пропусни

[ Форум ] [ Правила ] [ Потребители ] [ Търсачка ] [ Полезни теми ]

Онлайн

Benifios

Adramelech

Коментари: 4375
battle tag battle tag

[GUIDE] Area Damage Explained

+1

Офлайн

Автор: Benifios на 21/05/2014 - 09:00ч.

Когато имам време ще преведа статията, но ако някой има желание няма проблем да я преведе.

5G1LJWE2SDKG1398745237571.jpg

Освен с въвеждането на Cooldown Reduction, patch 2.0.1 също така ни донесе и Area Damage. Какво е Area Damage? Area Damage има сложна механика, която има 20% да се активира всеки път, когато враг получи щета от вашия герой. Когато се активира, Area Damage той нанася достатъчно голяма щета (ако имате по себе си % AD или добавите от парагон точките) на разстояние 10 ярда от мишената, която го е задействала. Area Damage може да е много забавен (и изключително полезен) афикс. Ако сте се заинтересовали и искате да научите повече относно механиката на АD, препоръчвам ви този гайд: Area Damage Explained предоставен от Amiar#1992.

Малко разяснение:

Another week, another Banned of Gamers guide! What's this one about exactly? In the words of its creator: "Ever since Area Damage (AD) was introduced in PTR in the form of splash damage I've been trying to figure out just exactly how it works. Well, I'm happy to say after some testing I've come to you with some pretty definitive and compelling evidence that Area Damage is one of the best, and most underrated affixes in the game. I'll try my best to explain both, how this affix works, and how it can effectively be implemented to gain the most from it. " In the guide, Amiar#1992 digs deep into the mechanics of the Area Damage mechanic and how it can help you. He covers a bunch of important details like how much of it you can have, how often it goes off, if it can proc other things for you, and even breaks down how much Area Damage is available by armor slot.

VCTM7ZZI0INX1400636480243.png

Why this Guide is Awesome:
    It lets you know why Area Damage is useful and enjoyable
    Explain how Area Damage behaves in a variety of different situations
    Breaks down Area Damage availability by armor slot
    Has a great TL;DR for those of you who don't want look over the math

Източник
Превод 45%

Темата беше редактирана от Benifios на 21/05/2014 - 09:14ч.

Dex

Коментари: 3563
battle tag battle tag

+1

# 1: [GUIDE] Area Damage Explained

Офлайн

Автор: Dex на 21/05/2014 - 09:06ч.

Това е линка към самия guide. Доста е добър. Има един друг guide, които съм подхванал да чета и мисля да преведа, но е доста сериозен и ще ми трябва повечко време :)

azsambot

Minion of
Destruction

Коментари: 529
battle tag battle tag

0

# 2: [GUIDE] Area Damage Explained

Офлайн

Автор: azsambot на 21/05/2014 - 09:22ч.

Аз не разбрах когато играя със Знахаря има ли ефект.Доколкото успях да си преведа за Jade сета мисля че ще върши работа.А за pet билда мисля,че няма смисъл.
P.S. Много мразя тия профилактики,не мога да играя преди работа.

Djanny

Mummy

Коментари: 156
Diablo Клан:
<RoS777>
battle tag battle tag

+4

# 3: [GUIDE] Area Damage Explained

Офлайн

Автор: Djanny на 21/05/2014 - 09:54ч.

5G1LJWE2SDKG1398745237571.jpg
Освен с въвеждането на Cooldown Reduction, patch 2.0.1 също така ни донесе и Area Damage. Какво е Area Damage? Area Damage има сложна механика, която има 20% да се активира всеки път, когато враг получи щета от вашия герой. Когато се активира, Area Damage той нанася достатъчно голяма щета (ако имате по себе си % AD или добавите от парагон точките) на разстояние 10 ярда от мишената, която го е задействала. Area Damage може да е много забавен (и изключително полезен) афикс. Ако сте се заинтересовали и искате да научите повече относно механиката на АD, препоръчвам ви този гайд: Area Damage Explained предоставен от Amiar#1992.

AD ( Area Damage)

AD не се влияе от модификатори на щети като crit chance, crit damage или +% елементал щети. Тъй като вече е филтрирана през филтрите за щети, няма как да мине през тях отново.

AD няма да нанесе щети на чудовищетп което я активира, което я прави безполезна в битки с босове.

AD има шанс да се активира и да нанесе щета всеки път, когато чудовище получи щета.

AD може да се активира от DoT (Damage Over Times Spells)

AD е по-полезна при битка с повече чудовища, и при използване на AoE умения. (Wave of Force)

AD демиджът винаги се показва като бял демидж

AD не винаги се смята по един и същи начин, както е обяснено по-долу

Всички AD щети се сумират и са показани като крайно число.

Вълната която нанася AD щети се разнася от чудовището, което я е активирало, а не от собствения ви герой.

По мои наблодения AD не може да "прокне" други ефекти. Тъй като само уменията на героите имат коефициенти за прок, а AD не е умение на герой, то AD не може да проква ефекти от предметите ви.

AD не може да прокне друго AD.

AD не може да прокне от щети нанесени от петове (Zombie dogs etc.) или от ефекти на предмети (Andariel's Visage Poison Nova etc.)

AD не работи с Killing Blows и критовете на Sever

AD може да се ролне на:
Нараменници - 16% (потвърдено)
Ръкавици - 15% ?
Пръстени - 16% (потвърдено)
Амулети - 15 ?
Оръжия - 20% max (потвърдено)
Моджота - 14% (потвърдено)

(Не съм сигурен за максималните проценти, така че в списъка по-горе са описани приблизителни стойности. Някои легендарни итеми като Blackguard могат да надхвърлят 15%, можеби и повече на 70 левел. Ако можете да представите Screenshot на жълти предмети с над 15% AD, направете го. Тук "потвърдено" означава просто че това е най-високият процент, който съм видял с очите си. А не най-високият възможен.

Benifios

Adramelech

Коментари: 4375
battle tag battle tag

0

# 4: [GUIDE] Area Damage Explained

Офлайн

Автор: Benifios на 21/05/2014 - 09:58ч.

Благодаря за превода :)

Офлайн

paradise

Archangel

Коментари: 962
battle tag battle tag

0

# 5: [GUIDE] Area Damage Explained

Офлайн

Автор: paradise на 21/05/2014 - 10:37ч.

Еее най-накрая разбрах за какво е това :) Интересно е но чак на 750 парагон ще почна да слагам точките ;)

Коментарът беше редактиран от paradise на 21/05/2014 - 10:38ч.

В момента 0 потребителя разглеждат темата

Кой е Онлайн?

В момента онлайн има 2 регистрирани потребители. Общо 52 онлайн за последните 24 часа.

Онлайн потребители: Zauster, Benifios

Най-активни днес: forge, Neltharaku, tERROR85, KOMAP, Kami

Рожденици днес: Deminionz (26)

Легенда: Администратор, Модератор, Почетен потребител, Потребител

Статистика:

Мнения: 90048 | Теми: 6004 | Потребители: 6057 | Най-новият ни потребител е: Brutals

hs Heroes България

Спри се и ме чуй!

www.d3bg.org
НЕ ПОДДЪРЖА версия на Internet Explorer
- по-ниска от 8, защото:
  1. Internet Explorer има сериозни проблеми със сигурността!
  2. Internet Explorer не поддържа съвременните уеб стандарти,
    които позволяват на разработчиците като мен да предоставят
    качествено съдържание на потребителите!
  3. d3bg.org не е комерсиален проект, за да се притеснявам
    за количеството потребители. Дето се вика - важно е качеството.
  4. И не на последно място - Мързи ме да се занимавам с простотии!

Свали модерен браузър: