[ Форум ] [ Правила ] [ Потребители ] [ Търсачка ] [ Полезни теми ]

1
2

Офлайн

undeddo

Greater Mummy

Коментари: 177
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

Хайде да коментираме билдове

0

Офлайн

Автор: undeddo на 26/01/2012 - 23:12ч.

Предлагам да обсъждаме уменията на монаха. Kои от тях ще изберете и в какви ситуации (PvP и PvE и т.н.). Използвайте skill calculator-а от тук: http://eu.battle.net/d3/en/calculator/monk

Ето един примерен:
http://eu.battle.net/d3/en/calculator/monk#cidWSR!aVY!ZZacZc

Заигравам се с този калкулатор от няколко седмици и съм на мнение че 2/3 spirit generator/spender е оптималното съотношение.

От spirit generator-ите любим ми е deadly reach. Особено с опцията за бъф за щети, който увеличава твоите щети и предполагам ще се "стаква" с дебъф-а от аурата... пардон - мантрата :)
Way of hundred fists пък го избирам заради руната, която прави първия му удар да се телепортира напред, с което смятам по-лесно ще се достига целта.
В билда липсва третия spirit generator, който ми допада - crippling wave, поради липса на свободни активни слотове.

От spirit spender-ите dashing strike ми харесва най-много. Върши работата на стария charge, с опции, от които трудно избирам, понеже почти всички ми харесват. Освен това съотношението % демидж vs изхарчена точка спирит е невероятно.
Cyclon strike с опция за стабилен хийл - съперничещ на breath of heaven е много апетитен.
Serenity съм го избрал като своеобразен OMG-бутон, а куулдаун-а му не е чак толкова дълъг. (Bubble-guy, huh :) )

Очаквам коментари и предложения.

edit(nzhul): линковете работят само с bbcode таговете от менюто.

edit: Вече си има чисто нова тема, с таг "ВАЖНО". Тази тук е off-

Темата беше редактирана от undeddo на 19/04/2012 - 14:35ч.

nzhul

Nephalem

Коментари: 1116
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 1: Хайде да коментираме билдове

Офлайн

Автор: nzhul на 26/01/2012 - 23:29ч.

Мен ми е малко трудно да преценя оптимален билд без да съм разцъквал играта, но със сигурност като я пуснат ще разцъкам няколко ръководства.

Аз за това съм отделил раздела - ръководства на началната страница - там ще слагаме Ръководства за всички герой и ще има рейтинг система, която ще подрежда най-яките билдове - най-отгоре :)

//Offtopic
Малко извън темата, но сега забелязах, че tooltip-a бачка и за билдове - баси лудницата :D

forge

¯\\(°_o)/¯

Коментари: 5428
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 2: Хайде да коментираме билдове

Офлайн

Автор: forge на 26/01/2012 - 23:45ч.

Не съм му голям фен на този и не мога да кажа цял билд, но един от задължителните скилове ще е Seven-Sided Strike ;3

Офлайн

undeddo

Greater Mummy

Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 3: Хайде да коментираме билдове

Офлайн

Автор: undeddo на 28/01/2012 - 12:07ч.

Nzhul, и на мен ми е трудно без да съм играл, но поне мога да разуча уменията - кое какво прави. Един вид - теоретична подготовка. Освен това от филмчетата в нета можеш да си изградиш някакво първоначално мнение. Аз лично харесвам тези на Force Strategy, заради неговите коментари.
Идеята ти за линк от началната страница е много добра!

Forge, кой ти е любимия клас? С удоволствие бих си побъбрил с някой за другите герои в Д3.
Seven-Sided Strike e супер, но затова си има и време на презареждане :) Това беше идеята ми - да обсъждаме кое умение предпочитате вие и защо.

ПС: Освен другото - нека да има повече пост-вания във форума, да го съживим малко ;)

(edit)линк-ът

Коментарът беше редактиран от undeddo на 28/01/2012 - 12:09ч.

Офлайн

undeddo

Greater Mummy

Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 4: Хайде да коментираме билдове

Офлайн

Автор: undeddo на 28/02/2012 - 23:58ч.

OMG! С последните промени в скил руните, линковете от билдовете водят към съвършено различна комбинация от умения!

edit: @nzhul предлагам да изтриеш тая тема.

Коментарът беше редактиран от undeddo на 29/02/2012 - 00:00ч.

Офлайн

nzhul

Nephalem

Коментари: 1116
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 5: Хайде да коментираме билдове

Офлайн

Автор: nzhul на 29/02/2012 - 00:17ч.

undeddo написа на 28/02/2012-11:58:08PM:
OMG! С последните промени в скил руните, линковете от билдовете водят към съвършено различна комбинация от умения!

edit: @nzhul предлагам да изтриеш тая тема.

Е може да си редактираш билда и да обновиш линка след това.

И моя Танк Билд се е прецакал, ама тия дни ще си го оправя :)
То уменията са същите, но просто са размешани.

Коментарът беше редактиран от nzhul на 29/02/2012 - 00:22ч.

jayy

Fetish Shaman

Коментари: 228
battle tag battle tag

0

# 6: Хайде да коментираме билдове

Офлайн

Автор: jayy на 10/04/2012 - 08:30ч.

Според мен най яко си беше в д2 когато никои не ти виждаше билда и героя ти ставаше по добър заради твоите открития в най добър билд а от wow насам само влизаш в някои сайт виждаш кои е с най голям рейтинг пробваш и оп готово вече имаш най хубавия билд и цялата разлика която може да се получи между хората е геар и гамеплай. И понеже така или иначе няма да има как да скриеш билда си ще ви споделя и моя пве вариант (не е танк)
http://eu.battle.net/d3/en/calculator/monk#WVSYfd!UYc!ZZYcZb

п.с
и това с само 4 човека в 1 игра е мега тъпото надявам се да го оправят най малко на 6 човека.

emoyot

Mummy

Коментари: 162
battle tag battle tag

0

# 7: Хайде да коментираме билдове

Офлайн

Автор: emoyot на 10/04/2012 - 08:40ч.

Не забравяйте, че след година ще има експанжън. И DIABLO 2 беше доста смотано преди LOD.

ironmanbg

Zombie

Коментари: 44
battle tag battle tag

0

# 8: Хайде да коментираме билдове

Офлайн

Автор: ironmanbg на 10/04/2012 - 09:26ч.

И Аз мисля като за начало да стартирам Монах и смятам билдовете да ги мисля в движение :) Сега всичко м исе вижда интересно преди да съм пробвал кое какво реално прави....

Офлайн

undeddo

Greater Mummy

Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 9: Хайде да коментираме билдове

Офлайн

Автор: undeddo на 10/04/2012 - 11:52ч.

@jayy не съм напълно съгласен с твоето мнение.
Наистина, в Д2 можеше да си уникален с някоя случайна точка на едно умение. Но в общи линии "вървежните" билдове сe свеждат до едно-две умения, които използваш.
Например Паладин: чукове, zeal, smite, vengeance, елементал зиалот (fire или shock), charge-адин, разбира се няколко смесени билда. Също така аурадин (ако да обикаляш наоколо и да чакаш пулса на аурите от high-end руните ти да убие нещо може да се брои за "билд"). Колко станаха? Десетина? Да - може да си уникален и да чешеш гадинките докато не сложиш BotD или Grief за меле или HotO за кастър... Колко често си бил на Baal-рън с по-малко от 4 leecher-a?...
Дай да не гледаме назад! Diablo 2 беше (и все още е) велика игра. В Д3 ще имаш на избор 21-22 умения, всяко с по 5 скил руни всичките силни и (общо над 100 умения), от които да използваш само 6.
Лично аз досега приемам с възторг всяка промяна, която правят по Д3. Дано да продължават да шлайфат играта със същия успех и да слушат по-малко whiner-ите от форумите, както направиха с WoW.

Коментарът беше редактиран от undeddo на 10/04/2012 - 11:52ч.

jayy

Fetish Shaman

Коментари: 228
battle tag battle tag

0

# 10: Хайде да коментираме билдове

Офлайн

Автор: jayy на 10/04/2012 - 18:16ч.

undeddo написа на 10/04/2012-11:52:01AM:
@jayy не съм напълно съгласен с твоето мнение.
Наистина, в Д2 можеше да си уникален с някоя случайна точка на едно умение. Но в общи линии "вървежните" билдове сe свеждат до едно-две умения, които използваш.
Например Паладин: чукове, zeal, smite, vengeance, елементал зиалот (fire или shock), charge-адин, разбира се няколко смесени билда. Също така аурадин (ако да обикаляш наоколо и да чакаш пулса на аурите от high-end руните ти да убие нещо може да се брои за "билд"). Колко станаха? Десетина? Да - може да си уникален и да чешеш гадинките докато не сложиш BotD или Grief за меле или HotO за кастър... Колко често си бил на Baal-рън с по-малко от 4 leecher-a?...
Дай да не гледаме назад! Diablo 2 беше (и все още е) велика игра. В Д3 ще имаш на избор 21-22 умения, всяко с по 5 скил руни всичките силни и (общо над 100 умения), от които да използваш само 6.
Лично аз досега приемам с възторг всяка промяна, която правят по Д3. Дано да продължават да шлайфат играта със същия успех и да слушат по-малко whiner-ите от форумите, както направиха с WoW.

прецака ми се поста и не мисля да ти обяснявам пак на дълго и на широко.. с 2 думи това за билдовете, не каза нищо ;)(нз колко си бил навътре с пвп-то ама в краина сметка наи добрия герои е хибрид+човек които може да го управлява добре ест) за пве може и да няма мн значение ама за пвп трябва да си малко по изобретателен и няколко точки правят доста голяма разлика ;) а това за 4 те човека е мега тапото.. и те минаха с оправданието че ставали прекалено мн неща на монитора :Д с 4 човека :Д пф по добре да си погледнат на wow големите раидове.. хората вече са свикнали с повече движение по екрана. както и да е не ме обеждаваи че са взели наи правилните решения аз не съм пве фен (освен когато става дума за геар единствено) от гледна точка на човек които играе пве за да стигне до пвп това което са направили до сега е далече от истината..
п.с
в краина сметка всеки си цъка с определена цел..аз примерно не коментирам раидовете на wow :) понеже знам че не съм на 100% "про"

1
2

Подобни теми

bullet Хайде да ги менкаме - От Neoo на: 05/09/2012 - 10:50ч.
bullet Хайде да си организираме среща в София :) - От Peter на: 18/01/2013 - 01:54ч.
bullet хайде на новия crypt рън - От RE1988 на: 27/02/2014 - 13:40ч.
bullet Хайде на Чата - От Orbit на: 08/01/2013 - 21:30ч.
bullet Хайде Убер! - От LIMONADA на: 17/10/2012 - 19:32ч.

В момента 0 потребителя разглеждат темата

Кой е Онлайн?

В момента онлайн има 2 регистрирани потребители. Общо 27 онлайн за последните 24 часа.

Онлайн потребители: forge, ThePeanut

Най-активни днес: forge, EarthFace, vaskobgn, Neltharaku, tERROR85, KOMAP, MoHuCuMoH

Рожденици днес: akulka11111 (22)

Легенда: Администратор, Модератор, Почетен потребител, Потребител

Статистика:

Мнения: 95719 | Теми: 6226 | Потребители: 6021 | Най-новият ни потребител е: 1nindja