Детайли за новия куб на Kanai

8

24/06/2015 - 14:09ч. - Автор: forge

Изглежда от всички промени играчите се вълнуваме най-много за новия куб на Kanai. Този артефакт ще се открива от някакъв специален бос от новата зона Ruins of Seshcheron и ще дава възможност на играчите да чупят легендарни предмети и да използват легендарните им афикси като пасивни умения, без да е нужно да ги екипират на себе си.
rl9i2pH.png

В текущия си вид, куба дава възможност на играчите да чупят колкото си поискат легендарни предмети, но само 3 от тях ще бъдат активни едновременно - по един ефект от оръжие, един от броня (брони, каски, ботуши и тн.) и един от бижута (пръстени и амулети).

Естествено, кубът повдигна много въпроси и комюнити мениджъри и разработчици се втурнаха да отговарят на някои от най-важните, на които искаме да обърнем внимание. Дори Nevalistis загатна, че може би работи над статия, в която ще опише по-подробно предназначението и финкциите на куба.

• Off-hand предметите (quivers, mojos, shields..) към кой раздел спадат - брони или оръжия?
    Всички предмети, които се слагат на main hand и offhand, спадат към катерогирята Оръжия в куба. - източник
  • Предполагам легендарния ефект на Hellfire амулета не може да се ползва в куба на Kanai.
    Travis Day потвърди, че ефекта не Hellfire амулетите не може да бъде извлечен от куба. източник
  • Може ли да получим един и същи ефект два пъти, ако веднъж сме активирали ефекта на дадено оръжие в куба, а после носим същото оръжие на себе си?
    Travis Day потвърди, че е невъзможно. източник
  • Може ли да ползваме ефекти предназначени за други класове? Например, може ли всеки клас да ползва ефекта на Calamity или на Flying Dragon?
    Можете да присвоите умения от предмети, които бихте могли да облечете на героя си. С други думи, това е невъзможно. източник
  • Чудя се как играта ще следи ефекта на легендарните предмети, които имат различни стойности. При чупете ще се запазва ефекта на оръжието с най-висока стойност?
    Ефекти, които са извлечени от куба, се извличат с техните максимални стойности. източник
  • Напълно е позволено да се ползват два амулета, които ви дават immune to [element] - като единия ще бъде облечен на вас, а на другия ефекта му ще бъде извлечен от куба. С други думи, ще можете да бъдете immune to lightning и immune to poison едновремено.
  • Куба работи единствено с легендарни предмети. Не можете да счупите част от Сет и да вземете бонуса при X-частта.

+8

voteup

Офлайн

Коментари: 8

1. Коментари [CBrood] 24/06/2015 - 14:58ч.

Цитат:
Напълно е позволено да се ползват два амулета, които ви дават immune to [element] - като единия ще бъде облечен на вас, а на другия ефекта му ще бъде извлечен от куба. С други думи, ще можете да бъдете immune to lightning и immune to poison едновремено.

Тва малко ОР ми се вижда, но няма да се оплаквам. Lightning+Arcane, после ела ме пипни :D

Офлайн

2. Коментари [MrPresident] 24/06/2015 - 15:27ч.

Е ама нали се сещаш какви неща ще ни чакат на тормент7,8,9 и 10.
Ще са ни нужни тези неща... :D

3. Коментари [ironbg] 24/06/2015 - 15:28ч.

No more Ring Of Royal Grandeur ! :)

Офлайн

4. Коментари [MrPresident] 24/06/2015 - 15:31ч.

Да и без туй ми писна все да се съобразявам с този ринг и да търся такъв с добри статс.
Троша го първи :D

5. Коментари [ThePeanut] 24/06/2015 - 16:26ч.

Не се радвайте много. Да не стане като Мортрика, да разберат че е прекалено ОП този предмет, и точно преди пача да го махнат. :)

Иначе от сега се получават много оп билдове :)

ИНФО: OP за тези които не знаят е Overpowered

6. Коментари [CerberuS] 25/06/2015 - 09:44ч.

Усещам как всеки ще ползва 50% elite dmg. от Furnance.

Офлайн

7. Коментари [Electrobrah] 25/06/2015 - 10:32ч.

Така ги виждам горе-долу:

Оръжие - Furnance, Calamity (DH)

Пръстен/амулет - RORG, Skull Grasp (Barb), Unity, Obsidian Ring

Дрехи (едно от следните):
- Leoric's Crown, Mask of Jeram
- Tasker and Theo
- Crashing Rain (DH)
- Nilfur's Boast

8. Коментари [SteK] 25/06/2015 - 13:34ч.

доста ще е забавно усещам

Офлайн

Спри се и ме чуй!

www.d3bg.org
НЕ ПОДДЪРЖА версия на Internet Explorer
- по-ниска от 8, защото:
  1. Internet Explorer има сериозни проблеми със сигурността!
  2. Internet Explorer не поддържа съвременните уеб стандарти,
    които позволяват на разработчиците като мен да предоставят
    качествено съдържание на потребителите!
  3. d3bg.org не е комерсиален проект, за да се притеснявам
    за количеството потребители. Дето се вика - важно е качеството.
  4. И не на последно място - Мързи ме да се занимавам с простотии!

Свали модерен браузър: