пропусни

[ Форум - Начало ] [ Правила ] [ Потребители ] [ Търсачка ]

1
2 3 4 5 6 7
Kotrag

RoSSonero

Коментари: 209
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

Trove - A Voxel MMO Game

+6

Офлайн

Автор: Kotrag на 13/08/2014 - 15:48ч.

Днес , ще поговорим за Trove новото Voxel ММО разработвано от Trion Worlds ( създателите на Rift и Defiance ). " В началото беше словото " или в нашия случаи Mindcraft и после игри като Cube World ясно е от пръв поглед ,че Trion са черпили вдъхновение от тези две заглавия , но нека това не ви подвежда като изключим Voxel графиката приликите спират до тук. И така на кратко какво е Trove :

Играта има доста познати за нас елементи от всяко ARPG ( като Diablo например ) правите си герои вдигате нива , събирате предмети , ставате все по силни. Ако човек иска може да се ограничи само в това , но би изпуснал много. В Trove реално по-голямата част от света е създаден от самите играчи ( всеки може да използва някои Voxel едитор да направи премет за играта ,dungeon или дори raid )всичко останало в света се генерира динамично всеки път когато пуснете играта и влезете в света. Имате възможността да разрушавате абсолютно всичко и да стройте каквото и където си поискате , дори всеки има собсвено място в света където само той може да модифицира. Макар играта да е още в Alpha версия има сериозно разнообразие от рецепти който можете да намирате и ползвате ( от това да си направите собствен сандък за предмети , до това да направите портали за генериране на нива който всеки може да ползва ). За да започнете да строите или разрушавате е крайно лесно просто от Adventure режим преминавате в Build режим с едно натискане на TAB. За първи път ми се случи когато си обикалях търсейки ресурси и стигнах до място където просто нямаше как да премина а под мен вреше лава е не бе трудно - построих си мост , преминах обърнах се разруших го и си взех материалите обратно. Все който се е докосвал до SandBox ММО знае за какво говоря и макар Trove да няма претенциите да е именно такава игра свободата в нея е на най-високо ниво дали ,ще строите чудати неща , ще събирате ресурси да развивате crafting-а си , ще играете футбол на някое построено от играчите игрище , или просто ще се мотаете насам натам в случайно генерираните нива си зависи само от вас. Както казах играта е в Alpha версия от края на миналата година ( и вероятно скоро ,ще бъде в бета ) на този етап за да имате достъп или трябва да подкрепите разработчиците или да се сдобиете с ключ от приятел или да вземете такъв от многото промоции из мрежата ( в twitter раздават няколко пъти седмично ). Когато излезе официално играта , ще е F2P да има in-game store но реално повечето неща вътре са козметични a тези който не са могат да се закупят и с злато което печелите в самата игра. Като заговорих за злато , начина по който се придобива е малко по-различен от това което познаваме в Diablo. Тук не получаваме злато от всеки убит противник ( или от повечето ) а има прогрес бар който трябва да запълним за да получим 300 наведнъж ( той се пълни с изпълняване на определени задачи ) също така 200 се получават като бонус всеки ден. В играта в момента има достъпни 4 класа като максималното ниво е 20 ( но това едва ли ,ще остане така за дълго ). Като споменах класовете те могат да се сменят от самата игра без дори да се налага да излизате ( има class changer който може да използвате когато поискате за да смените класа си или дори да си построите собствен такъв , като се запазва прогреса на всеки клас в зависимост докъде е развит последно когато сте го оставили ).

Няма да изпадам в детайли има адски много неща който си заслужават да се споменат евентуално , но рискувам и този пост да стане крайно дълъг и отегчителен , мен лично играта ме забавлява и макар да не съм имал възможност да играя тези дни с удоволствие и давам по някои друг час.

vaskobgn

Rocky

Коментари: 7461
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

+1

# 1: Trove - A Voxel MMO Game

Офлайн

Автор: vaskobgn на 13/08/2014 - 22:22ч.

Наскоро се загледах в едно видео и ми се видя доста готина играта.Ще я пробвам при първа възможност.

Ице, браво за темата..много добре се е получило. :P

Dex

+1

# 2: Trove - A Voxel MMO Game

Офлайн

Автор: Dex на 14/08/2014 - 08:44ч.

Ицак както винаги много изчерпателно. :)

Kotrag

RoSSonero

Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

+2

# 3: Trove - A Voxel MMO Game

Офлайн

Автор: Kotrag на 24/09/2014 - 12:16ч.

TROVE CLOSED BETA 25.09.2014

От утре играта е в Closed Beta ( след почти една година в Alpha период ) , който някога е supportnal разработката , ще има достъп от утре. Така ,че който реши да опита аз му обещавам ,че ще се забавлява. На този етап играта се разработва доста активно ( всяка седмица има пачове и доста неща се добавят от самите играчи ежедневно ).

EarthFace

Ветеран

Коментари: 3663
battle tag battle tag

0

# 4: Trove - A Voxel MMO Game

Офлайн

Автор: EarthFace на 24/09/2014 - 14:09ч.

Много прилича на Minecraft.

Kotrag

RoSSonero

Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

+1

# 5: Trove - A Voxel MMO Game

Офлайн

Автор: Kotrag на 24/09/2014 - 15:21ч.

Единствената прилика с Minecraft е Voxel графиката , до там е всичко. Като игри нямат много общо , аз лично подходих доста скептично преди да пробвам играта ( и вероятно в първите 10 минути ) но когато човек отдели малко време започва да разбира ,че си е струвало.

vaskobgn

Rocky

Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

+1

# 6: Trove - A Voxel MMO Game

Офлайн

Автор: vaskobgn на 24/09/2014 - 15:43ч.

Тъкмо си пуснах едно Видео:

Струва си да и се даде шанс на игрицата. :)

vaskobgn

Rocky

Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 7: Trove - A Voxel MMO Game

Офлайн

Автор: vaskobgn на 25/09/2014 - 19:50ч.

Тази вечер от 00:00 трябва да има сървъри. :)

Офлайн

vaskobgn

Rocky

Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

0

# 8: Trove - A Voxel MMO Game

Офлайн

Автор: vaskobgn на 26/09/2014 - 07:14ч.

Много готини неща се получават.Само време да има човек..честно казано на мен строенето ми е по-забавно и от боя с лошите. :)

dQ0HsoW.jpg

Коментарът беше редактиран от vaskobgn на 26/09/2014 - 07:14ч.

vaskobgn

Rocky

Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

+1

# 9: Trove - A Voxel MMO Game

Офлайн

Автор: vaskobgn на 26/09/2014 - 16:26ч.

Айде народе на ключовете: http://www.curse.com/betas/trove-beta-key-giveaway БЪРЗО ДОКАТО НЕ СА СВЪРШИЛИ !

forge

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Коментари: 3548
Diablo Клан:
<D3BG>
battle tag battle tag

+2

# 10: Trove - A Voxel MMO Game

Офлайн

Автор: forge на 26/09/2014 - 16:53ч.

Кой не успее от Curse, ето още един линк, откъдето може да си вземете ключ.

1
2 3 4 5 6 7

В момента 0 потребителя разглеждат темата

Кой е Онлайн?

В момента онлайн има 0 регистрирани потребители. Общо 111 онлайн за последните 24 часа.

Онлайн потребители:

Най-активни днес: forge, radiance, Neltharaku, byffer, EarthFace, CBrood

Легенда: Администратор, Модератор, Почетен потребител, Потребител

Статистика:

Мнения: 86367 | Теми: 5813 | Потребители: 5738 | Най-новият ни потребител е: ivi_01_bg

hs Heroes България

Спри се и ме чуй!

www.d3bg.org
НЕ ПОДДЪРЖА версия на Internet Explorer
- по-ниска от 8, защото:
  1. Internet Explorer има сериозни проблеми със сигурността!
  2. Internet Explorer не поддържа съвременните уеб стандарти,
    които позволяват на разработчиците като мен да предоставят
    качествено съдържание на потребителите!
  3. d3bg.org не е комерсиален проект, за да се притеснявам
    за количеството потребители. Дето се вика - важно е качеството.
  4. И не на последно място - Мързи ме да се занимавам с простотии!

Свали модерен браузър: