Новата Kanai's Cube рецепта: Аугментиране на предмет

11

10/11/2015 - 00:32ч. - Автор: forge

Много нови неща бяха обявени на BlizzCon, които ще бъдат налични в пач 2.4.0, който ще бъде пуснат за тестване на Публичния Тест Сървър по-късно тази седмица.
3pAjZ6x.png

Днес искаме да обърнем повече внимание на новата рецепта Caldesann’s Despair за Кубът на Канай. Какво представлява тя и как се използва.

Тази рецепта Ви позволява да направите вашите "древни" предмети дори още по-силни, като им добавите допълнителен main stat - strength, intelligence, dexterity или vitality. Рецептата освен върху обикновени древни предмети, може да се използва и върху Сет предмети, стига те да са Ancient.

За целта Ви трябва:
  • 1х Ancient предмет
  • 1х Legendary Gem
  • 3x Flawless Royal Gem

Легендарните джемове определят колко main stat ще получите, докато трите обикновени (цветните) - какъв да бъде main stat-а - strength, intelligence, dexterity или vitality.
За всеки Ранк на вашия Легендарен джем ще получите +5 точки main stat. Например: Rank 50 Legendary Gem ще Ви даде +250 точки main stat. Имайте предвид, че не можете да удвоите ефекта, ако аугментирате повторно вашия предмет. Това би заместило старата аугментация с нова.

Всяка отделна категория предмети имат различно изискване за Rank-а на Легендарния Джем:
  • За оръжия: минимум Rank 30 Legendary Gem
  • За бижута: минимум Rank 40 Legendary Gem
  • За брони: минимум Rank 50 Legendary Gem

Ако Ранк-а на легендарния Ви джем е по-малък от посочения, няма да можете да аугментирате вашия предмет, в зависимост от това от коя категория е той.

Тази рецепта допълнително ще стимулира играчите да вдигат възможно най-високи Легендарни Джемове не само заради техните уникални бонуси, но и за да си добавят повече main stat. Изглежда да бъде доста end game ориентирана и често да поставя играчите пред дилеми - кой да бъде правилния предмет и правилния момент, когато си заслужава да жертвате дълго вдигания Легендарен джем. Също така кой Ранк да бъде той и дали пък няма да можете да го повдигате още малко.

Какво е вашето мнение за новата рецепта?

+6

voteup

Офлайн

Коментари: 11

+1

1. Коментари [vaskobgn] 10/11/2015 - 04:14ч.

Идеята зад рецептата не е лоша.Много бих се радвал ако тази идея я доразвият в бъдеще, така че да можем да си бъфим предметите и с нещо различно от main stat / vitality. :)

Офлайн

0

2. Коментари [SunCe] 10/11/2015 - 06:33ч.

Има 20 легендарни камъка. Да сложат на всеки да дава нещо различно. Или 2 камъка да дават декс, 2 вит и т.н. Останалите да дават други бонуси.
И чак сега видях, че в рецептата се ползват само Ancient предмети... :(

Офлайн

+2

3. Коментари [MrPresident] 10/11/2015 - 10:09ч.

Рецептата е найстина добра идея за развитие на много подобрни и ми харесва.
Но точно по този начин в момента я вижда безсмислена...
С камък 50 ниво, което поне според мен не се достига лесно, да имаш 250 статс... та какво са 250 статс, на фона на хилядите които имаме?
Хубава рецепта, но с минимален ефект.
И аз лично бих се замислил дали си труват толкова грифтове, за 250 статс :)

Офлайн

Офлайн

0

4. Коментари [SunCe] 10/11/2015 - 10:54ч.

Ако обаче сложиш на всичките 12 предмета, да кажем ранк 60 камъни... 3600 инт.(примерно) си е направо 25-30% отгоре. Затова съм съгласен с Васко, че трябва и друго освен main stats.

Коментара беше редактиран от SunCe на 10/11/2015 - 10:55ч.

Офлайн

+1

5. Коментари [mandiamand] 10/11/2015 - 11:13ч.

С тази рецепта убиха НС. Да сложа 10-тина камака 50 ниво и да умра от лаг - никакъв шанс да се играе НС.
R.I.P.

Офлайн

0

6. Коментари [sa666o] 10/11/2015 - 12:02ч.

Чудя си как би действала на оръжие за две ръце, дали ще дава двоен статус, понеже ако не то тогава оръжията за 1 ръка както и комбинацията с off-hand би била по примамлива.

Офлайн

0

7. Коментари [vaskobgn] 10/11/2015 - 12:29ч.

Hardcore е за да му е хард на играча.Точно с тази рецепта hardcore става по-интересен, защото има риск от загуба...който го е страх и не му стиска дс рискува много ясно, че сега ще обвини Близард...Бабче да не ми се разсърдиш - просто съм искрен. :)

Офлайн

0

8. Коментари [MySelf] 10/11/2015 - 19:46ч.

Като гледам играта ще стане още по интересна и занимателна за тези които се развиват бразо..

Офлайн

+1

9. Коментари [radiance] 10/11/2015 - 22:32ч.

Аз до колкото знам HC беше като умреш да си губиш гиъра по героя и всичко което е в него? Нали това е тръпката на ХК? Гледам масово "ХК играчите" се оплакват, че не мислили за тях... пък гледам други въпреки лага са минали 80+
Единственото нещо, което в момента е в минус за ХК е лага, другото всичко си ви е добре, а и след пача и на соло ще сте още по-добре. Или вие искате да ви се добавят по 9 живота като котките?

Офлайн

0

10. Коментари [TheBGAnt] 18/11/2015 - 23:55ч.

Рецептата е хубава, но слаба за HC, факт. Аз например играех само и единствено HC, но още сезон 1 Blizzard показаха незаинтересованост да оправят основните проблеми там и с всеки пач натрупваха повече и повече проблеми точно там. Тази рецепта е поредния пример как искат да унищожат тази част от играта. Няма да обеснявам защо понеже ние HC играчите сме говорили достатъчно по форумите и просто нищо няма и да се промени.

Офлайн

Спри се и ме чуй!

www.d3bg.org
НЕ ПОДДЪРЖА версия на Internet Explorer
- по-ниска от 8, защото:
  1. Internet Explorer има сериозни проблеми със сигурността!
  2. Internet Explorer не поддържа съвременните уеб стандарти,
    които позволяват на разработчиците като мен да предоставят
    качествено съдържание на потребителите!
  3. d3bg.org не е комерсиален проект, за да се притеснявам
    за количеството потребители. Дето се вика - важно е качеството.
  4. И не на последно място - Мързи ме да се занимавам с простотии!

Свали модерен браузър: