[ Форум ] [ Правила ] [ Потребители ] [ Търсачка ] [ Полезни теми ]

1
2
EarthFace

Ветеран

Коментари: 3843
battle tag battle tag

[Help]Archon build,как се игтае

0

Офлайн

Автор: EarthFace на 25/04/2017 - 08:48ч.

Привет,погледнете магьосника в профила ми и ако може кажете как се играе? Като ми свърши арчона натам как да ги бия?

Benifios

Adramelech

Коментари: 4655
Diablo Клан:
<Always High>
battle tag battle tag

0

# 1: [Help]Archon build,как се игтае

Офлайн

Автор: Benifios на 25/04/2017 - 09:09ч.

1. Ето ти ръководството.

2. Magic Missile - не се ползва ако си със зодиак пръстена, а се ползва Static Discharge или Rey of Frost.

3. Най-важното нещо за този билд е CDR и AS

4. Пръчката за телепорт ти е необходима от 90+ - през другото време може да ползваш In-Geon

EarthFace

Ветеран

battle tag battle tag

0

# 2: [Help]Archon build,как се игтае

Офлайн

Автор: EarthFace на 25/04/2017 - 09:11ч.

Мерси Бени ^^

EarthFace

Ветеран

battle tag battle tag

0

# 3: [Help]Archon build,как се игтае

Офлайн

Автор: EarthFace на 26/04/2017 - 08:18ч.

Хмм. всичко съм направил в гаида,някои път като ги погледна и те изчезват.Но в повечето ги точа бавно,защо?

Benifios

Adramelech

Diablo Клан:
<Always High>
battle tag battle tag

+1

# 4: [Help]Archon build,как се игтае

Офлайн

Автор: Benifios на 26/04/2017 - 09:26ч.

EarthFace написа на 26/04/2017-08:18ч.:
Хмм. всичко съм направил в гаида,някои път като ги погледна и те изчезват.Но в повечето ги точа бавно,защо?

1. Не си направил нищо по това, което съм ти дал....
2. Не виждам на първо четене как правиш 4 стака на ТалРаша за да правиш адските поражения.
3. Стрикен на тоя етап не ти трябва, а ти трябва ГУГОК....
4. Хидрите, ако са активни не трябва да целиш цел с лазера, защото ти не прокваш като цяло и следователно им отнемаш от техният прок. Правиш най-големи поражения когато имаш 4 стака от ТалРашата, а без COE и на ниски хидрите не ти трябват. Понеже вече писах веднъж по темата направо си копвам мненията да прочетеш.

Ако правиш това, което ти казвам ще ги изпаряваш на ниво под 75 без проблем. Като за начало си врътни и имай поне 55% CDR

Ето аз как играя . Също така стрикен е необходим след 95+. Може да ползваш или езотерик или Bane of the trapped.
Необходим ти е само на брейсъра лайтинг елемент - принципно елемент демиджа не увеличава маналд прока, а се ползва само за да обръщаш на нужният елемент архоната, така че дори и да е 16% е без значение.
Нужен ти е колкото се може повече CDR и AS (колкото по-бързо правиш атаки, толкова повече ще прокваш).
Като цяло билда няма много тъфнес, но до 85 не би трябвало да имаш почти никакви проблеми дори с най-чупливата вариация. За соло има няколко вариации, като за теб може би с In-geon или пръчката за телепорт в комбинация за брейсърите, които ти дават тъфнес ако стъннеш някой моб. По-този начин може да изкараш доста тъфнес и да държиш повече. Също така повече от 55% CC не са ти необходими, златната среда за CDR е 64.04%. Всичко под 61% е проблем ако не ползваш In-Geon - говорим за соло игра. (дори и с него ако няма елит си е проблем, затова и на по-високите, където доста от нещата се скипват не се ползва.) Препоръчително е за амулета да е с CC,CHD и CDR, ако имаш достатъчно CDR- може да бъде заменен с AS.
за правилно работещ CoE трябва да си с минимум 62.2% , 55%cc и 155% АS , за да се увеличи и минат брейкпойти в група най-вече, кастваме балончето - Swow Time и когато минем в Архона и пуснем пак балона, имам двоен AS - 20%. Друго важно нещо е да се знае, че може да правим 4 стана на Талрашата и без да пускаме хидри (те са за сингъл таргет или популация под 6 моба).
Друго полезно нещо е 1 секунда след архон формата пускаме лъча и не го пускаме - по този начин в повечето случаи имаме 90% от времето прок.
Ако нямаме ИАС по екипировката хидрите ще бият с 24 фрейма, ако докараме за АС 4.02 ще имаме 18 фрейма на секунда (колкото повече IAS толкова по-добре и повече поражения от Хидрите). Най-добрият момент за влизане е кгоато имате всички стакове от Талраша, 15 стака на гугока и сте на 3/4 на Fire CoE - то.

EarthFace

Ветеран

battle tag battle tag

0

# 5: [Help]Archon build,как се игтае

Офлайн

Автор: EarthFace на 26/04/2017 - 12:33ч.

Ще го огледам пак довечера,мерси Бени

strider

Skeleton

Коментари: 53
battle tag battle tag

0

# 6: [Help]Archon build,как се игтае

Офлайн

Автор: strider на 26/04/2017 - 15:18ч.

radiance написа на 26/04/2017-09:26ч.:
EarthFace написа на 26/04/2017-08:18ч.:

Необходим ти е само на брейсъра лайтинг елемент - принципно елемент демиджа не увеличава маналд прока, а се ползва само за да обръщаш на нужният елемент архоната, така че дори и да е 16% е без значение.

Lightning Damage на брейсъра е задължително, за да работи билда. Иначе архонта не е с лайтинг щети и няма Paralysis прокове.

Пораженията, които нанасяш зависят от разстоянието междуу теб/хидрите и противника. Колкото по-далече е толкова по-силно го биеш. Поддържай дистанция, ако те приближат се телепортирай.

За стаковете на Талрашата ти трябват умения с всяко от 4-те различни поражения в билда:
- за аркейн може да използваш Teleport/Calamity или Black Hole/Spellsteal.
- за cold Ray of Frost/Cold Blood е с по-ниска консумация на аркейн енергия и работи добре с Zodiac пръстена. Щетите са малки, но се използва за по-бързо връщане към аркейн формата. Други варианти са Frost Nova/Frozen Mist, Spectral Blade/Ice Blades или Magic Missile/Glacial Spike.
- за лайтинг Hydra/Lightning Hydra, ако използваш Ray of Frost или Arcane Torrent/Static Discharge с другите cold умения. Аз предпочитам хидрата. Със Serpent's Sparker двете хидри свалят Rift Guiardian-a за отрицателно време. Имай в предвид, че уменията от архонта също лайтнинг, ако не пуснеш хидрите, пак ще имаш 4-те стака на талрашата.
- за огън се използва Combustion руната на архонта. Експлозията е с огнени поражения и ти осигурява четвъртия стак на талрашата и 8 секунди увеличени щети.

Gogok of Swiftness е задължителен от камъните. Той вдига скоростта на атаката и намалява изчакването на уменията.
Zei's Stone of Vengeance камъка също се използва почти винаги.
Третия камък може да го сменяш между Bane of the trapped или езотерик. Стикен както пише Бени за 95+.

Този билд не носи много на удари. Ако няма кой да те пази в група: дръж включено постоянно slow time от арчона; често се телепортирай на по-безопасно място; не спирай да ататуваш, спреш ли да атакуваш след 2 секунди ти пада deflection щита.

loafer

Minion of
Destruction

Коментари: 539
battle tag battle tag

0

# 7: [Help]Archon build,как се игтае

Офлайн

Автор: loafer на 26/04/2017 - 17:48ч.

radiance написа на 26/04/2017-09:26ч.:
...
4. Хидрите, ако са активни не трябва да целиш цел с лазера, защото ти не прокваш като цяло и следователно им отнемаш от техният прок...

Това не мисля, че е точно така. Поне при мен. При единична цел и при повече цели имам прок от пръстена manald heal, при мен и при хидрата.

Ето видео с единична цел.
За да се различат ударите от Archon-a и manald heal, малко пояснение.
Ударите/щетите при хидрата от manald heal не се менят и са винаги средните от тези на оръжието, в случая:
53 361 204 критичен хидра
21 516 614 не-критичен удар хидра

При играча в Archon форма от manald heal
тези над 2 400 000 до 5 900 000 не-критични удари
тези над 5 800 000 до 14 600 000 критични удари

В видеото се виждат при активна хидра прок на manald heal при мен и при хидрата. От настройките на видеото може да се пусне на по-бавна скорост, така по-лесно се виждат щетите.

Ето подробно как съм облечен във видеото https://www.d3planner.com/874943506
Още едно пояснение. В d3planner съм премахнал лайтинг дмг от брейсърите понеже те не влияят при щетите на manald heal в играта, а сайта ги добавя като щети. Също така щетите при хидрата и manald heal не се пресмятат правилно в d3planner. Тези щети се увеличават от скила на хидрата 255% или 2,55 множител и от attack speed-а, в случая 2,14 attack speed или множител 2,14.

Benifios

Adramelech

Diablo Клан:
<Always High>
battle tag battle tag

0

# 8: [Help]Archon build,как се игтае

Офлайн

Автор: Benifios на 26/04/2017 - 18:20ч.

Не съм се изразил правилно, когато ти прокнеш по време на активни Хидри, те не прокват когато биеш и обратното, дефакто хидрите правят много повече удари от теб - повече поражения и прокове защото са две, а ти си един.

loafer

Minion of
Destruction

Коментари: 539
battle tag battle tag

0

# 9: [Help]Archon build,как се игтае

Офлайн

Автор: loafer на 26/04/2017 - 22:02ч.

Да, две хидри имат по-голям шанс за прок. Но по-големите щети идват от това, че при хидрата щетите при прок на пръстена имат два допълнителни модификатора.
Това е от скила на хидрата в случая при лайтинг руната 255% или 2,55 множител и от attack speed-а примерно както в видеото по-горе при 2,14 attack speed, ще имаме още с 2,14 пъти увеличение на щетите. Или общо 2,55 * 2,14 = 5,457 множител. Това са над 5 пъти повече щети при прок от хидра спрямо тези от играч.
Ако имаме максималния attack speed от 5 то тогава щетите, ще са 12,5 пъти повече от една хидра.

Също така при хидрите е добре да се знае, че множителя за увеличаването на щетите, който се използва и е равен на стойността на attack speed-a се взима по време на пускането на хидрата, така наречения snapshot. Което означава, че всички увеличения на атаката след пускането на хидрата няма да увеличат щетите, а само атаките в секунда. Примерно при Slow Time и пусната хидра и в последствие пускане на втори балон в архон форма той няма да повлияе на щетите, а само на атаката. Същото се отнася и за attack speeda- от стаковете, които се правят след пускането на хидрата.

Benifios

Adramelech

Diablo Клан:
<Always High>
battle tag battle tag

0

# 10: [Help]Archon build,как се игтае

Офлайн

Автор: Benifios на 26/04/2017 - 23:40ч.

Да реално без един предмет с максимален AS с 50 стака на архон формата имаш 4.04 AS, което е достатъчно, което означава, че достигаш 5 атаки на 80-тия стак, което е добре. Или това което съм написал по-горе "Ако нямаме ИАС по екипировката хидрите ще бият с 24 фрейма, ако докараме за АС 4.02 ще имаме 18 фрейма на секунда (колкото повече IAS толкова по-добре и повече поражения от Хидрите)" Което е максимума, който гоним, ако имаме по-малко AS ще ни трябват повече стакове. Точно затова казах, максимално количество CDR, AS и Хидри на по-малко от 6 моба, като се стремим да не целим цел с архоната, защото в повечето случаи ще си намалим пораженията с 80% демек прока дето правим не е прок. Умишлено напрвено от Близърд, иначе DH-то нямаше да помирише 100+

1
2

Подобни теми

bullet 80мил. exp на час (No Monster Power Archon Build) - От Dex на: 11/12/2012 - 12:01ч.
bullet [Help]Jade build - От EarthFace на: 08/03/2015 - 01:01ч.
bullet [Help] Support build ? - От Jack3d на: 02/05/2017 - 17:00ч.
bullet Inferno MP6 660k DPS Archon Wiz Run - От Dex на: 30/10/2012 - 14:57ч.
bullet Low Budget Archon Wizard - Video - От vaskobgn на: 13/04/2013 - 18:39ч.

В момента 0 потребителя разглеждат темата

Кой е Онлайн?

В момента онлайн има 1 регистрирани потребители. Общо 53 онлайн за последните 24 часа.

Онлайн потребители: gogospain

Най-активни днес: lordlosh, forge, Benifios, tERROR85, Neltharaku, LionDance, ThePeanut, Necropolis

Легенда: Администратор, Модератор, Почетен потребител, Потребител

Статистика:

Мнения: 95196 | Теми: 6208 | Потребители: 6008 | Най-новият ни потребител е: itsgosho