пропусни

[ Форум ] [ Правила ] [ Потребители ] [ Търсачка ] [ Полезни теми ]

1
2
forge

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Коментари: 4342
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

Jay Wilson напуска Blizzard

+3

Офлайн

Автор: forge на 06/06/2016 - 22:55ч.

Jay Wilson е работил за Blizzard над 10 години, работейки в отбора на World of Warcraft и като гейм директор на Diablo. Много играчи от Diablo обществото го сочат като виновник за недостатъците на играта. Jay се свързва и с това, че обиди David Brevik - един от създателите на Diablo II, който изкритикува проекта Diablo III.

Можете да си припомните историята на бившия гейм директор на Diablo III от близкото минало в следните връзки:
- Jay Wilson напуска Diablo III проекта
- Jay Wilson's F**k that looser

bm5nPck.png

Офлайн

vicen7e

Skeleton

Коментари: 68
battle tag battle tag

+1

# 1: Jay Wilson напуска Blizzard

Офлайн

Автор: vicen7e на 06/06/2016 - 23:22ч.

Определено е загуба. Той си знае истинските причини, поради които е взел това решение. Нека не забравяме колко много е допринесъл за развитието на Диабло франчайз-а. Все пак въпреки грешките около Diablo 3 играта се наложи като стойностно заглавие, в ред отношения надграждаща двойката, без разбира се да си затваряме очите за недостатъците. И до голяма степен това дължим на ето този човек. Сгреши с обидата, тогава твърде самонадеяно и емоционално подходи и съм сигурен, че до ден днешен го е яд. Да се надяваме, че хората, които работят по експанжъна и четворката ще внесат по подобаващ начин нови елементи, че то май от ядрото на третата част само Москера остана ;-)

Коментарът беше редактиран от vicen7e на 06/06/2016 - 23:24ч.

forge

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

+2

# 2: Jay Wilson напуска Blizzard

Офлайн

Автор: forge на 29/11/2016 - 23:55ч.

Ще ползвам тази тема, защото и без това не е нещо кой знае колко важно. Jay Wilson се е разписал по въпроси свързани с играта в туитър.
  • Сезоните и рифтовете са били планирани още по време на Ванила. Tweet
  • Ранните версии на играта са били много по-близки до Diablo II. Tweet
  • Екипът им не са имали натиск от компанията. Имали са пълна свобода на действие. Tweet
  • Премахването на "земните" сатаниски символи било с цел света на Диабло да се чувства по-уникален. Tweet
  • Jay е съгласен, че играта се е развила много от излизането си, но за това е било нужно време и период на проучване. Tweet

forge

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

+2

# 3: Jay Wilson напуска Blizzard

Офлайн

Автор: forge на 14/12/2016 - 17:35ч.

Jay Wilson отново е отговарял на въпроси за Diablo 3.

В: Ако можеше да добавиш/промениш нещо за D3, какво би било това?
Jay: Това е труден въпрос. Бих се върнал назад във времето и не бих направил аукциона.

В: Защо анимациите при убиване на чудовище бяха премахнати? Помня Siegebreaker изяде главата на Варварина в първото геймплей видео, което разкрихте.
Jay: Това означаваше да направим много скъпи анимации за неща, които почти никога не биха се виждали. Насочихме се към други неща с по-голямо влияние.

Противниците в Диабло се оказаха прекалено разновидни, затова не можехме да направим стандарни анимации, които да работят за повечето от тях.

В: В такъв случай се отказвам от мисълта, че Blizzard биха могли да разработят игра за възрастни.
Jay: Мисля, че определението ти за възрастни е.. интересно. D3 изобилства от насилие, кръв и голота. Твоето определение за възрастни само притъмнени цветове с текстури от реални снимки ли е?

В: Не, игра за възрастни трябва да бъде смущаваща за твоята дъщеря, ако се сещаш какво имам предвид. Има си причини за рейтингите.
Jay: Мисля, че Blizzard са способни на това, стига да искаха. Обаче, изометрична ARPG игра би имала доста големи затруднения при осъществяването на тази критерия.

В: Аз съм един от хората, които играха Diablo 2, когато излезе и мисля, че дори ванила D3 беше далеч по-добра по усещане за игра.
Jay: Радвам се, че така се чувстваш. Аз мисля, че Diablo 2 беше игра, която не може да се повтори, но мисля, че D3 също постигна някои велики неща.

vaskobgn

Rocky

Коментари: 7789
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

+1

# 4: Jay Wilson напуска Blizzard

Офлайн

Автор: vaskobgn на 14/12/2016 - 19:21ч.

Цитат:
В: Аз съм един от хората, които играха Diablo 2, когато излезе и мисля, че дори ванила D3 беше далеч по-добра по усещане за игра.
Jay: Радвам се, че така се чувстваш. Аз мисля, че Diablo 2 беше игра, която не може да се повтори, но мисля, че D3 също постигна някои велики неща.

Много точен въпрос и отговор!Няма и как да се повтори Diablo II според мен.Едно време хората правиха игри за кеф, от желание и любов към това, което умеят.Сега всичко се е комерсиализирало и нас играчите ни имат за крави - издояват ни до последната капка(стотинка). :)

CerberuS

Nephalem

Коментари: 1025
battle tag battle tag

0

# 5: Jay Wilson напуска Blizzard

Офлайн

Автор: CerberuS на 14/12/2016 - 21:08ч.

Труда трябва да бъде заплатен.За кеф ,без кеф сиренето е с пари.Друг е въпроса до колко си заслужават те.

vaskobgn

Rocky

Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 6: Jay Wilson напуска Blizzard

Офлайн

Автор: vaskobgn на 14/12/2016 - 23:00ч.

То труда и едно време се заплащаше, но за разлика от сега тогава наистина си струваше и си личеше желанието. :)

Benifios

Adramelech

Коментари: 4375
battle tag battle tag

0

# 7: Jay Wilson напуска Blizzard

Офлайн

Автор: Benifios на 15/12/2016 - 09:30ч.

Jay Wilson отново е отговарял на въпроси за Diablo 3.

В: Ще видим ли HD версия на Diablo 2? Те ще бъде ли печеливша, качествена и най-вече ще се премахнат ли всичките хакове?
Jay: Това е труден въпрос. Честно казано не знам дали ще е печеливша. Също така смятам, че ще е много скъпо начинание. Diablo 2 има много повече неща за оправяне отколкото да кажем Street Fighter..[
Относно това за премахването на всичките видове хакове, това е доста труден процес и докато имаш опцията да играеш Офлайн това е почти невъзможно/indent]

В: Защо не направихте действието в акт 4 да се развива в Ада?
Jay: Това също щеше и да е предсказуемо. След време някой на вашето място щеше да ми каже, че е било изключително скучен избор. В крайна сметка края на акт 3 се оказа доста непредсказуем.

В: Здравей Джей, имаш ли планове в бъдеще отново да правиш игри? Indie игри например? Весели празници и прегръдки на теб и семейството ти :)
Jay: За момента нямам планове, но не мога да предвидя какво ще стане в бъдеще. Весели празници и на теб!

В: Според мен лоши решения са 1. Aрта 2. RMAH 3. Механиката по героите 4. Предметите в играта 5. Малко рандом нива 6. Няма PvP 7. Историята и монолога на Босовете.
Jay: Не мисля, че съм направил повечето от тези решения правилно, дори мога да го твърдя. Не съм направил повечето неща правилно.
1.Смятам Арта за брилянтен и често да Ви кажа, съм получил много повече похвали отколкото критики относно него.
2.Смятам, че RMAH беше най-голямата грешка и се радвам, че Джош предложи тя да бъде махната. Аз бях един от най-големите привърженици да я махнем.
3. При прогреса и механиките на героите имам смесени чувства, това доказва и факта, че беше вкарана и парагон системата.
4. Предметите не бяха такива каквито трябваше да бъдат преди. В момента начина ми харесва много, но все пак много от Вас няма да са съгласни с мен.
5. Малкото случайни нива не могат да се обсъдят в един туит. Това е много дълга тема на разговор и има години компромиси относно тях. Тук съм със смесени чувства
6. Не смятам, че SP елемента може да оцелее в една игра ако имаме DIABLO - SPORT PVP
Кажете ми една такава игра, която е успяла? Най-добрите такива нямат SP.
7. Аз харесвам монолозите и историята.

В: Смяташ ли, че Пони нивото беше лошо PR решение?
Jay: Това беше просто шега. Не мога да разбера как в Диабло 2 да имаш кравешко ниво се приема добре, но не може в Диабло 3 да се направи нещо подобно?

В: Аз щях да играя много по-малко D3 ако трябваше да правя нови герои и да ги вдигам наново само за да пробвам даден билд.
Jay: Това е едно от нещата, които съм чувал много пъти.

vaskobgn

Rocky

Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 8: Jay Wilson напуска Blizzard

Офлайн

Автор: vaskobgn на 16/12/2016 - 07:59ч.

Цитат:
В: Смяташ ли, че Пони нивото беше лошо PR решение?
Jay: Това беше просто шега. Не мога да разбера как в Диабло 2 да имаш кравешко ниво се приема добре, но не може в Диабло 3 да се направи нещо подобно?

И това го има, но в Д2 някак си кравите седяха по-сериозно... тук понитата са прекалено детски.Може би щеше да е яко ако имахме едно тайно ниво свързано с играта, а не с кукли и парцали.Иначе все пак винаги ми е било забавно да бия понита и мечета. :D

nzhul

Nephalem

Коментари: 1073
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 9: Jay Wilson напуска Blizzard

Офлайн

Автор: nzhul на 16/12/2016 - 09:42ч.

radiance написа на 15/12/2016:
Аз щях да играя много по-малко D3 ако трябваше да правя нови герои и да ги вдигам наново само за да пробвам даден билд.
Jay: Това е едно от нещата, които съм чувал много пъти.

Това е абсурдно твърдение.
Точно това е причината да цикля Diablo II от толкова време.
Въпреки, че в момента вкараха някакви ресетване на skillовете - то пак не е instant, както е в D3.

forge

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 10: Jay Wilson напуска Blizzard

Офлайн

Автор: forge на 23/01/2017 - 16:55ч.

Diabloii net са провели интервю с Jay Wilson и са публикували първата част от общо 5.

1
2

В момента 0 потребителя разглеждат темата

Кой е Онлайн?

В момента онлайн има 2 регистрирани потребители. Общо 50 онлайн за последните 24 часа.

Онлайн потребители: Kami, forge

Най-активни днес: CBrood, forge, Alexander, Translator, anton87, tERROR85, Kami

Легенда: Администратор, Модератор, Почетен потребител, Потребител

Статистика:

Мнения: 90043 | Теми: 6004 | Потребители: 6056 | Най-новият ни потребител е: pavel2

hs Heroes България

Спри се и ме чуй!

www.d3bg.org
НЕ ПОДДЪРЖА версия на Internet Explorer
- по-ниска от 8, защото:
  1. Internet Explorer има сериозни проблеми със сигурността!
  2. Internet Explorer не поддържа съвременните уеб стандарти,
    които позволяват на разработчиците като мен да предоставят
    качествено съдържание на потребителите!
  3. d3bg.org не е комерсиален проект, за да се притеснявам
    за количеството потребители. Дето се вика - важно е качеството.
  4. И не на последно място - Мързи ме да се занимавам с простотии!

Свали модерен браузър: