментарът беше редактиран от Benifios на 22/10/2014 - 16:38ч.

vaskobgn

Rocky

Коментари: 7876
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

+2

# 3: [2.1.1] Lightning DH - MVB - most valuable build

Офлайн

Автор: vaskobgn на 22/10/2014 - 16:47ч.

Стига с тия хънтъри бре..накрая ще си направя и аз един.Не стига, че като визия и ефекти билда е як ами и много бие.Тръгна ли да правя Хънтър определено ще се съветвам с тази тема. :P

olfilthy

+1

# 4: [2.1.1] Lightning DH - MVB - most valuable build

Офлайн

Автор: olfilthy на 22/10/2014 - 16:57ч.

Той билда е добър, но не е най-ефективния. Става за алтернатива, но ми се иска да играя с нещо различно от Мара 6. Да бъфнат Наталията! Да имаме поне 2 добри билда с които да играем, макар и този да е доста различен и да изисква време за да свикнеш с него.

П.П. Браво за темата! :)

ThePeanut

Minion of
Destruction

Diablo Клан:
<RoS777>
battle tag battle tag

+1

# 5: [2.1.1] Lightning DH - MVB - most valuable build

Офлайн

Автор: ThePeanut на 22/10/2014 - 17:34ч.

Dimcho написа на 22/10/2014-16:13ч.:

Въпрос
Като търсим новия колчан с ниска скорост, удачно ли е да се ползва добрия стар Bombadier's Rucksack, който е без бонуса (не съм и тествал дори руната за светкавици)?

Няма смисъл. С бомбардира си играеш на стандартния Колд/Файър Билд докато намериш всички предмети. Просто не е удачно от към поражения да се разваля Колд/Файър за Лайтинг при положение че Мълниите няма да летят със намалена скорост и следователно няма да са ефективни.

radiance написа на 22/10/2014-16:33ч.:
Поздравления за темата и превода :) Също така за старанието и допълнителните обяснения.

Мерси!

С кридер шот почти невъзможно да стигнеш 4.154 брекпойнт и следователно няма смисъл. Трябва ти 50% таскър и тео, Кридър със 7% атак спийд и 84% Атак спийд на героя, което е максимума. Освен това губиш от допълнителните екстри. Калтропс , спайкове и допълнителни сентрита.
radiance написа на 22/10/2014-16:33ч.:
Не искам да се заяждам и се надявам да не го приемеш лично, понеже билда е повече от известен за повече "ловци" като Meticulous Punishmen, а автора му е wudijo, който за първи път минава 45 с него

Няма проблем. Въпроса е че билда единствено съм го видял в Kamil1991, след това в едно парти ми казаха че ще е по-разумно да го пробвам него понеже имам Колчана за стрелите и хелтрапера. Не съм превеждал и не съм гледал на други сайтове за информация. Всичко си е мое написано, не ми хареса само калтропса на Kamil1991 и го смених с препарейшън защото при мен не ми стига хатреда за момента. по нататък може да пробвам калтропа с 10% крит защото с него ще има повече дисциплина следователно повече време смоук скрийн.

Поздрави!

Mlucklich

Oblivion Knight

Коментари: 409
battle tag battle tag

+3

# 6: [2.1.1] Lightning DH - MVB - most valuable build

Офлайн

Автор: Mlucklich на 23/10/2014 - 12:03ч.

Браво за темата и малко забележки от мен:
- ако не се лъжа сентритата не прокват night stalker, а също така и не всеки крит ти гарантира 1 дисциплина
- с така изброените статове докарваш към 6+ мил тъфнес и щом казваш, че и 3 са достатъчни витата на колчана може да се смени с CDR
- желателно като вторичен афикс на колчан, пръстен, арбалет да търсиш дисциплина
- mortal enemy e по-добрия вариант заради хейтред регена, а от там вече можеш да смениш и на caltrops за 10-те допълнителен CC, което пък от своя страна води до повече критове и дисциплина
- колкото повече мобове имаш наоколо - толкова по добре се справяш с ресурсите
- според мен варианта с imolation arroe е по-добър. Може да се ползва с bombardier rucksack, проква страшно много heltrapera, а и с bombardier колчана можеш да изкараш 7 сентрита, но пък е по парти ориентиран

Офлайн

DooMCreator

Succubus

Коментари: 464
battle tag battle tag

+2

# 7: [2.1.1] Lightning DH - MVB - most valuable build

Офлайн

Автор: DooMCreator на 23/10/2014 - 12:26ч.

Mlucklich написа на 23/10/2014-12:03ч.:
- ако не се лъжа сентритата не прокват night stalker, а също така и не всеки крит ти гарантира 1 дисциплина
- с така изброените статове докарваш към 6+ мил тъфнес и щом казваш, че и 3 са достатъчни витата на колчана може да се смени с CDR
- желателно като вторичен афикс на колчан, пръстен, арбалет да търсиш дисциплина
- mortal enemy e по-добрия вариант заради хейтред регена, а от там вече можеш да смениш и на caltrops за 10-те допълнителен CC, което пък от своя страна води до повече критове и дисциплина
- според мен варианта с imolation arroe е по-добър. Може да се ползва с bombardier rucksack, проква страшно много heltrapera, а и с bombardier колчана можеш да изкараш 7 сентрита, но пък е по парти ориентиран
1. Нямаш място за калтропс, тъй като всеки един от скиловете на този билд са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ.
2. Мортал енеми е по добър само на сингъл таргет, а основната част от просперитета в рифта идва от белите мобове, които са на групи. Освен това за да минеш висок левел рифт ти трябва задължително високо денсити (мнооого чорба) което значи че, контейджън-а е също задължителен.
3. Защо мислиш, че имолейшъна е по-добър, след като удря 3-4 таргета покрай мейн таргета ти и на всичко отгоре дот-а НЕ критва?
4. Бобмардира не става, колчана за елементал ароу-а е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН.
5. 7 сентрита НЕ можеш да изкараш при никакви обстоятелства. 5 е максимума. Ако си с бомбардиер колчан и вече си извадил 5 сентрита, хелтрапера ще ти вади само капани.

Коментарът беше редактиран от DooMCreator на 23/10/2014 - 12:28ч.

ThePeanut

Minion of
Destruction

Diablo Клан:
<RoS777>
battle tag battle tag

+1

# 8: [2.1.1] Lightning DH - MVB - most valuable build

Офлайн

Автор: ThePeanut на 23/10/2014 - 13:16ч.

Благодаря за коментара

1.
Цитат:
Да не прокват, но то не е нужно те да прокват, реално ти стреляш много повече от тях(по-бързо). И затова генерираш доста дисциплина.
2.
Цитат:
30% CDR са достатъчни. Освен това може да изстървеш някой смоук скрийн и 6м тъфнес ще помогнат малко с/у нормални.
3.
Цитат:
- желателно като вторичен афикс на колчан, пръстен, арбалет да търсиш дисципл
- това не е лошо като идея.
4.
Цитат:
- да така е kamil1991(от който гледах билда) играе по-този начин, но на мен не ми е достатъчно мощно оръжието и трябва да спамвам доста повече мълнии и ми трябва повече хатред чрез препарейшъна. Mortal enemy няма да е толкова ефективно. Другото се разпространява, следователно доста повече поражения.
5.
Цитат:
- това си е така :)
6.
Цитат:
Колчана за стрелите е основата на този билд, а имено неговата пасивка. Бавното движение на Мълниите е това което го прави ефективен. Най-просто казано едно и също време без колчана бие 1 мълния, с колчана бият 3 мълнии.

DooMCreator:
Цитат:
5. 7 сентрита НЕ можеш да изкараш при никакви обстоятелства. 5 е максимума. Ако си с бомбардиер колчан и вече си извадил 5 сентрита, хелтрапера ще ти вади само капани.

Тук не си прав. Хелтрапера ти слага допълнителни 2 Сентрита. С бомбардира и къстъм енжинеринга стават общо 7. Проверено!

Krigbur

Fetish Shaman

Коментари: 225
Diablo Клан:
<RoS777>
battle tag battle tag

+2

# 9: [2.1.1] Lightning DH - MVB - most valuable build

Офлайн

Автор: Krigbur на 23/10/2014 - 13:33ч.

DooMCreator написа на 23/10/2014-12:26ч.:
1. Нямаш място за калтропс, тъй като всеки един от скиловете на този билд са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ.
2. Мортал енеми е по добър само на сингъл таргет, а основната част от просперитета в рифта идва от белите мобове, които са на групи. Освен това за да минеш висок левел рифт ти трябва задължително високо денсити (мнооого чорба) което значи че, контейджън-а е също задължителен.
3. Защо мислиш, че имолейшъна е по-добър, след като удря 3-4 таргета покрай мейн таргета ти и на всичко отгоре дот-а НЕ критва?
4. Бобмардира не става, колчана за елементал ароу-а е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН.

1. Ако някога реша да пробвам тоя билд ще е без калтропс или препарейшън, а с Bolas: Bitter Pill.

2. Тук съм на същото мнение с теб.

3. Immolation Arrow не критва, но взема бонус от крит, т.е. работи като Haunt, Locust Swarm и т.н.

4. Човека ти говори за Immolation Arrow и Bombardier's.

5. Това пък за първи път го чувам. http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/14277337593

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е да ядеш, да пиеш вода, да ходиш до тоалетната и т.н. Всичко останало може да се смени.

Офлайн

Mlucklich

Oblivion Knight

Коментари: 409
battle tag battle tag

+1

# 10: [2.1.1] Lightning DH - MVB - most valuable build

Офлайн

Автор: Mlucklich на 23/10/2014 - 14:04ч.

Ами да поспорим малко тогава. За imolation arrow казах, че е добре за парти. Билда там е коренно различен и не се разчита на крит шанс. Хънтър и доктор без проблем минаваме 43 и играем така само от 2 дни. Без умирания и 44 се минава като вече за по горните се изисква късмет. Споменах го понеже Димчо пита дали има вариант да си ползва бомбардиера.
Относно мортал енеми. Твърдя, че е по добрият вариант защото докато убиеш първия моб то околните ще са останали на по 10-15% живот и докато топките се изнижат и тези 10_15% ще са заминали.

Мдаааа bolas е добър вариант...

Коментарът беше редактиран от Mlucklich на 23/10/2014 - 14:14ч.

1
2 3

Подобни теми

bullet [Пач 2.4.3] S9 Wizard Lightning Build - От Benifios на: 08/12/2016 - 12:06ч.
bullet Споделете снимки на most exciting battles.. - От vaskobgn на: 28/09/2012 - 23:36ч.
bullet "This topic is far more valuable than.. - От forge на: 28/10/2012 - 18:50ч.
bullet Lightning Monk - Що е то и има ли почва у нас? - От Fiend на: 04/03/2014 - 16:29ч.
bullet Malakai's Lightning Wizard - От Dex на: 29/05/2014 - 17:57ч.

В момента 0 потребителя разглеждат темата

Кой е Онлайн?

В момента онлайн има 0 регистрирани потребители. Общо 48 онлайн за последните 24 часа.

Онлайн потребители:

Най-активни днес: forge, Benifios, LionDance, lordlosh, tERROR85, ThePeanut, Necropolis

Легенда: Администратор, Модератор, Почетен потребител, Потребител

Статистика:

Мнения: 95190 | Теми: 6208 | Потребители: 6008 | Най-новият ни потребител е: itsgosho